RECENZE: Elyonova země - Trnité údolí

18. srpna 2014 v 22:33 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Beyon the Halley of Thorns
AUTOR: Patrick Carman
SÉRIE: Elyonova země #2
NAKLADATELSTVÍ: Fragment
MÉ HODNOCENÍ: 4/5

Alexa dosáhla svého cíle, poprvé se podívala za hradby tří měst. Našla si nové přátele, poznala magický svět a její dobrodružství skončilo. Alespoň to si myslela, když se po roce vrátila zpět do Bridewallu…


Elyonova země je místo plné magických tajemství a další z nich se odkrývají před mladou dívkou, která byla vyvolena, aby zachránila svoji zemi. Její starý přítel Warvold, který jí kdysi vyprávěl příběhy, jí zanechal dopis. Alexa se musí opět vydat za hradby… až daleko za Temné hory.

Alexa je o rok starší, ale zdaleka ne dospělejší. Je to malá holka s obrovským úkolem, který na její ramena vložil Patrick Carman. Spisovatel, podobně jako kdysi jeho přechůdce C. S. Lewis, vyprávěl své příběhy svým dvěma dcerám a až později je vložil na papír a vytvořil fantasy dobrodružný příběh pro mladé, především dívky.

Elyonova země je opravdu magické místo a to nejen proto, že se tu potulují mluvíc zvířata, či kvůli existenci drahokamů, které propůjčují schopnosti mezidruhové komunikace či telepatie (bohužel, autor prohlašuje, že žádný podobný kámen nevlastní). Také se tu ovšem objevují nestvůrní obři, krvežízniví netopýři, ale především zloduch, kterému se malá hrdinka musí postavit.

Kniha je určena pro mladší ročníky, což nevadilo ani při čtení prvního dílu, který byl přeci jen chvílemi trochu nudný a ucouraný, což u TRNITÉHO ÚDOLÍ zdaleka neplatí. V dynamice příběhu, zápletkách i vykreslení postav je patrné zlepšení, že dokonce i starší čtenář se nervózně kouše do rtu.

Máte mladšího sourozence? Nevíte, co pořídit své sestřice, neteři, dcerce či vnučce k narozeninám a chtěli byste nenucenou knížku plnou magie, přátelství, dobrodružství a kouzelného světa, která ale nebude představovat nijak složité čtení? Není lepší volba než Elyonova země. Co, že je malá dívka nucena zachránit svět, přestože je kolem spousta dospělých? A záleží snad na tom, že občas nemyslí ani se nevyjadřuje jako dítě, ale je za tím jasné pero dospělého muže? Nezáleží, protože čtení je to rychlé a příjemné.


PODOBNÉ KNIHY:
Harry Potter

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kit731 Kit731 | Web | 16. září 2014 v 19:05 | Reagovat

Dobrá recenze. Souhlasím, že dvojka je lepší než jednička a tak to jde dál. Elyon je prostě Elyon :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA