Prosinec 2014

Saeculum, Tetování krví: Nalezenec

27. prosince 2014 v 17:09 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)

Kdy jindy, než po Vánocích je načase vrhnout se na nákupy? :D No, v mnoha knihkupectví po vánočních akcích,začínají ještě zajímavější "povánoční" akce. A já mám pro vás návrhy na výběr z FRAGMENTÍch novinek v paperbacku, akorát do tašky či do kabelky.


RECENZE: Buď se mnou

14. prosince 2014 v 21:10 | Nel-ly |  New Adult
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Be with me
AUTOR: J. Lynn
SÉRIE: Wait For You #2
NAKLADATELSTVÍ: Baronet
MÉ HODNOCENÍ: 4/5

Když už to konečně vypadalo, že vše bude zase v pořádku, změnil se Tereze opět život k horšímu. Už to, že se zamilovala do nejlepšího kamaráda svého staršího bratra, by stačilo na pěknou pohromu, jenže kvůli zranění teď bude možná muset dát sbohem taneční kariéře. Což znamená nejen konec celoživotního snu, ale i nástup na vysokou školu, po které nikdy netoužila… Na školu, kde studuje i její bratr společně s Jasem.


Ve stínu legend (31)

8. prosince 2014 v 15:45 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Cha! Už nic neslibuju, ale... tentokrát už mám doopravdy prakticky dopsáno. Od jistých osob mi bylo řečeno, že už mi ani nevěří, takže jsem jim musela dokázat opak. Udělám si z toho takové Vánoce pro sebe a obdaruju se dokonečením druhé povídky, ve které jsem si věřila.
První byla DÁNO OSUDEM, kterou jsem doopravdy dopsala. A teď je na řadě tahle... Kapitol bude dohromady, již defintivně, 35, takže vidíte, že konec je fakt nasnadě.
Jen tak mimochdem je to už pár měsíců, co jsem nepsala (překlad sice ukazuje schopnost člověka psát - ehm, mějte slitování - ale nenabízí mu moc tvůrčích možností, takže přiznávám, že jsem si to opětovné psaní zase docela užila a vlilo to do mě dost energie, abych povídku nejen dotáhla do konce, ale snad i s trochou úcty, která jí po takové době náleží - ha, to bylo hlubokomyslný O..o)

RECENZE: Závrať všedních dnů

7. prosince 2014 v 16:49 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Next Always
AUTOR: Nora Roberts
SÉRIE: Inn Boonsboro trilogy #1
NAKLADATELSTVÍ: Alpress
HODNOCENÍ: 3,5/5 GOODREADS: 4,09

Po nečekané smrti svého manžela se Clare vrací do rodného města a otevírá si knihkupectví naproti historickému hotelu, který přežil válku, mír i změnu majitele. Na modernizaci hotýlku pracuje architekt Beckett, jehož společenský život se skládá převážně z obchodních večeří na pizzou a pivem. Existuje však i něco, co chce: dívka, na jejíž polibek čekal od svých patnácti let…

Není lektvar jako lektvar (6)

6. prosince 2014 v 19:23 | Nel-ly |  Není lektvar jako lektvar
Po měsíci... to je, co? Ale teď toho bylo fakt hodn. Krom toho... já přísahám, že tuhle kapitolu (a kus té další) už jsem překládala, jenže jsem to nenašla O..o Vůbec nechápu. Sice překsakuju mezi dvěma počítači a přišla jsem OPĚT o exterňák, ale proto taky prakticky všechno strkám do mailu a... no, nenašla jsem a naštvalo mě to, takže se mi pak nechtělo s tím něco dělat, ale zase vynecha kapitolu, to by mi asi nikdo nepoděkoval. Už proto, že je hvězdičková :D A překlad je tedy fakt lahoda.

Měsíční NEJ (listopad)

5. prosince 2014 v 18:41 | Nel-ly |  Měsíční NEJ
Tenhle měsíc už to bylo o něco lepší, alespoň tedy se čtením…
Řekla bych, že měsíc listopad se v mém případě nesl v duchu pokračování sérií. Anita Blakeová a Bratrstvo černé dýky už jsou takové moje guilty pleasure, v kterých budu pokračovat, ať se stane cokoli. A musím říct, že J. R. Ward se sice opakuje, ale stále si drží velmi obstojnou laťku (ale notak! Už je to 12. kniha :D), zatímco Laurell K. Hamiltonová a její "kdysi-lovkyně-upírů-dnes-sexem-posedlá-roztahovačka-aka-Oprah" mě zklamávají už docela pravidelně.
Nejdůležitějším pokračováním - sice nejde ani tak o literární, protože bezbarvá manga, kde člověk neslyší tu boží hudbu, pro mě nikdy nebyla ono - měsíce ale byl závěr Naruta. Který skončil… tak, jak skončil :D Ten epilog! A řadí se vedle Harryho Pottera do další série, s kterou jsem strávila prakticky celou dekádu.
U Hunger Games, vzhledem k filmu, šlo o rereading a zjištění, co se vlastně v posledním (a nejslabším) díle trilogie vlastně stalo, došla k názoru, že v češtině a ne nabuzená v kuse při čtení celé série, je to vlastně docela průměr. I Kytice byla rereading (mnoho a mnohokrát jsem ji už dřív četla) a do žebříčku ji nikam zařazovat nebudu…je to klasika, je to povinnost pro všechny a jsou to básničky a těm já zásadně nerozumím.

......................
................................................ .

RECENZE: Kořist

5. prosince 2014 v 8:47 | Nel-ly
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Hunt
AUTOR: Andrew Fakuda
SÉRIE: #2
NAKLADATELSTVÍ: Fragment
HODNOCENÍ: 3/5 GOODREADS: 4,11

Po malinko rozporuplném prvním dílu trilogie Andrew Fakuda přichází z pokračováním, kde se z lovce konečně stala kořist. Kniha navazuje na otevřený konec HONu a Gen společně s glupany pokračuje v útěku před krvežíznivými lovci, kteří však nejsou zdaleka tím jediním, co ho trápí. V myšlenkách se musí neustále vracet k dívce, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů, zatímco glupanka Sisi společně s Genem pokračuje na cestě do Země mléka a medu…

RECENZE OBSAHUJE SPOILERY NA PŘEDCHOZÍ DÍL - HON

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA