Leden 2015

RECENZE: Čistý

13. ledna 2015 v 17:13 | Nel-ly
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Pury
AUTOR: Julianne Baggottová
SÉRIE: Čistý #1
NAKLADATELSTVÍ: Jota
MÉ HODNOCENÍ: 4/5

Dystopie je žánr, který na několik let doslova ovládl svět young adult. Je ale možné přijít ještě s něčím originálním a předčít to, o čem psaly už stovky ostatních? Julianna Baggotová přišla se světem po Explozi, kde stovky tisíc lidé zemřely, další tisíce jsou znetvořeni a malá hrstka přeživších - Čistí - žije v Dómu.

RECENZE: Posedlost

7. ledna 2015 v 10:34 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Conversion
AUTOR: Katherine Howe
SÉRIE: xxx
NAKLADATELSTVÍ: Fortuna Libri
PŘEKLAD: Jana Jašová
POČET STRAN: 424
MOJE HODNOCENÍ: 3,5/5 GOODREADS: 3,38

V posledním ročníku se měla Colleen Rowleyová připravovat na univerzitu a pracovat na svém projektu o čarodějnických procesech v Salemu, pak však během jedné vyučovací hodiny nekorunovaná královna školy zkolabovala z dosud neznámých příčin a nemoc se rozšířila mezi další studentky. Na škole vládne panika a nikdo netuší, jaká nemoc studentky postihla. Jedná se však o obyčejnou nemoc? Proč jsou opakující se symptomy Colleen tak povědomé?

Ve stínu legend (32)

5. ledna 2015 v 20:39 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Tak dneska to zkusíme pro změnu trochu dramaticky, koneckonců je válka... Urychleně míříme ke konci, ale ještě je toho spousta, co se musí stát. Tahle kapitola nepatří mezi nejdelší (popravdě měla být i o něco delší), ale po opětovném čtení jsem se rozhodla, že tohle byl konec, který si zasloužila.Roční NEJ (2014)

4. ledna 2015 v 15:49 | Nel-ly
Na konci roku jsem nakonec překvapivě absolutně nestíhala, což v mém případě není zas tak velké překvapení…

Vánoční povídka se nekonala, kapitoly taky ne, dokonce ani skoro žádná recenze, natož pak nějaký článek mimo či soutěž. Plány budiž odloženy. Ale protože všichni máme rádi statistiky (no já ano :D), tak alespoň jedno komplexní shrnutí dalšího blogového roku.


Měsíční NEJ (prosinec)

3. ledna 2015 v 10:04 | Nel-ly
Poslední měsíc roku 2014 se pro mě nesl spíš v rámci čtení "vědeckých" knih, takže na nic jiného už nezbýval čas. A taky to tak vypadalo. Krom toho byly Vánoce, a tak se v práci všichni zbláznili, a já musela následovat dav… :D
Tak nebo tak si ale vždycky alespoň na něco málo čas najdu, i když čím víc oddechovější je to čtení, tím lépe.4
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA