RECENZE: Hledání vytouženého dne

14. srpna 2015 v 12:30 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Searching for someday
AUTOR: Jennifer Probstová
SÉRIE: Hledání #1
NAKLADATELSTVÍ: Ikar
PŘEKLADATEL: Teodosijevová Kateřina
MÉ HODNOCENÍ: 3,5/5 GOODREADS: 3,

Majitelka seznamovací agentury, která si nebyla schopna najít pořádný dlouhodobý vztah. A rozvodový právník, který nevěří v lásku. Od první chvíle je jasné, že tahle kombinace zavání katastrofou a to člověk nesmí zapomenout na zvláštní dar, jímž Kate Seymourová oplývá.


Kate se narodila ve zvláštní rodině, v níž ženy dětí "dar", který jim pomáhá vycítit, kdy se ve vzduchu vznáší skutečná láska. Kolikrát už Kate dohodila "toho pravého" partnera někomu jinému (občas i svému vlastnímu rande)? Ale sama stále nic.

Pokaždé, když Kate dostala šanci pokročit konečně dál, stala se nějaká nehoda, a tak se úspěšná majitelka seznamovací agentury může pochlubit jen blízkým vztahem se svým milovaným psem. No není to smutné?

Naproti tomu Slade Mongomery, rozvodový právník, na lásku dávno zanevřel. Jsou to hormony vyvolané fyzickým potěšením, o nic jiného nejde… on v tom má jasno, ale jeho mladší sestra je jiný případ. A když se rozhodne přihlásit do jakési pofidérní seznamovací agentury, je na jejím starším bratrovi, aby zjistil, kde se skrývá špína a odhalil podvod.

Jennifer Probstová pro českého čtenáře není žádnou neznámou, její čtyřdílná série "Manželství" se dočkala velkého úspěchu v zahraničí a dovolím si říct, že i u nás je docela populární. A tak není divu, že se nakladatelství rozhodlo věnovat se téhle autorce dál a vydat sérii sice novou, ale blízko související s tou předchozí.

Už v "Manželství" bylo jasné, že autorka tíhne k paranormalitě, ale na takové té úrovni, kde to vlastně nadpřirozeno ani být nemusí, a tady v tom pokračuje. Nejen, že se do hry vrací TA kniha, ale hlavní hrdinka má pro jistotu ještě DAR, díky kterému dokáže vycítit pravou lásku. Ona sama však stále tápá ve tmě.

Kniha o trochu zastydlé majitelce seznamovací agentury, která touží po lásce až na věky, a arogantním právníkovi, který v lásku naopak vůbec nevěří, prostě nemůže působit originálně, ale faktem je, že za velkým klišé, které obě hlavní postavy představují, se skrývá spousta příběhu, trocha vtipu, dostatek vášně a i trocha toho áchání a óchání nad tím, jak jsou jeden či druhý občas úžasní a občas zabednění.

Hledání vytouženého dne se hodí na dlouhé večery, kdy se chce člověk zalézt do postele s románem, který má dostatek textu, aby vás na delší dobu zabavil, ale stále je o velmi odlehčené čtení. Autorka jako vždy píše velmi čtivě a svižně a fanoušek série Manželství určitě ocení zmínku o starých známých.


Další knihy od autorky:
MANŽELSKÁ SMLOUVA - Manželství #1
MANŽELSKÁ PAST - Manželství #2
MANŽELSKÝ OMYL - Manželství #3
MANŽELSKÁ ZKOUŠA - Manželství #4

Připravuje se:
HLEDÁNÍ DOKONALÉ LÁSKY - Hledání #2

P.S. Zajímavé je, že jediná kniha ze série manželství, která se na Databázi knih dostává do modrých hodnot je druhý díl - Manželská past - který se mi líbil zdaleka nejvíc ze všech čtyř ze série. Tak jsem já ta divná? :D


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA