Září 2014

Není lektvar jako lektvar (1)

28. září 2014 v 14:29 | Nel-ly |  Není lektvar jako lektvar
Tak tedy první "opravdová" kapitola a rovnou celá. Pohledy obou se střídají (v podstatě pravidelně) a na řadě je Harry, kterého čeká velmi zajímavý den.

Harry Potter vycházel z Velké síně směrem k mramorovému schodišti vedoucímu do vyšších pater bradavického hradu, zrovna dojedl sendviče se slaninou a spoustou kečupu, které měl k obědu, a už se nemohl dočkat odpoledne stráveného na famfrpálovém hřišti. Krásné listopadové počasí a čerstvý vzduch byly jeho nejlepšími přáteli.

Není lektvar jako lektvar (0)

24. září 2014 v 17:04 | Nel-ly |  Není lektvar jako lektvar
Za betu moc děkuji Adelle, je to rychlík :D tak doufejme, že ji neodradím.
Povídka se odehrává běhěm šestého ročníku a jestli někdo bude mít dotazy, proč to nikomu nepřijde divné... ve slashi a světě HP je nejspíš vše dovoleno. Jinak čas na rating u téhle povídky začíná hodně rychle a postupně se stupňuje, takže pro ty, kterým slash vysloženě vadí... no však víte.


"K čertu s tebou, Zabini!"

Není lektvar jako lektvar

23. září 2014 v 12:55 | Nel-ly |  Není lektvar jako lektvar

"Lektvar touhy způsobuje chtíč, ovšem bez pocitů, které přináší lektvar lásky. Takže, Malfoyi, bude ti Potter i nadále připadat jako nesnesitelný pitomec?"

POSTAVY: Harry Potter, Draco Malfoy, Pansy Parkinsonová, Severu Snape, Blaise Zabini, Ron Weasley, Hermiona Grangerová,…
ŽÁNR: Slash, Drarry, komedie
RATING: 17+
UPOZORNĚNÍ: Slash, sprostá slova, nebere v potaz šestý a sedmý díl
ORIGINÁL:
It's Not A Love Potion by CrystalP734
16 kapitol, 68 145 slov, 2 472 favs na fanfiction.net, 854 komentářů a 569 follows
Přeloženo s povolením autorky.

Měsíční NEJ (Srpen)

22. září 2014 v 16:25 | Nel-ly |  Měsíční NEJ
Asi nejsmutnější je, že jsem tenhle článek psala ještě před koncem srpna, a pak na něj jednoduše zapomněla. Čas ubíhá hrozně rychle, hlavně v létě, že?
Přečetných knih bylo víc než v červenci (hlavně díky tomu, že jsem si užila něco jako dovolenou na chatě… většinu domu sama s knížkami, počasí mi sice tohle léto moc nepřálo, ale co už, i když to furt nebyl zrovna zázrak)

.....

RECENZE: Labyrint: Útěk

21. září 2014 v 12:00 | Nel-ly
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: THE MAZE RUNNER
AUTOR: James Dashner
SÉRIE: Labyrint #1
NAKLADATELSTVÍ: Yoli
HODNOCENÍ: 4/5
FILMOVÁ ADAPTACE: 18.9.2014

"Pokud se nebojíš, nejsi člověk."

Plac je místo uprostřed obrovského labyrintu, odkud není úniku, alespoň zatím… skupina chlapců, kteří se každý měsíc rozrůstají o jednoho, se snaží najít cestu ven a mezitím dokázala vytvořit fungující komunitu. Pak se však objeví Thomas….

Dystopie

20. září 2014 v 11:38 | Nel-ly |  Na téma
A že prý už dystopie začínají být okoukané…
To se tak jednou místo upírů (a jim podobným magickým bytostem) v YA objevily různé katastrofy, po nichž nesledovala dokonalá utopická společnost, kde hlavní náciteletý hrdina/hrdinka nezapadá do zavedeného stereotypu, který se na něm všichni v okolí snaží uplatňovat (což je klasická realita teen dramat, ale bez luků a šípů, zbraní, nožů, bodců či telepatických schopností by to nebyla taková sranda).

RECENZE: Dublin street

2. září 2014 v 18:38 | Nel-ly |  New Adult
ORIGINÁLNÁ NÁZEV: On Dublin Street
AUTOR: Samantha Youngová
SÉRIE: #1
NAKLDATELSTVÍ: Ikar
MÉ HODNOCENÍ: 3,5/5

Joselyn se v touze po útěku před svou tragickou minulostí přestěhovala do rodné země své matky, Skotska. Dál však pokračuje v tom, co za dlouhá léta, která uplynula od smrti jejích nejbližších, vždy dělala: držela si odstup a vyhýbala se jakýmkoli vztahům. Pak si však musí najít nový podnájem a novou spolubydlící a to, společně s neústupným Skotem, těžce zasáhne její křehký klid a těžce vydřené osamění.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA