RECENZE: Rozkoše léta

1. srpna 2014 v 8:58 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Pleasure of Summer
AUTOR: Evie Hunter
SÉRIE: Rozkoše (Pleasures) #2
NAKLADATELSTVÍ: Jota
MÉ HODNOCENÍ: 4/5 GOODREADS: 4,03

Summer je mladá, bohatá a krásná… Co by jí tak mohlo chybět? No, ocitla se ve smrtelném nebezpečí, někdo jí i jejímu otci posílá výhrůžky a vzhledem k tomu, co se stalo před několika měsíci, je jasné, že to bere vážně. Je na čase povolat bodyguarda. Ale neustálá společnost ochranky by Summer zhatila její více než neřestné plány… Klub v centru Londýna je něčím, co mnoha lidem připadá jako noční můra, Summer však cítí nedočkavé vzrušení a touhu poznat, jaké to je… někomu patřit.


Život není takový, jaký by si ho mnozí představovali, když se řekne "dědička". Summer O'Sullivanová žije ve zlaté kleci, kam za ní nemůže nikdo kromě tisku. Její otec ji zahrnuje penězi a chrání na každém kroku - což mu vzpurná hvězda večírků často dost ztěžuje -, ale po smrti její matky nikdy nebyl doma. Pak přišla chvíle štěstí se snoubencem, ale i to dopadlo tragédií, díky níž Summer pochybuje, že ještě vůbec dokáže něco cítit. Existuje však jedna věc, kterou ještě nezkusila a která by ji mohla vytrhnout z rutiny.

Bývalý ranger, který se účastní nebezpečných misí a jeho největším koníčkem je vyhazování věcí do vzduchu, opravdu není ten pravý na hlídání zhýčkané malé holky. To Flynnovi bylo jasné už od začátku, ale je to práce a on svoje mise plní… všechny. Ta dívka však nutně potřebuje lekci! Rozmazlená blonďatá holka, která je kráska k nakousnutí, ale chová se jako hloupá slepice, se pohybuje na tenkém ledě, ale to není zdaleka všechno. Summer je podle všeho jiná, než jaká se dělá na první pohled a její choutky… ty by jí Flynn dokázal splnit a zároveň přidat pořádný výprask.

Jak už bývá skoro tradicí, za pseudonymem Evie Hunter se skrývají hned dvě autorky, které se seznámily v roce 2010 na kurzu tvůrčího psaní. Za sebou už mají svůj debut s prvním dílem série ROZKOŠE ZIMY, který byl zajímavým vstupem těchto autorek na pole populárních erotických románů.

Základní koncept příběhu je klasický. Máme tu bohatou rozmazlenou holku, která potřebuje ochranku. A "velkýho zlýho" bodyguarda, který normálně tráví svůj život misemi v Afganistánu, aby ji hlídal. Nic nového. Teď však k tomu, co z knihy dělá něco zajímavého.

Je to pár let, co do povědomí globální masy čtenářek vešly první erotické romány s lehkým laděním do sado maso. Většinou šlo o snahu přikořenit popis aktu, který v podobných knihách může začít být dost okoukaný. Tak proč hrdince nenaplácat nebo ji občas nesvázat? Vždyť jaká žena si to občas nepředstavuje (nebo i naopak? No, toho tolik není)…

ROZKOŠE LÉTA jsou v tomhle trochu odlišné, autorky se více zajímají přímo o téma "BDSM", i když toho "něžnějšího" ražení, kdy jde spíš o psychologično postav a o to, co všechno se za podobným vztahem musí skrývat. Hrdinka se nemusí neustále bát výprasku, který by mohl přijít a může bojovat s kontrolou, ale přitom ji vítá, protože má ke svému "pánu" absolutní důvěru. To je však něco, co se musí ve vztahu vybudovat. A přesně tomu se autorky v knize, která je jinak velmi romantického ražení, věnují.

Jako v každé červené knihovně je tam pár věcí odmítajících logiku, ale ve své podstatě všechno funguje. Tím spíš, že hlavní hrdinka je silná. Není to žádná uťápnutá chudinka, která se bojí autorit, právě naopak… ona se s autoritami střetává čelně a často odejde se vztyčenou hlavou. Příjemná změna.

Anotace na goodreads začíná tím, že kniha je vhodná pro fanoušky Fifty Shades a podobných knih, dovolím si odporovat. Kniha je vhodná pro ty, kteří hledají trochu lehké romantiky okořeněné erotikou se známkami psychologična a podtónem toho, že vztah ke svému "Pánovi" není o strachu, ale o něčem úplně jiném. Krom toho je to chvílemi nehorázně vtipný.

ANOTACE:

Summer je bohatá, krásná a ve smrtelném nebezpečí. Její otec má mocné nepřátele, kteří se mu chtějí pomstít právě prostřednictvím jeho dcery. Dokud nebezpečí nepoleví, Summer potřebuje bodyguarda. Do její zlaté klece vstupuje bývalý ranger Flynn, kterému se představa, že má chránit rozmazlenou dcerku multimilionáře, vůbec nezamlouvá. Vzájemná nenávist se pomalu mění v nebezpečné jiskření. Když Summer Flynna už poněkolikáté neposlechne a ohrozí tím svou bezpečnost, muž ji "potrestá"… a nastává boj o dominanci, i když jejich srdce začínají toužit po příměří…

ZAJÍMAVOST NA ZÁVĚR:
Ka každému dílu série vždy existuje "půltý" díl jako bonus ke knize. Stejně jako se v názvech románech mění jen jedno slovo (Plasure of Winter, Pleasure of Summer, Plasure of Autumn,…), tak u těchto "novelek" je to: A Touch of Winter, A Touch of Summer atd.
Mimochodem. Všimli jste si, že v originále jsou názvy série nejen ročním obdobím, ale odvíjí se od jmen hlavních hrdinů (čímž jsou i dost dvojsmyslné)? Minule to byl Jack Winter, teď je to Summer O´Sullivanová. Angličtina je tomhle krásná.

(časově kdesi uprostřed děje knihy)

Chránit… a sloužit.

Bodyguard Flynn Carter má problém udržet své ruce dál od své poslední klientky - svéhlavé letecké dědičky Summer O´Sullivanové. Už se ho pokusila svést, ale on nemíchá práci s potěšením. Poté co s ní strávil celý týden v odlehlém skotském bezpečnostím domě, se Flynn ocitá v nebezpečí, že změní svůj názor…

První dí: ROZKOŠE ZIMY

PODOBNÉ KNIHY:

Děkuji nakladatelství JOTA za zaslání recenzního výtisku.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 2. srpna 2014 v 14:24 | Reagovat

Hmm, nevypadá to špatně, alespoň podle recenze. Ale uvidím. V poslední době je toho tolik, že tohle budu číst jen, kdybych neměla, co číst. Což v nejbližších měsících nehrozí :-D  :-D

2 lcsknihy lcsknihy | E-mail | Web | 15. září 2014 v 6:49 | Reagovat

Velmi zajímavá kniha, která mě už dlouho láká :D no snad odolám, protože mi doma už tolik knih jen smutně leží.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA