RECENZE: Zaskočený

21. listopadu 2015 v 1:39 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Twisted
AUTOR: Emma Chase
SÉRIE: Tangled #2
NAKLDATELSTVÍ: Mladá fronta
PŘEKLAD: Jana Doležalová-Montorio
HODNOCENÍ: 3/5

V prvním díle série - v knize ZAPLETENÝ - se čtenář seznámil s Drew Evansem, který nevěřil na lásku. Jeho mottem naopak bylo: nevstoupíš dvakrát do stejné řeky (v překladu střídal ženy jako ponožky). Pak však poznal Kate a ta jeho svět obrátila vzhůru nohama - a on obrátil ten její.

"Zamilovat se je snadné, těžké je zůstat zamilovaný."

Kate bývala opatrná a vše měla dokonale naplánované, to se vše však změnilo, když potkala Drew Evanse. Představa, že po svém šťastném konci společně odcválají do západu slunce, však byla mylná, o čemž se Kate přesvědčila až nehezky brzy. Dva roky poté, co zazvonil konec a pohádky byl konec, se příběh vrací ke Kate, která stojí před velkým životním rozhodnutím.Ženy kráčejí po tenko hranici.
Puritánka
Coura.
Děvka.
Matrace.
Ve snaze ukázat okolnímu světu jaká jste, neustále balancujete. A to je vyčerpávající.

Kate a Drew byli v jednu chvíli šťastní, a pak do jejich života vstoupilo něco nečekaného. A teď se Kate ocitla zpět ve svém rodném městě a stojí před životním rozhodnutím.

Kate - hlavní postava příběhu - v minulé knize moc prostoru neměla. Byla sice Drewovým erotickým snem, pokušením, můzou i trápením, ale jakoby nikdy nedostala příležitost být plnohodnotnou postavou. Teď však, jako vypravěčka svého příběhu, nemá moc na výběr. A jak se jí to daří?

Mysleli jste si, že Drew a já odcváláme na bílem koni a nádherný západ slunce nás pohltí svou září? Že spolu budeme žít šťastně až do smrti? Vítejte v klubu. Zdá se, že šťastně až do smrti trvá jen dva roky.

No… pokouší se. Autorka pokračuje ve stejném úchvatném tempu i humoru, v jakém psala ZAPLETENÉHO. Až na to, že z pohledu ženy je to - překvapivě - takové moc přitažené za vlasy a chvílemi otravnější než vtipné. Kate často neodpovídá své charakteristice z prvního dílu a popravdě ani v téhle knize není moc jasné, kdo vlastně Kate je. Je paličatá, to ano, ale to je tak jediná její přesná povahová vlastnost a popravdě… ani ta paličatost není zrovna zázrak.

Jde o důvěru.
Polevíte trochu v ostražitosti. Vydáte se do rukou druhé osoby a necháte ji, aby vás dovedla na místa, kde jste nikdy předtím nebyli.
Drewovi jsem skutečně důvěřovala. Myslí, srdcem i celým svým tělem. Důvěřovala jsem mu úplně ve všem.
Alespoň tenkrát.

Emma Chase se rozhodla navázat na příběh, který úspěšně ukončila a vydělala na něm. No, tak proč nevydělávat dál? Vymyslela tedy nejklišoidnější blbost, s jakou přišly už všechny autorky tohoto žánru před ní (a opět člověk musí zapomenout, že má zdravý rozum). A tak se toho sice děje dost, ale vlastně se nic neděje a to, co se děje, je spíš hloupé. Spěje to však až k překvapivě uspokojivému konci, což je jedno velké plus.

Kate také často oslovuje čtenáře. Je vyprávěnou a zároveň autorkou knihy a promlouvá ke čtenářům a dělá to tak často - mnohem častěji než kdysi Drew - že to může někomu připadnout rušivé. Každopádně to ubírá na plynulosti příběhu.

Jasně, usmívá se, ale viděli jste někdy Pána prstenů? Glum se taky usmíval.
Těsně předtím než ukousl ruku tomu, kdo držel jeho "miláška".

Druhý díl je tím, čím druhé díly často bývají. Po boomu první knihy se buď stane zázrak (nepravděpodobně), a nebo dojde k menšímu úpadku. Faktem ale je, že ZASKOČENÝ si udržel úroveň předchozí knihy a stále dokáže čtenáře pobavit. Některá místa jsou vtipná přesně tam, kde vtipná mají být, a to je velké umění. Kniha je vhodným kandidátem na jeden dlouhý pozdní večer… jednoduché, nenáročné, ale zábavné čtení.


Děkui KNIHCENTRU za poskytnutí recenzního e-booku - knihu můžete zakoupit ZDE.

*RECENZE: ZAPLETENÝ


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA