RECENZE. Srdce ze zlata

29. srpna 2014 v 11:05 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Heart of Gold
AUTOR: J. R. Ward
SÉRIE: #2
NAKLADATELSTVÍ: Baronet

Archeoložka Carter Wessexová touží rozluštit záhadu starou víc než tři sta let, ale v cestě za možná největším úspěchem její kariéry stojí majitel Farrelovy hory. Nick Farrel, bohatý, vlivný, mocný a tvrdý finančník, nedovoluje nikomu cizímu přístup na své pozemky a stejně tak ženám do svého srdce.


Carter vyrůstala v bohatém domě, kde měla vše, co potřebovala, alespoň co se finanční stránky týkalo. Její otec věčně nebyl doma a její matka to špatně snášela. Pak matka zemřela a ona s otcem už nepromluvila. Odešla a vydala se za slibnou kariérou archeoložky, která nabízela to, co Carter vždy chtěla; svobodu, samostatnost, ale také osamění.

Teď ji touha po objevu nového kousku historie táhne na Farrelovu horu, která je ovšem soukromým majetkem finančníka a lamače ženských srdcí, jenž nemá pro archeology pochopení. Carter by mohla využít jména svého otce, ale není ochotna se k něčemu podobnému snížit, a tak je připravena dostat, co chce, vlastní silou.

Už dlouho se Nicku Farrelovi nestalo, že by něm nějaká žena vzbudila zájem. Co si pamatoval, měl blízko snad jen ke své sestře, ta však zemřela a po ní zůstal její syn, kterého Nick dostal do své péče. Teď však přišla ta žena v šortkách, tílku a s ohnivou jiskrou v modrých očích, která chce začít kopat na vrcholu jeho hory.

J. R. Ward (vlastním jménem Jessica Bird) je oblíbenou autorkou erotických paranormálních romancí, její nejslavnější série BRATRSTVO ČERNÉ DÝKY byla přeložena do desítky jazyků. Ovšem ještě předtím vyšel v roce 2001 román SÁZKA NA VÁŠEŇ, jehož volným pokračováním je SRDCE ZE ZLATA (volné pokračování berte doopravdy hodně volně, předchozí postavy v knize nevystupují a i téma tentokrát nemá nic společného s koňmi (natož kovboji podle české obálky)). Jessica Birdová studovala historii se zaměřením na středověk, poté se věnovala studiu práv a dlouho pracovala v centru lékařské péče v Bostonu.

Jak už je u autorky zvykem, obě její hlavní postavy si v minulosti prošly trápením i traumaty.

Carter se jen těžko smiřuje s tím, co potkalo její matku a jedno ví jistě: už nikdy nechce promluvit se svým otcem, který si její srdce snaží naklonit zpět pomocí drahých dárků, které přicházejí dvakrát do roka a odhalují bolestivé rány na Carteřině srdci.

Nick měl vlastně dobrý vztah jedině se sestrou, ta však zemřela, ještě předtím než se vůbec stihla dozvědět, jak ji její bratr má rád, a svěřila mu do péče svého pubertálního syna. Nick je rozhodnut udělat vše, aby mladík vyrůstal v bezpečí, což znemožňuje jeho nemoc, ale zdá se, že strýc a synovec k sobě nejsou schopni najít cestu.

Román "Srdce ze zlata" je vtipnou romancí o dvou duších, které se musí nejdříve vyrovnat sami se sebou, aby mohly otevřít svá srdce jiným lidem. Autorka už mnohokrát dokázala, že je mistryní charakterů, a přestože své postavy ráda nechává trpět a hází jim do cesty mnoho překážek, většinou vše skončí tak, jak mělo… čímž se dostáváme k předvídatelnosti celého příběhu, ale to se asi dalo předvídat.

Nevadilo by, kdyby autorka občas ubrala té sladkosti, případně řešení některých situací by se určitě dalo vymyslet méně vyhroceným způsobem. Tak nebo tak však platí, že J. R. Ward už na svých začátcích věděla, co dělá, a každá její kniha je sama o sobě romanticky laděným klenotem.

A/N: Do perexu jsem dala verzi obálky z Ameriky, protože ta naše je... kdyby alespoň šlo o kovboje, ale ne o finančníka a archeoložku, snad by se to dalo pochopit. Ale takhle?
Chápu, že to chtěli spojit do jednoho, aby se obálky knih té samé autorky podobaly, ale... :D

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA