Srpen 2015

Není lektvar jako lektvar (10)

24. srpna 2015 v 10:52 | Nel-ly |  Není lektvar jako lektvar
Opět celá kapitola. Zatímco k nám se po krátkém ochlazení vrací zpět tropická vedra (tak to tvrdili v rádiu, já doufám, že se mýlí, teplo je fajn, ale... :D), v Bradavicích začaly Vánoce.


Není lektvar jako lektvar (9)

17. srpna 2015 v 12:00 | Nel-ly |  Není lektvar jako lektvar
Celá kapitola! Ale tak ona je i o dost kratší než předchozí dvě... za to dějově asi podstatnější, i když si nejsem jistá, jak kdo bude reagovat. Povídka je relativně dost stará, a tak se tam najde pár nepřesností, které už zkušenější čtenáři fanfiction rozeznají. Krom toho byla - mám dojem - psána před koncem série, a tak se autorka musela s koncem vyrovnat po svém.

Harry se nechtěl probudit. Cítil teplo a pohodlí a - bože - byl vzrušený. I když to v posledních dnech nebylo vůbec neobvyklé.


RECENZE: Hledání vytouženého dne

14. srpna 2015 v 12:30 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Searching for someday
AUTOR: Jennifer Probstová
SÉRIE: Hledání #1
NAKLADATELSTVÍ: Ikar
PŘEKLADATEL: Teodosijevová Kateřina
MÉ HODNOCENÍ: 3,5/5 GOODREADS: 3,

Majitelka seznamovací agentury, která si nebyla schopna najít pořádný dlouhodobý vztah. A rozvodový právník, který nevěří v lásku. Od první chvíle je jasné, že tahle kombinace zavání katastrofou a to člověk nesmí zapomenout na zvláštní dar, jímž Kate Seymourová oplývá.


Není lektvar jako lektvar (8b)

12. srpna 2015 v 8:13 | Nel-ly |  Není lektvar jako lektvar
Wohou... no jasně, jde nám hlavně o příběh a nějaký hvězdičkový kapitoly klidně mohly podlehnout cenzuře, protože koho to zajímá, že? No, uvidíme, jak daleko to tentokrát Draco dotáhne, Potter má tendenci mu vždycky vyklouznout... nebo ne?
Příští, už devátá, kapitola je překvapivě opět o něco kratší, a tak bude v celku. Nečekané, že?

Fascinovaně sledoval, jak se ozubená kolečka v Potterově mozku zastavují a začínají se znovu otáčet (špatným směrem). Jak Potter dokázal tak dlouho přežít, když se s ním dalo tak lehce manipulovat? Vždyť nepředstavoval žádnou výzvu.

V reakci na Dracovu výtku se Potter náhle zamračil, zuby vytrhl zátku a jen s krátkým zaváháním se napil. Dracův pohled okamžitě zaměřil na Potterův krk (na němž posmutněle bledly jeho značky) a on s potěšením sledoval svaly na Potterově hrdle, když polykal.

Harry odtáhl lahvičku od úst a znovu se zamračil. "Je to - chutná to trochu zvláštně," prohlásil nejistě.

"Hm," souhlasil Draco. "Možná proto, že to vlastně není voda."


Není lektvar jako lektvar (8a)

9. srpna 2015 v 14:46 | Nel-ly |  Není lektvar jako lektvar
Já vím, vím, že jsem příšerná. A tyhle osekané kapitoly jsou děsné, ale co dělat... povídka jich dohromady zas tolik nemá a tak se postupně prodlužují. Ale musím říct, že ta osmá je... no, uvidíme, co řeknete vy. Za to utnutí se omlouvám, ale uznejte, že to přišlo v dokonalou chvíli a dokonce takřka přesně v polovině kapitoly. Druhá je přednastavena, tak čekání zas tak dlouhé zase nebude ;-)
BTW. Asi bych měla něco udělat se shněhulákem O_o přeci jen, když se člověk v šest ráno proubudí a má v pokoji 30 stupňů.

Včera byl jeden z nejlepších dnů v Dracově životě.

Nikdy by ho nenapadlo, že se může cítit tak na živu, jak se cítil s Potterem, který se ho dotýkal a líbal a nosil jeho oblečení. Bylo pravděpodobně dobře, že se tam objevila Pansy, protože jinak by nedokázal Potterovi znovu a znovu odolávat. Merline, ten kluk ale uměl líbat.


Není lektvar jako lektvar (7b)

3. srpna 2015 v 12:07 | Nel-ly |  Není lektvar jako lektvar
Druhá - a podstatně delší - půlka sedmé kapitoly je tu a opět si zahrajeme na škarohlídy a upozorníme, že povídka není vhodná pro děti. To víte, ošklivá slůvka, zvláštní scény, slash! a takové ty věci, z kterých někomu vznikají noční můry a jiní z toho mají zase jiné sny... a o tom se rozepisovat nebudem.

"Parkinsonová! To není tak, jak to - "

"Sakra, Pansy, když už se konečně naučíš klepat?"

"Brzké odpoledne, sobota. Nemyslela jsem si, že je to potřeba," řekla slabě s rukou stále na klice.

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA