Červenec 2014

Pozvi knihomohla na výlet

28. července 2014 v 23:34 | Nel-ly |  In love
Rachel Roo zve do Liberce. Města, které má aquapark... víc o něm nevím, jak jsem zjistila, takže projekt se mi zdá ihned o něco zajímavější. Proč si neužít trochu krás České republiky? (I když knihomol ze zahraničí mě pozvat určitě může... když mi zaplatí cestu :D)

No a já... já vás zvu do Prahy.


SOUTĚŽ: Magické prázdniny (3)

27. července 2014 v 10:29 | Nel-ly |  Soutěže
I tentokrát jste všichni byli moc šikovní, každopádně plný počet bodů se vyskytl jen výjimečně, i tak bylo vstupů požehnaně (krom toho nezapomíntejte, že sčítáme do soutěže na konci léta, šance jsou dvě)
A teď... Co se bude dít tentokrát? No, výhra samozřejmě bude knižní :) a vstupy se znovu sčítají.
Soutěžíme od 27.7. do 17.8.

Ve stínu legend (30)

25. července 2014 v 18:21 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Jop, tak tohle už asi nikdo nečekal :D Moc zdržuju, že? A díky tomu, jak zdržuju, už nikdo neví, o co tady vlastně jde. A nejspíš mi i vypdává návaznost, protože se mi to nechce celé znova číst. Tak nebo tak... slíbila jsem kdysi, že povídka nepřesáhne třicet kapitol, to se nestalo, ale nepřesáhne je o moc.

#kdyžknihomolfotí

25. července 2014 v 7:58 | Nel-ly
Asi většina z vás (a pravděpodobně všichni s nějakým typem smartphonu) znají instagram. No, na instagramu i knihomolstvo žije, všichni fotí spoustu jídla a knihomolové k tomu přidávají i svoje knihy.

A Abyss z Knižního nekonečna (@theabyssix) si pro instagramové knihomoly připravila projekt.


RECENZE: Svůdné zlo

23. července 2014 v 11:20 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Sweet Evil
AUTOR: Wendy Higgins
SÉRIE: The Sečet Trilogy #1
NAKLADATELSTVÍ: CooBoo
HODNOCENÍ: 3/5 GOODREADS: 4,15

Střední škola v malém městě v americkém zapadákově, příliš drobná postava, příliš starostlivá matka, příliš vzorná studentka a zapřísáhlá abstinentka. Tím vším by se dala charakterizovat jakákoli průměrná šestnáctiletá dívka a stejně tak i Anna. Dívka, jejíž osud byl už dávno přeurčen a jejíž život se má změnit ve chvíli, kdy narazí na kluka, který jí jediným pohledem dokáže rozbušit srdce.


RECENZE: Zrzka se odhaluje

17. července 2014 v 9:28 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLN NÁZEV: The Redhead Revealed
AUTOR: Alice Claytonová
SÉRIE: Zrzka #2
NAKLADATELSTVÍ: Mladá fronta
HODNOCENÍ: 3/5 GOODREADS: 4,27

Grace Sherridanová konečně dosáhla všeho, o čem snila. Má práci v New Yorku, jen nedaleko Broadwaye, kde konečně opět po letech stojí na prknech divadla - získala hlavní roli v muzikálu, jehož autorem je její bývalý spolužák z vysoké školy, dobrý kamarád a velká láska, která jí zlomila srdce. Ale není důvod smutnit, protože Grace má svého Briťáka. Jack Hamilton je vycházející hvězda Hollywoodu a… je o devět let mladší než třiatřicetiletá Grace.

RECENZE: Narozeon o půnoci; Zpívající město

16. července 2014 v 12:10 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Narozen o půlnoci
AUTOR: Lucie Fidlerová
SÉRIE: Dračí znamení #1
NAKLADATELSTVÍ: Fragment
hodnocení: 3.5/5 Goodreads: 4,14

Když vám osud přihraje černou kartu jen proto, že se narodíte o půlnoci, není začátek vaše života zrovna slavný. Gabriel měl tu smůlu, že se narodil přesně o půlnoci a to ještě pátek třináctého, což během jeho prvních chvíli na světě rozhodlo o jeho životě. Je předurčen stát se zaklínačem; léčit lidi, používat magii a přivolávat draky. Nezní to špatně, kdyby to ovšem neznamenalo, že mu tolik lidí bude usilovat o život.

SOUTĚŽ: Magické prázdniny (2)

13. července 2014 v 14:25 | Nel-ly |  Soutěže
První ze tří jednotlivých prázdninových soutěží je za námi, takže nastal čas oznámit vítěze a... představit novou soutěž. Minule jste to měli zjevně moc jednoduché, tak uvidíme, jak vám to půjde s citáty z knih? PRÁZDNINOVO-NAROZENINOVÁ SOUTĚŽ!!! Blog má dnes narozky :))

SOUTĚŽ: Magické prázdniny

1. července 2014 v 13:42 | Nel-ly |  Soutěže
Škola končí. Léto začíná. Konečně nastal čas si přečíst i něco jiného než učebnice, ale to by chtělo nějaké nové knížky, ne?
A o to tu dneska jde.
Protože je blog... no blog, zkuste soutěžní formulář přes perex: soutěžní formulář

RECENZE: VEČEŘE S VAMPÝREM

1. července 2014 v 8:57 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Dinner with the Vampire
AUTOR: Abigail Gibbs
SÉRIE: Temná hrdinka #1
NAKLADATELSTVÍ: Knižní klub
MÉ HODNOCENÍ: 3/5 GOODREADS: 3,82

Violet Leeová se ocitla ve špatnou dobu na špatném místě a za odměnu byla unesena. V zajetí ji drží Kaspar Vam, dedic trůnu bytostí temnot, které by neměly existovat. Violet se ocitá v rukách krvelačné bestie, která je jakýmsi děsivým způsobem okouzlující, a nikdo by nepředpokládal, že to co začalo obyčejnou smrtí může skončit takovým dobrodružstvím.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA