Květen 2014

NA TÉMA

26. května 2014 v 14:49 | Nel-ly
Menší "rozcestník" starších a doufejme i nových článků, co by třeba čtenáře mohlo zaujmout (vyjma povídek a recenzí :)).

Na téma

vybrané články:

Filmy/Seriály

vybrané články:
Seriály (12.5.2011)

Soutěže


RECENZE: Mercedes Thompson - Nocí zlomená

21. května 2014 v 8:45 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV:
AUTOR: Patricia Briggs
SÉRIE: Mercedes Thompson #8
NAKLDATELSTVÍ: Fantom Print
HODNOCENÍ: 4/5 | Goodreads: 4.41

Mercedes Athena Thompsonová Hauptmanová se vrací v pokračování jedné z nepopulárnějších urban fantasy sérií, aby… přestála návrat Adamovy ex-manželky Christy, která utíká před stalkere? Kdeže, u Mercy jde vždycky o víc a čtenář se může připravit na pořádnou dávku napětí, akce, romantiky i magie, protože magickými bytostmi (nejen Fae a vlkodlaky) se to v Tri-Cities jen hemží.


RECENZE: Hon

14. května 2014 v 10:30 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Hunt
AUTOR: Andrew Fakuda
SÉRIE: Hon #1
NAKLADATELSTVÍ: Fragment
HODNOCENÍ: 3/5 | Goodreads: 3,72

Lidé jsou rasa ovládající zemi - spí zavěšení na stropu, mají dlouhé bílé řezáky, bojí se vody, slunce je pro ně smrtelné, při pobavení se škrábou na kůži a nechtějte vědět, jak projevují vzrušení. Takoví jsou lidé, ale Gen se od nich liší, což se nikdo nesmí vědět. Protože lidmi tak milovaná potrava v podobě podřadných tvorů už prakticky vyhynula… tedy až na těch pár, kteří budou hlavní atrakcí Honu.

Jako vejce vejci

11. května 2014 v 14:11 | Nel-ly |  Drabble
Už jsem skoro zapomněla, jak těžké je vejít se přesně do 100 slov. Ale to dělá drabble drabbletem. A co vy, už jste popřáli svým maminkám?
Postavy: Harry Potter, Lily Potterová, James Potter
Počet slov: 100
Téma: Den matek


Marná snaha 1/2

8. května 2014 v 10:30 | Nel-ly |  Jednorázovky
Název odpovídá spíš mé marné snaze při jeho vymýšlení, protože tady to snad zas tak marné nebude, i když... kdo ví? Musím říct, že z pohledu téhle postavy jsem, mám ten dojem, vážně ještě nepsala. A vzala jsem to... no, po svym :D Neodhazujte flintu do žita hned, moc prosím, uvidíme, kdo si první půlce tipne to, co vysvětlíme až v té druhé.
(Taky je to trochu vynahrazení courání se s Ve stínu legend, protože od rozbití počítače a pracovního nasazení jsem se k tomu nějak nedokázala dostat)

Doba: Studium pobertů
Postavy: Sirius Black, OC, James Potter, Lily Evansová, Remus Lupin, Peter Pettigrew
Rating: asi vhodné pro všechny, komu se to chce číst ;-), možná kasických 15+ kvůli pár výrazům a narážek

Chlap si snadno zvykne, když ho chce každá holka na potkání. Sirius Black se ani nemusel moc snažit, aby si mohl kdykoliv užít trochu uvolnění a nezávazných styků s bradavickými dívkami.

RECENZE: Kronika Kambionů - Osudová přitažlivost

3. května 2014 v 10:05 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Living Violet
AUTOR: Jaime Reed
SÉRIE: Kronika kambionů #1
NAKLADATELSTVÍ: Fragment
MÉ HODNOCENÍ: 3,5/5; Goodreads 4,01

Samara má v plánu celé léto strávit prací v knihkupectví, aby si vydělala peníze na nové auto, jako bezpočet teenagerů v Americe, a přitom si nevšímat Caleba, mladíka z hudebnin, po kterém se sápou snad všechny ženy v okolí, přestože nijak hezký prostě není… Vše by bylo v úplném pořádku, kdyby mladí lidé z ničeho nic nedostávali infarkt a Samara brzy nemusela stát před hrozbou namířenou nejen na sebe, ale i na její rodinu.


Líbat Draca Malfoye

2. května 2014 v 10:14 | Nel-ly |  Jednorázovky
Je to kravina :D ale na druhou stranu... věřím, že v alternativním universu by Nebelvíři reagovali přesně takhle. Jejich nutnost o všem debatovat je... legendární.
Vím, že prvního května bylo včera, ale co se dá dělat, na podobné fluffy je čas vždycky ;)

Originál: fanfiction.net
Postavy: Harry Potter, Hermiona Grangerová, Ron Weasley, Draco Malfoy
Doba: není důležitá
Žánr: fluff, komedie, slash
Slov: 565


Filmová Divergence

1. května 2014 v 10:00 | Nel-ly |  Movies, Series,...
Pět frakcí podle dobrých lidských vlastností, které působí jako funkční celek. Když je vám šestnáct let, stojíte před svou první velkou volbou: Jaká frakce?
Co se ale stane, když je test neprůkazný? Tris je divergentní, což znamená, že nezapadá do škatulky, zároveň se však během okamžiku ocitá v ohrožení života.

Nakladatelství CooBoo uspořádalo předpremiéru filmu na motivy dystopického bestselleru a po manipulacích s promítáním v ČR se nakonec dočkáme rovnou čtyř snímků.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA