RECENZE: Kdopak je ta zrzka?

21. června 2014 v 20:36 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Unidentified Redhead
AUTOR: Alice Claytonová
SÉRIE: Redhead #1
NAKLADATELSTVÍ:
MÉ HODNOCENÍ: 2,5/5 GOODREADS: 4,14

Grace je třiatřicet let a z Los Angeles už jednou odjela s prázdnou, na rozjetí kariéry herečky už je možná pozdě, ale ona se nevzdává. Na věku nesejde, když je mladá duchem a její kamarádka Holly ji nabídla oporu. Dnes už Grace Sharidanová ví, kdo je a nenechá se zastavit a už vůbec ne věkem. A pak je tu Jack Hamilton, čtyřiadvacetiletá vycházející hvězda Hollywoodu.


Už jednou to vzdala. Ale tentokrát se to nestane. Grace má skvělé tělo, velký talent a je připravena prorazit. Třeba s malou pomocí své nejlepší kamarádky Holly, která pomáhá mladým umělcům uspět v branži. Stejně tak pomohla i Jacku Hamiltonovi, budoucí megastar velkého filmového trháku podle oblíbené série povídek.

Mezi Grace a Jackem okamžitě vzplane oheň, což je úžasné a oslňující, pokud by ovšem Grace nebyla o celých devět let starší, než to mladé ucho. Ucho, které může mít každou z těch "jen-těsně-ne-pod-zákonem" šťavnatých holek, kterého obletují, tak proč by stál o třicítku?

Alice Claytonová se proslavila knihou Wallbanger (druhou nejvtipnější knihou roku na Goodreads) a ani tentokrát se příliš neodchýlila od svého stylu. Stále píše velmi svérázně, vtipně a romanticky, takže v tomhle ohledu čtenář nemůže být zklamaný. Ovšem nepřidává absolutně nic nového… Proč taky? Když to vyšlo jednou, vyjde to znovu. Nebo ne?

"Kdopak je ta Zrzka" je teprve první díl série, a tak musí být velmi jednoduchý příběh plný klišé (které bylo i "Nabíječe", až na to, že tehdy to zachránil osobitý humor autorky) zkomplikován, aby mohla přijít další knihy.

A tak si autorka vymyslela Michaela. Násilně vloženou postavu Graceiny bývalé lásky, která se do příběhu nenutí, je tam vnucená a je to hodně naoko. Krom toho je prozrazena rovnou i v anotaci, takže překvapení se stejně nekoná.

Kromě jednoduchosti a klišé se dá autorce vytknout ještě hodně. Až příliš dětinský humor, prvoplánové postavy (nejlepší kamarád gay zakoukaný do filmové hvězdy?) nebo i logické chyby, které se do textu vloudily a vypadají, jako by autorka knihu vůbec nekontrolovala - kniha je plná narážek na Graceina úžasná, přírodní, velká prsa, přesto si hrdinka zašla zaběhat bez podprsenky? Atd…

Pro mě osobně byla kniha KDOPAK JE TA ZRZKA zklamáním, protože jsem byla až příliš nadšená z Nabíječe. Na druhou stranu, když se nad tím zamýšlím: Kde se vzalo to očekávání? Vždyť ani nabíječ neměl za mák originality a dokonce ani nápaditosti (a i jeho dospělé postavy se chovaly fracci - asi už vážně budu stará, ale to já asi už od nějakých jedenácti let, kdy jsem se podobně fakt nechovala), jenže všechno fungovalo, jak mělo. A tady to prostě nefunguje. A navazovat na to pokračováním? Proč?

Recenze: NABÍJEČ
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 21. června 2014 v 21:25 | Reagovat

Uz jak jsem si precetla v uvodu tve recenze slova: Hollywood, herecka a Los Angeles, tak jsem cekala neco takoveho... Ale na druhou stranu si u toho clovek mozna odpocine a naprosto vypne, komplikovana kniha to evidentne nebude :))

2 Monča Monča | E-mail | Web | 4. července 2014 v 21:33 | Reagovat

;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA