Rok 2016

3. ledna 2017 v 1:58 | Nel-ly
Trochu jsem se lekla, že mi blog brzy bude vyhrožovat zrušením, protože jsem se dlouho nepřihlásila. A ejhle… ona by to bylo pravda. No, rušit nic určitě nechci, třeba o Vánocích jsem se vrátila k jedné vlastní povídce, protože po takové době mi už ani nepřišlo, že bych to napsala já.
Každopádně s časem jsem jinde a to hned z různých důvodů… a vinit můžu nejen novou práci, která vlastně není až tak nová, když jsem nastupovala v únoru a brzy přecházím na novou pozici, kde nejspíš nestrávim tolik času, za to ale to bude pravděpodobně náročnější.

Taky se snažím dokončit konečně školu (už je fakt na čase). Je to jen okamžik, co jsem se propotila prvními státnicemi a už jsou za rohem další a s nimi… diplomka. Ta děsivá část roku, především nadcházejícího, protože odevzdávání březen 2017 bude horor.

Ale rok 2016…


Cestovalo se. Nikam daleko, ale docela často. V dubnu jsme konečně zavítaly do Disneylandu, což byl splněný sen pro mé vnitřní dítě, a rozhlédly jsme se i po Paříži, kdy jsem byla kdysi v deštivém počasí a ani tentokrát nebyla výjimka. Paříž a slunce dohromady mi nejsou souzeny.

Našly jsme tradici v návštěvách Drážďan, a tak se jelo do jarních, letních i zimních. Až takoví cvoci jsme.

Krásné jsou i hrady a zámky. Tedy Neuschwanstein v Německu, který byl inspirací i pro jeden z Disney parků, Moritzburg nedaleko zmiňovaných Drážďan, kde se natáčela popelka, Francenzsburg v Rakousku, který patří k mámině oblíbené historické postavě Sissi.


Na Orlím hnízdě nebylo vidět ani na metr. Za to u nedalekého Konigsee v Bavorsku už bylo krásně. Jen jsem si musela koupit mikinu, protože moje bunda se ukázala ne až tak nepromokavá, jak slibovala.
V létě moře opět nebylo, za to poprvé Festival fantazie. Na kterém jsem byla nemocná, protože proč ne… ale potter linie byla skvělá a celkově bylo fajn poznat tolik stejně bláznivých lidí, jako jsem já sama.

A v září nastal čas i na "delší" dovolenou. Hned po zápisu ve škole jsme vyrazily na výlet do Švýcarska a Francie. V plánu byly Bern, Źeneva, Mont Blanc a francouzeské Benátky.


Samozřejmě se i četlo.

Ne tolik, kolik jsem chtěla. Goodreads challenge poprvé nevyšla a to fakt o hodně, ale hlavně proto, že jsem nemohla číst, to co jsem chtěla a občas prostě vážně nebyl čas. Člověk by nevěřil, jak mu v jednom ohledu bude dojíždění do práce chybět.

Každopádně to, co nemohlo žádnému z potteheads uniknout. Harry Potter a Prokleté dítě se dostal do našich knihkupectví a u toho jsem samozřejmě nesměla chybět. No, názorově se to různí, já patřím k té straně, která si čtení užila (v první půlce knihy byla dokonce i mírně nadšená), ale budu pokračovat, jakoby se nestalo a jako osmý díl to nepovažuju. Spíš takovou fanfikci a co si budeme povídat, už jsem četla spoustu lepších.

A když jsme u fanfikcí. Tak Fangirl mě nenadchla. Ale protože Carry On (Nedej se) je Drarry fanfikce, kterou hrdinka Fangirl "psala" v průběhu knihy, nemohla jsem si ji nechat ujít. Místa, kde jsou hlavní aktéři a komunikují jsou mega roztomilá, příběh je... necelý, neúplný, a kdyby to nebyla fanfikce, takže bych si postavy nepřejmenovala a nedala do světa, kam byly myšleny, bude to slátanina... ale takhle. Rozkošný.

A když jsme u toho Pottera, chodilo se i do kina.

Tenhle rok jsme to dokonce docela rozjely. Dřív se stávalo, že jsem se v kině nestavila třeba i několik měsíců, ale levné pondělky dělají divy…

Ve výčtu nesmí samozřejmě chybět Fantastická zvířata a kde je najít. A ano, protože Eddieho miluju, nemůžu si stěžovat. Líbila se mi zvířata, líbil se mi herec, vlastně i docela příběh, jen jsem nepochopila, co provedli Grindewaldovi :D ale hádám, že se musíme nechat překvapit, co vymyslí dál.
Jak byla sedmá epizoda zklamáním (a odmítám se o tom hádat), tak Rogue One jsem si užila velmi. Zase se mi vrátil starý známý pocit ze Star Wars, který jsem zažívala jako malá.
A Doctor Strange byl samozřejmě super, stejně jako stovka dalších filmů, které teď vyjmenovat nedokážu.


Samozřejmě se toho stalo mnohem víc, i když na jednu stranu vlastně dost málo, až je z toho člověku smutno. Blog byl velkou součástí mého života a hlavně mám díky němu v životě přátelé i v době, kdy už je blog odsunutý dál než jen na druhou kolej.
Knihy čtu pořád, příběh mě sem tam napadne, ale svoji budoucnost jsem v psaní nikdy neviděla a stejně tak ne v blogování. Byl to ale (a je) hezký koníček, díky kterému jsem měla kam utéct, když bylo potřeba, měla jak se zabavit, potkala spoustu lidí, objevila spoustu knih a nových příběhů.


P.S: A klasicky se mi vrací roztrpčenost z editoru blogu, který opět maže formátování z wordu. Jaj, tohle mi nechybí :D
P.P.S. V létě jsem si udělala radost a koupila telefon a teď ho pravidelně převlékám, jako panenku. Taky se mi někdo naboual na instagram, někdy tou dobou T_T, takže jsem ho musela zrušit a začít znovu...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 3. ledna 2017 v 2:17 | Reagovat

úžasné

2 evi evi | 6. ledna 2017 v 16:31 | Reagovat

Tak ať se ti v roce 2017 daří ještě lépe!

3 nel-ly nel-ly | 5. února 2017 v 21:19 | Reagovat

[2]: děkuji :) i tobě... ať neshnijeme, jak ty naše blogy :D

4 Rogue Rogue | Web | 8. března 2017 v 0:05 | Reagovat

To je opravdu naplněný rok :-)
Držím palce na odevzdávání diplomky! :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA