RECENZE: Rozděleni časem - Bouře

13. února 2014 v 10:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Tempest
AUTOR: Julie Cross
SÉRIE: Rozděleni časem #1
NAKLADATELSTVÍ: Fragment
A/N: do dnešního večera o knihu soutěžíme: TADY

Kdo by nechtěl cestovat časem? Skákat zpět do minulosti podle své vůle? Jackson tu schopnost má, jenže v minulosti nemůže nic změnit, jen zovu prožít to, co už se stalo. Vše je skvělé, ale to až do chvíle, kdy n a něj zaútočí dva neznámí muži a on se ocitne dva roky zpět a… nemůže se vrátit.Jackson cestuje časem. Může v minulosti strávit i celé dlouhé minuty, ale v přítomnosti uběhne jen několik vteřin. Dlouho se dokázal vracet zpět jen o hodiny, rád by však prozkoumal, co všechno se svou schopností dokáže. Proto se svěřil svému geniálnímu kamarádovi Adamovi a společně zkoumají Jakcsonovy limity.

Život je prostě bezva. Nejen, že umí něco, co nikdo jiný ne - a co provede v minulosti se nikdy nikdo nedozví, protože ostatní si na něj nepamtují - , ale má i holku svých snů, s kterou chodí už několik měsíců a užívají si společných intimních chvil. Jednoho dne jsou však s Holly v jejím pokoji, když dovnitř vpadnou dva ozbrojení muži a Jacksonovi se podaří proskočit časem o dva roky zpět…

Holly zůstala v roce 2009, postřelená na zemi. Jackson se musí okamžitě vrátit, ale… nejde to, dokáže se vracet jen do vzdálenější minulosti, ale nikdy ne vpřed. Zůstal uvězněný v roce 2007, sám - doopravdy sám, protože jeho sedmnáctileté já není nikde k nalezení.

Julia Crossová je americká spisovatelka žijící v Illinois. Je vášnivou čtenářkou, gymnastkou a blogerkou. V prvním díle své YA série pracuje s tématem, které tu už mnohokrát bylo, ale přidává tolik akce a… určitého zmatku, který čtenář jen tak nevidí.

Jackson, ano, hlavní hrdina je doopravdy kluk, je nucen předstírat, že je své sedmnáctileté já, které ještě nezačalo chodit s Holly a tak… se ji snaží znovu získat. Mezi tím však zjišťuje, že jeho otec má možná něco společného s CIA a vše se začíná komplikovat.

Ano, je to tak šílené, jak to zní. Vážně.

Jackson je… no, chvílemi na pěst, jindy jednoduše sladký. Tak nebo tak ale relativně sympatický hrdina, který dokáže splnit svoji úlohu - dokáže házet humorné hlášky, prožívat akci, ale i své čtenáře čas od času pořádně dojmout. Co víc si od něj můžeme přát? No, jasně… dívku, kterou by čtenářky mohly spokojeně nesnášet. Ano, tak od toho tu je Holly.

Má to v sobě trochu ztřeštěnosti Návratu do budoucnosti (koneckonců je to hrdinův nejoblíbenější film) i romantiky a nápadu Drahokamové série, i když Bouře nedosahuje kvality ani jednoho z nich. Je tu však dostatek akce i vtipu, aby kniha dokázala zabavit čtenáře obou pohlaví, kteří od ní nic nečekají. Julia Grossová neslibuje víc, než nabízí - oddechovou YA, u níž nebudete litovat, že jste ji otevřeli.

P.S. K Obálce… někteří si mohli všimnout již dřív, že autoři obálek si jednoduše přivlastní nějakou fotku modela/modelky,a pak je prsknou na obálku, trochu vyfotošopujou, aby se nřeklo, a nazdar. Už je ani nezajímá, že stejné fotky použil i někdo jiný (tentokrát najdete obrázek dívky na knize Lenobiin slib), jinak asi nemám obálce co vytknout… někoho zaujme, někoho odradí, pro mě průměr, co se podobných knih týče.

Děkuji nakladatelství Fragment za zaslání recenzního výtisku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 EM EM | Web | 13. února 2014 v 16:37 | Reagovat

Váhám jestli si mám tuhle knížku přečíst nebo ne. Asi jí dám přeci jen šanci. :-)

2 Polgara Polgara | Web | 13. února 2014 v 17:12 | Reagovat

[1]: Dej, ono to není špatné. Tam jde hlavně o to se pobavit a odreagovat.
Nel ty tvoje komentáře nemají chybu...relativně sympatický hrdina, vyfotošopujou...atd :D Vím proč ty tvoje recenze ráda čtu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA