Warner Bros. Studio Tour - Potterhead na výletě #3

29. července 2015 v 12:33 | Nel-ly
To nejlepší nakonec, že? Neříkám, že hlavní důvod cesty do Londýna byly Potterovská studia, ale je fakt, že kdyby jich (a Houpa :D) v Londýně nebylo, tak možná zamířím jinam. Koneckonců v Londýně jsem už byla. Vždy jsem se tam chtěla samozřejmě vrátit a i tentokrát doufám, že to nebylo naposledy.
Warner Bros. Studio Tour je zážitek pro každého milovníka zjizveného malého čaroděje - no, kolik z nás s nikami rostlo a žilo jimi? - a tím spíš pro maniaka, jakým jsem například já...
Potterovská studia jsou otevřena celý rok a celý rok jsou prakticky vyprodaná. Proto doporučuju si předem, když už budete vědět termín cesty, koupit lístek na internetu. Já víc jak týden předodletem zjistila, že je plno, což bylo moc potěšující, naštěstí či naneštěstí se najde spousta společností, která má lístky odkoupeny a z Londýna vás do studií doveze (přeci jen je to docela štreka), jenže díky tomu je to mnohem dražší, samozřejmě (nejen dvakrát, ale málem třikrát a to už samotný lístek stojí majlant, na druhou stranu... ááách).

Už příjezd na parkoviště, kde jsou zaparkované potterovské autobusy a všude vám zní soundrack z HP, je skvělý. A co pak hala? A co teprve, když konečně projdete vchodem a chytnou se vás "tématicky" ladění uvaděči... Pro ty, co se chystají, nechci kazit překvpení ze začátku. Ale už i ten stojí za to. A pak se Bradavice otevřou a vy vstoupíte do Velké síně.


Aby bylo jasno, fotek mám asi miliardu (spoustu najdete i na facebookových stránkách blogu) :D a ty tři hodiny, které máte na to, abyste si studia prošli, prostě nestačí. Ať si kdo říká, co chce, ale když si to chce člověk hezky užít...

Po Velké síni následuje další obrovská místnost, kde už si každý chodí sám. A je tam vážně skoro všechno. Sochy, pomůcky i celé místnosti, jako společenská místnost, nebelvírská chlapecká ložnice, doupě, učebny, kabinety, ředitelna a já nevím, co ještě. Všechno :D a u každého tématicky laděného bloku stojí uvaděč, který odpovídá na otázky návštěvníků (a že ty občas stojí za to - třeba kdo je na obrazu v ředitelně támhle napravo?).

Nebelvír pozná určitě každý. Můžete se projít společenskou místností, nahlédnout do chlapecké ložnice a všude jsou vystaveny kostýmy, které na sobě herci doopravdy měli.


Celkově je ve studiích dost šero a docela mě mrzí, že nemám pořádný foťák. Můj to vzdal už od příchodu a vydával ze sebe za šera tmavé fotky, takže jsem si musela svépomocí vystačit s mobilem a tabletem (no, naštěstí jsem nebyla jediná, kdo tam s ním chodil :D), naštěstí oba maj docela ucházející foťáky.


U každé "výstavky" máte cedulku se zajímavostmi z filmu, případně rovnou i obrazovku, kde přehrávají příslušné scény z filmu a k tomu všude jedou zapnuté rozhovory se všemi lidmi, kteří se na filmech podíleli. Jak říkám, je toho prostě moc...

Pro blog jsem se rozhodla sestavit "koláže", které společně tak nějak souvisí. Hádám, že se nemusím vůbec ptát, co vidíte na dalších fotkách. Kdo mi řekne název filmu, dostane zlatého bludišťáka ;-)


Brumbálové byli během těch osmi filmů dva, na to nesmíme zapomínat. I ředitelna se v průběhu filmů trochu pozměnila, ale ke konci už zůstala stejná a musím říct, že to byla vždy jedna z věcí, která mi přišla udělaná opravdu skvěle. Zajímavostí je, že když se rozhlédnete kolem, doopravdy na stěnách visí portréty mnoha a mnoha ředitelů (no, nehýbou se T_T) a uvaděči rádi zodpoví všechny vaše otázky.


Naopak Doupě nebo učebna lektvarů jsou zase vybaveny kotlíky a pletacími jehlicemi atd. které se hýbou. Na instagramu mám dokonce svůj pokus o první video mobilem právě u kotlíků.

Zajímavostí může být, že přestože se kostýmy všech postav rok od roku a film od filmu měnili, právě Snapeův se za ty roky nezměnil vůbec. Jen ho prostě upravovali pro potřeby herce (samozřejmě až na jednu výjimku s ptákem na klobouku).


Doupě, Hagridova hájenka, famfrpál, ministerstvo kouzel (budiž, tam spíš jen tak kousek, aby se neřeklo, ale socha, která říká, jaké postavení mudlům patří je fakt celá a boží) a více jsou místa, která můžete navštívit. A nejen to. Rekvizity! Zlatonka, pamatováček, hůlky - věděli jste, že každý ze štábu měl vlastní hůlku? že v Olivanderově obchodě v prvním ročníku doopravdy v každé krabičce byla vyhotovena hůlka? - brky, kotlíky, knihy, masky a další.

A kdybych sem měla dát všechno, zcvoknu se. Takže když to někoho bude zajímat, opět odkazuju na fb stránky. A my se posouváme dál do dalších místností - PŘÍČNÁ ULICE. Ach ano, sice to není jako na Floridě, kde ji udělali celou i s drakem chrlícím oheň na střeše Gringottovic banky. Ale stejně...Chodby studií jsou lemovány návrhy různých postav a přístrojů, mapami, miniaturami, obrazy a ilustracemi z knih, podle kterých se pak sestavovalo konečné vzezření Bradavic. Novinkou pro ty, kteří ve studiích byli už dříve, může být nástupiště 9 a 3/4, kde stojí vlak, který můžete projít a prohlédnout si jednotlivá kupé podle jednotlivých filmů, projet se bradavickým rychlíkem, vyfotit se s vozíkem (stejnou možnost máte přímo na King´s Cross v Londýně) a nakoupit si potterovské dobroty.


U občerstvení si můžete dát něco k jídlu nebo pití, což je taková ta klasika, až na jednu věc, kterou vám nikde jinde jen tak nenabídnou - Máslový ležák. Zlatá bublavá tekutina s máslovou pěnou mi přišla tak nějak správně odporná, přesně podle očekávání :D


Ve venkovní výstavce už čeká Záchranný autobus, dům v Zobí ulici, kousek bradavického mostu, který Neville se Seamusem v osmém filmu zdemolovali, chata v Godrickově dole, kterou navštivili Harry s Hermionou, Hagridova motorka a šachové figurky, s kterými Ron v prvním ročníku hrál nezapomenutelnou partii.


Miniatury! Já odjakživa milovala miniatury! Miniatury všeho a kor, když vidim oblíbená místa... všechno co postavili, muselo mít nějakou předlohu, no ne? Miniaturami je lemována celá chodba až nakonec...


Nakonec... nakonec to nejlepší. Bradavice. Miniautra, to ano, ale několika metrová! Dívala bych se hodiny (a taky jsem se dívala dost dlouho, takže jsem pak nestihla potterovský obchod na konci - sakra T_T nebo spíš díky bohu, protože zrovna cestou na autobus zpět do Londýna mi v kapse zavibroval mobil se zprávou, že mi přišla výplata :D to by bylo).
Předchozí články:
Londýn a Oxford z pohledu potterofila
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nasťa Nasťa | Web | 29. července 2015 v 13:15 | Reagovat

To musel být parádní zážitek, Harry Potter je taky jeden z filmů mého dětství. :-) Taky bych se tam jednou podívala.

2 Al. Al. | Web | 2. srpna 2015 v 20:59 | Reagovat

Věřím, že to tam bylo úžasný, ale já si to nemůžu číst, protože bych o to všechno překvapení, jak to tam vypadá, přišla :D

Doufám, že nejpozději příští prázdniny se tam podívám...

3 Kristýna Kristýna | E-mail | 12. srpna 2015 v 9:58 | Reagovat

Ahoj, prosím tě, na kolik tě to tedy vyšlo z Londýna?

4 nel-ly nel-ly | Web | 12. srpna 2015 v 14:01 | Reagovat

[3]: samotná vstupenka do studií vyjde snad na 33 liber a dojet se tam dá z Londýna i nějakým autobusem, ale my to měli v rámci "zážitkového výletu" a to vyšlo asi na 90 liber.
Tyhle společnosti maj totiž předkoupené lístky, když tam člověk jede na vlastní pět, vyjde to levněji tím busem z nádraží, ale chce to koupit lístky dlouho dopředu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA