Náramek z voskovaných perel

22. února 2014 v 17:20 | Nel-ly |  Další "tvorba"
Minule jsem si pro vás připravila návod na zlatonku a náramek z kovových komponentů a korálků, no... a můžete si pamatovat, že jsem používala voskové perly.
Jak se dá navázat na vzhledově úplně jiný náramek, ale vytvořený stejně jednouduše?Tahle výroba náramku, který z bližšího pohledu není nic moc a zajímavý je spíš z dálky, vzhledem k tomu, kolik je potřeba udělat tyček s perlami, je jednoduchá a hlavně skvělá na procivčení pro toho, kdo ještě není moc zběhlý v ketlování a rád by si vyzkoušel, jak dělat očka (viz. tvorba zlatonky).
Věřte mi, že jakmile uděláte desítky oček na nýtech s perlami, které se tak akorát vejdou na vaši velikost, tak už vám dělání oček přijde jako ta nejsnazší práce... což ona je (jen já nejsem zrovna nejšikovnější :D)

Potřebujeme:
voskované perly (já využila skoro celý balíček)
kovové/mosazné/atd. jehly (pozor, chceme jehly, ne nýty - ty na konci nemají očko)
pružinku (jednou jakou, lépe tlustší, očka jsou dostatečně velká)
ketlovací kleště
Jako první si rozdělíme perly po pěti (podle velikosti, lepší vybrat menší korálky a navlékat jich víc, z pohledu z dálky je to vážně jen o tom množství, kd yhodně stejných kousků působí hezky) a navlékáme na kovový nýt, který už má na konci očko, pak přidáme vlastní očko.
A opakujem, opakujem, opakujem... podle toho, kolik toho potřebujete a jak máte široké ruce, každý bude mít jiný počet.
Pak provlékneme očka černou (či jinou) pružinkou) a na koncích přípevníme k něčemu (třeba si pro zatím navázet na konce korálky nebo to přisednout :D), aby se vám na druhou přužinku dobře navlékala druhá strana oček. Pak už stačí svázat silně podle potřeby, přesvědčit se, že máte pevný uzel a... no, já říkala, že je to snadné.

Ta fotka z blízka vážně není nic moc... konce jsou nedomyšlené a je to vážně jednoduché (krom toho se mi nechtělo upravovat, asi by bylo lepší přidat více pružinky a... ale z dálky to vypadá fajn a náramek přežil celý večer venku, což se šperkům nedaří tak často :D)

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 22. února 2014 v 20:07 | Reagovat

Nel, je to nádherný a klobouk dolů. Jsi šikovná. :-)

2 Erička Erička | Web | 27. února 2014 v 18:59 | Reagovat

Nádherný náramek :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA