Měsíční NEJ (Červenec)

9. srpna 2014 v 21:29 | Nel-ly
Uvažovala jsem, proč ten článek na blogu nevidim a no… já na něj zapomněla, takže není divu. Celkově se moc projektů neúčastním, většinou je to můj problém s pravidelností, ale taky to, že mi buď přišly nezajímavé (pokud wishlist bude znamenat, že mi někdo z vás ty knížky fakt koupí, tak klidně :D jinak bych se jen traumatizovala), a nebo by mi nic nového nedaly a já se raději podívám u jiných.Ale tohle - narazila jsem na to u Niky Roovy - se mi zalíbilo (a fakt, že je to článek souhrnný, je taky výhoda).

Co jsem přečetla za ČERVENEC:
Červený vrch - Jamie McGuire (recenzní výtisk Fortuna Libri)
Rozkoše léta - Rozkoše #2 - Evie Hunter (recenzní výtisk Jota)
Zrzka se odhaluje - Zrzka #2 - Alice Clayton
Svůdné zlo - Sweet trilogy #1 - Wendy Higgins
Harlekýn - Anita Blake #14 - Laurell K. Hamilton (recenzní výtisk Fantasya.cz)
Svádění luny - Merry Centry #3- Laurell K. Hamilton (recenzní výtisk Fantasya.cz)
Narozen o půlnoci - Dračí znamení #1 - Lucie Fiedlerová (recenzní výtisk Fragment)

.... .


NEJLEPŠÍ KNIHA

Tady to vlastně nebylo tak těžké rozhodování. ČERVENÝ VRCH je určitě něčím, co mě překvapilo. A to překvapení z velké části způsobilo, že knihu hodnotím tak kladně. Od autorky Krásné katastrofy bych nečekala, že se mi zombie kniha z převážně dospělými postavami a zasazená do Ameriky napadené neznámým virem bude tak líbit (popravdě bych ani nečekala, že se mi nějaká "klasická" zombie kniha vůbec bude líbit :D).

NEJSLABŠÍ KNIHA

Tohle asi není fér, ale bohužel mladinka autorka se svou prvotinou ostatním knihám konkurovat nemohla, i když trochu soupeřila se SVŮDNÝM ZLEM, což je absolutní klasika na poli Young Adult… ale funguje. Takže tady volím knihu NAROZEN O PŮLNOCI, protože autorka je nezkušená a to se na díle hodně projevilo. Trochu zmatek v příběhu, problémy s charaktery postav a celkově s logičností světa se u tak mladého autora dají předpokládat, osobně si myslím, že by se podobné knihy hned vydávat neměly, kdyby se počkalo, dokdu autorka trochu nedoroste a nesrovná si psaní, mohlo by jít o něco nadprůměrného… přeci jen druhý Paolini s Eragonem se jen tak nenajde a i sám měl raději trochu více přepisovat a připravovat.

NEJLEPŠÍ KONEC (ROZUZLENÍ)
Tak tohle bylo hodně složité. Nijak zvlášť mě neohromil konec ani jedné z knih (ehm :D), takže jsem si jen těžko vybírat. Ale nějaké to nej být muselo… Uznávám, že HARLEKÝN konečně jednou končil tak, že jsem začala doufat, že postava, která mě v mé srdcovce (milované a zároveň velmi často nenáviděné Anitě Blakeová), možná konečně zmízí a my se posuneme dál. Jenže to není tak úplně jasné, takže dávám přednost knize ROZKOŠE LÉTA, i když ten natahovaný závěr si mohli odpustit, tak to skončilo tak, jak mělo. Nic víc.

NEJHORŠÍ KONEC
Jestli je ČERVENÝ VRCH nejlepší knihou mého července, tak je zároveň i nejhorším koncem. První polovina knihy je dokonalá, pak to chvílemi pokulhává, ale furt je to pecka, a pak… pak autorka zjevně neví, jak z toho vztahového maglajzu, který vytvořila, vybruslit a celý závěr knihy je jedndouše "divný".

NEJHEZČÍ OBÁLKA

Fragment poslední dobou často dává šanci českým autorům, většinou začátečníkům, a občasné nedostatky v obsahu knih, dohání nádhernými obálkami. Povedlo se to u prvního dílu Syna pekel od M. Burodové, povedlo se to s Dračíma očima a absolutně se to povedlo s knihou NAROZEN O PŮLNOCI. Ta obálka je jednoduše krásná.

NEJOŠKLIVĚŠJÍ OBÁLKA

Epocha mi v tomhle radost nedělá. Obálky série Anita Blake si vážně nikam nevystávím, ale v tomhle ohledu si myslím, že je to s Merry Gentry ještě horší. Ano, modelka, která byla následně vyfotošopována, sice teoreticky odpovídá hlavní hrdince, ale... no, je fakt, že v případě knih od téhle autorky už bylo i hůř. Ale jestli se mi nějaká obálka nelíbí, tak SVÁDĚNÍ LUNY.

NEJLEPŠÍ PÁR
Tady se do finále dostaly dvě romanťárny (překvapení), při čemž Zrzka to nakonec projela, vzhledem k tomu, jak skvěle se v knize ROZKOŠE LÉTA rozuměli Flynn a Summer. Tedy… rozuměli. Ona byla rozmazlená blonďatá dědička a on nabručený bodyguard, co si občas zaskočí na misi do Afganistánu. Dokonalý pár, nemyslíte? No, dědička prokázala, že její chování je především maska, i když rozmazlená mrcha dokáže být stále, ale Flynn… ten je "pán" k pomilování. Jejich střety neměly chybu.

NEJNAPÍNAVĚJŠÍ KNIHA
U ČERVENÉHO VRCHU už od začátku čtenář neví, na čem vlastně je. Lidé umírají, Svět se blíží do záhuby a vy prostě nevíte, co teda bude. No… a jak se mi konec nelíbil, tak ze začátku bych ho určitě nepředvídala a dočítala jsem stále s jemně zatajeným dechem.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NÁMĚT

Ať je to s Anitou Blakeovou, jak chce, tak potenciál toho světa je stále úžasný a všechno to, co se dá i po tolika knihách a tolika letech udělat je jednoduše napínavé. Bohužel, autorka většinu času v poslední knihách věnuje čas erotice a mařenoidní Anitě, která už není sama sebou. Přesto jsou tam záchvěvy… a pro ty záchvěvy tu sérii hodlám dočíst do konce. Jednou. Takže HARLEKÝN.

NEJVTĚŠÍ PŘEKVAPENÍ

No, myslím, že jak jsme začali tenhle seznam, tak ho i skončíme. Katastrofa nebyla špatná kniha, ale byla to klasika, co se Young Adult týče a nečekala jsem, že ta samá autorka nabídne něco z úplně jiného žánru a dokáže to levou zadní. Krom toho to byla kniha bez pokračování, což byl zase menší zázrak. ČERVENÝ VRCH je pro mě knihou měsíce.


SRPEN

zatím přečteno:
Dealing her final card - 1 - Jennie Lucas
Gabrielův ráj - Gabrielovo inferno #3 - Sylvain Reynard

čtu:
Ztracená brána - Orson Scott Card (recenzní výtisk Fantasya)

plánuju:
Tajemství krásné čarodějky (recenzní výtisk Knihcentrum)
Hříchy darebáka (recenzní výtisk Knihcentrum)
Cizinka - Diana Gabaldon
a... no, u mě nikdy nevíte, jak se mi plány vyplní (většinou spíš nevyplní :D)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 9. srpna 2014 v 21:36 | Reagovat

S Narozen o půlnoci souhlasím, je to sice zajímavé, ale člověk od toho, díky reklamě, automaticky čekal víc. Červený vrch vypadá hodně dobře. Půjčíš? Půjčím ti Proroctví a neboj okomentuju :-D

2 Infinity Infinity | Web | 16. srpna 2014 v 23:29 | Reagovat

Já si ten Červený vrch budu muset snad přečíst. :D I když to téma knihy není nic moc, co by mě zajímalo, tak tolik chvály se přece nedá přehlédnout. :D

3 chaera chaera | Web | 17. srpna 2014 v 8:51 | Reagovat

Chtěla bych si přečíst Narozen o půlnoci, ale bohužel ji nikde nemůžu najít (To je tak, když je ve městě jedno knihkupectví a to ještě na druhém konci města -.- :D)

4 Ava Ava | Web | 17. srpna 2014 v 9:44 | Reagovat

Na Červený vrch se snad taky brzo chystám :-) A stejně jako tobě se mi ani trochu nelíbí obálka knihy Svádění luny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA