Grievous

16. prosince 2015 v 9:59 | Nel-ly |  Jednorázovky
Tohle nikdo nečekal, že? :D No, jsou Vánoce a ještě před Vánoci přijde jedna velká událost... krom toho, že tenhle byl vypuštěn do světa první trailer na Fantastická zvířata, se tenhle týden stane ještě něco. A jako reakci na to vám přináším překlad takového maličkého crossoveru. Uhodnete čeho? (No dobře, to je moc snadná hádanka...)

Název: Grievous
Počet slov: 635
Žánr: Angst/Tragedy
Crossover: Star Wars/Harry PotterŠlo o více než jen jméno kyborgského generála Separatistické armády droidů, bylo to to, čím byl. Stal se definicí toho jména - bolest, utrpení i smutek. Nejen že to všechno způsoboval ostatním, ale on sám jimi neustále trpěl.

Nenarodil se jako kyborg, dokonce nepocházel ani z této galaxie.

Bývaly doby, kdy byl znám jako Harry Potter, Chlapec-který-přežil. Ale pro ni, pro svou Hermionu, byl prostě jen Harry.

Generál zavřel oči a pomyslel na ni.

Následovala ho do oblouku za závojem, kam se propadl Sirius, když ho zasáhla smrtelná kletba. V hlubokém žalu se tam Harry vrhl, aby našel tělo svého kmotra. Teprve až poté, co se za ním Hermiona vydala, mu došlo, jaká hloupost to byla.

Brzy si uvědomili, že už se nenachází na Zemi. A poté, co pohřbili Siriuse, zjistili, že neznají cestu zpět a že přišli o svou magii.

Nevzdali to. Během následujících let se ještě více sblížili, z přátel se stali milenci a z milenců manželé. Jeho talent se uplatnil u lovců odměn a společně s Herminou pak za prací cestoval po celé galaxii. Hermiona se podle očekávání našla ve výzkumu a - překvapivě - byla mnohem lepším pilotem než on, a tak zatímco ona pilotovala vesmírné lodě, on se věnoval lovu. Když mohl, vždy se snažil svou kořist udržet na živu, nikdy si neužíval zabíjení, tehdy ne.

A pak je ten bláznivý rytíř Jedi bez zjevného důvodu napadl. Nikdy nepřišel na důvod, proč to udělal. Jen několik hodin předtím mu Hermiona oznámila, že je těhotná. Neztratil tedy jen manželku, ale i jejich nenarozené dítě. Rozzuřený bolestí a žalem dokázal rytíře zabít.

Vzal si jeho světelný meč. Nebyla to jen trofej ale i způsob, jak porazit jakéhokoli Jedi za jeho vlastních podmínek. Oprostil se od svých emocí, začal trénovat se zbraní Jediů a slíbil si, že každý den vyrazí na lov, aby způsobil zkázu rytířů Jedi za to, co mu způsobili.

Celá ta léta je lovil sám a bral si jejich meče jako trofeje.

Později ho vyhledal Dooku a následující dva roky pro něj dělal špinavou práci, pak se však stala nehoda. Znovu se probral jako stroj, kterým byl dnes.

Když si uvědomil, že mu nebylo dovoleno zemřít, že nedostal možnost připojit se ke své rodině, v zuřivosti se do tréninku vrhl ještě usilovněji a umění Jediů ovládl dokonale. Dokázal je zabíjet, ale sám toužil po smrti. Alespoň do chvíle, než mu hrabě Dooku nabídl velení nad armádou droidů, s jejichž pomocí může zabít spousty rytířů Jedi.

A přesně to udělal. Klonových válek se účastnil s horlivostí, kterou kdysi vídal u Hermiony, když zápasila s nějakým složitým problémem. Bezpočet klonů, Jediů, dokonce i jeho vlastních droidů skončilo pod ostřím jeho meče.

Jenže to stále nebylo dost. Nic neotupilo bolest, kterou po ztrátě Hermiony cítil. Trpěl, protože věděl, že by neschvalovala cestu, kterou si zvolil. Litoval toho, co se stalo. Byl Grievous - Tragédie.

Často uvažoval, co se stalo na Zemi poté, co ji společně s Hermionou opustil. Byli jeho staří přátelé stále naživu? Co když Voldemort vyhrál? Časem však zjistil, že mu na tom vlastně nezáleží. Bez Hermiony nestálo za to žít, bez Hermiony mu bylo všechno jedno.

Byl rozpolcený - nepřál si nic jiného než zemřít a připojit se ke svým milovaným, musel však splnit svůj slib a způsobit zkázu rytířů Jedi.

A když si v mysli přehrál zprávu od Sidiouse, který ho varoval, že si pro něj Kenobi přichází na Utapau, došel k rozhodnutí. Pokud má zemříti, zemře v boji, stejně jako Hermiona. Pokud ho Kenobi zabije, s radostí se přidá k Hermiona, a pokud ne… zabije Kenobiho a poté vyhledá dalšího rytíře Jedi.

Otočil se čelem k radě separatistů přesvědčen, že dělá to, co bylo snadné, avšak ne správné.

The End

POZNÁMKY:
*Crossover (křížení, překřížení) - spojení dvou či více různých fandomů.
*Darth Sidious - Palpatine
*Utapau - vyprahlý svět systému Utapau v sektoru Taraba na Vnějším okraji

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LillyPotterml. LillyPotterml. | 16. prosince 2015 v 20:02 | Reagovat

[:tired:]  O_O  wou

2 Blood Blood | 20. prosince 2015 v 16:40 | Reagovat

Velmi zajimave. Necekane a udwlalo mi to velkou radost. Ale jeste vetai bych mela z pokracovani Ve stinu legend? Dockam se? :)

3 Wladka Wladka | Web | 20. prosince 2015 v 23:31 | Reagovat

huh, citam rozne crossovery, ale este ma nenapadlo citat nejaky so Star Wars, ale bolo to fajn

4 nel-ly nel-ly | 22. prosince 2015 v 7:11 | Reagovat

[2]: jsem plná překvapení, i když mám nějak problémy v plnění slibů O:)

[3]: já se přiznám, že crossovery fakt jen velmi zřídka (jsem věrná jednomu fandomu), ale zrovna se Star Wars jich existuje vážně kupa a když člověk jen trochu přihmouří oko, tak nakonec proč ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA