RECENZE: Archerův hlas

23. listopadu 2015 v 12:23 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Archer´s Voice
AUTOR: Mia Sheridan
SÉRIE: Znamení lásky #1
NAKLADATELSTVÍ: Baronet
PŘEKLADATEL: Zuzana Ľalíková
HODNOCENÍ: 3,5/5

Dvě zlomené duše. Žena mučená vzpomínkami na jednu strašnou noc a muž, jež je na celém světě úplně sám. Příběh o muži, kterého připravili o hlas, a o dívce, která hledá mír a bezpečí.


Bree Prescottová je na útěku před minulost a doufá, že ospalé městečko Pelion ve státě Maine by mohlo být místem, kde nalezne bezpečí a mír po kterém touží. Zdá se, že Pelion je dokonalým místem, kde by se mohla Bree na čas schovat. Najde si místo servírky v místním bistru, pronajme si malý domek u jezera, jezdí na kole a snaží se ignorovat každodenní ataky hrůzy, které ji pronásledují už půl roku.

A pak jednoho dne potká zarostlého muže, který se vyhýbá veškerému lidskému kontaktu a zjevně touží jen po samotě. A Bree to k němu nečekaně táhne, postupně se dozvídá více o muži jménem Archer Hale a čím víc toho ví, tím víc ho chce poznat.

Archerova minulost byla poznamenána krutým osudem. Osudem, který ho připravil o rodinu i o hlas a on se naučil, že když se bude lidem vyhýbat, nedostanou příležitost mu ublížit. Pak se však na jeho prahu objevila Bree a vše se změnilo… Teď má Archer ještě větší strach. Takový strach, který možná nebude schopen překonat.

Mia Sheridan pochází z Cincinnati v Ohiu (stejně jako hlavní postava Bree), je manželkou a matkou a její tvorbu výrazně ovlivnila ztráta pátého dítěte, malé dcerky. Možná i proto je knih ARCHERŮV HLAS plná bolesti a pohnutých osudů.

Příběhy obou postav jsou samostatně velmi tragické a hezky vymyšlené - z toho samozřejmě vede ten Archerův, který je pohnutý až děsivě - ale dohromady moc nefungují. Autorka ze začátku věnuje pozornost Bree a jejím traumatům, která pak jakoby mávnutím hůlky zmizí a ani z Archerovy minulosti toho nevydolovala tolik, kolik mohla.

Pak tu samozřejmě zbývá romance, která je zajímavá hlavně tím, že Archer v dětství přišel o hlas a od té doby se o něj nikdo moc nezajímal (až na trochu bláznivého strýčka, který ovšem také zemřel), a tak byl jeho kontakt s lidmi velmi omezený - skoro nulový - a on musí v dospělosti začínat s tím, co je pro každého obyčejného člověka normální. Opět skvělý potencionál, opět naprosto nevyužitý.

V příběhu se nachází velmi dobře napsané pasáže, několik nudnějších pasáží, pár docela zajímavých a pár naprosto zbytečných, které hlavně ke konci slouží k navození naprosto zbytečného melodramatického dramatu.

Kniha se rychle stala velkým hitem, ale kromě zajímavého nápadu a roztomilého hlavního páru v sobě vlastně nemá nic, co by neměly všechny ostatní knihy v žánru New Adult. Snad jen fakt, že třiadvacetiletý panic to v posteli umí vážně pořádně rozbalit.

Za mě spíš průměr, v rámci žánru lehký nadprůměr, protože se to hezky čte a čtenář určitě nebude litovat, že knihu otevřel. Ale větší dopad na něj pravděpodobně mít nebude.

ZAJÍMAVOST: Kniha je 4. dílem série, ale u nás zatím nevyšly předchozí díly (až po tomto 4. díle vyšel ten 1). Nemusíte se toho bát, příběh je dějově naprosto samostatný.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA