Únor 2014

HPFF čtenářský deník (překlady) - Drarry, Dramione, Snamione

24. února 2014 v 15:00 | Nel-ly
Snažím se vzpomenout, jaké všechny povídky jsem četla a ne... nejde to. Začala bych u seznamu překladů a to těch nejklasičtějších párů (pardon, ale Snarry nečtu :D) a napadlo mě, že i když existuje ffdeník (moc mu nerozumím, přiznávám se), chtělo by to mít seznam po ruce a třeba ho i s vaší pomocí později doplnit...
Tentokrát se jedná jen o překlady (nebo anglické povídky, které jsem čelta - bylo jich víc, ale nevzpomenu si na vše) a to Drarry, Dramione a Snamione.

Ve stínu legend (27)

23. února 2014 v 13:51 | Nel-ly |  Ve stínu legend
A zase je to delší :P Poslední noc v Bradavicích, flaška se zakázaným pitím a Sirius Black k tomu. Jak tohle může dopadnout? Tak nebo tak, pomalu se loučíme se školou a vstupujeme do života, který nebude vůbec růžový... ať už budu nebo nebudu následovat kánon :D
Věnováno všem, co to se mnou a nejen s Annie vydrželi od prvního dne, až do toho posledního ve škole. Ještě není konec.

Náramek z voskovaných perel

22. února 2014 v 17:20 | Nel-ly |  Další "tvorba"
Minule jsem si pro vás připravila návod na zlatonku a náramek z kovových komponentů a korálků, no... a můžete si pamatovat, že jsem používala voskové perly.
Jak se dá navázat na vzhledově úplně jiný náramek, ale vytvořený stejně jednouduše?


RECENZE: Obchod se štěstím

18. února 2014 v 15:54 | Nel-ly |  Sbírky a další...
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Magazin sčastija
AUTOR: Irina Senina
SÉRIE: další dílo autorky: Klíč ke štěstí
NAKLADATELSTVÍ: Fragment

"Promiňte, co se tady prodává?"
"Jak to myslíte? Co je napsáno na obchodě, to se taky prodává. Štěstí, děvenko. Štěstí!"
"A… v jaké formě?"
"V jaké si vybereš, milá zlatá. Na metry, na kila, na kusy… Jenom se neboj, děvče, zboží je kvalitní. Jsem stálá zákaznice. Bude se ti tu líbit."


RECENZE: Manželská past

17. února 2014 v 15:53 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Marrige Trap
AUTOR: Jennifer Probstová
SÉRIE: Manželství #2
NAKLADATELSTVÍ: Ikar

Rodová tradice říká, že aby se mohla provdat dcera, musí se nejdřív oženit nejstarší syn. To pro hraběte Michaela Conteho toužícího naplnit poslední přání svého otce, představuje nečekanou potíž, protože muž, který nemá s milostnými závazky prakticky žádné zkušenosti, teď nutně musí sehnat falešnou manželku…

Svedení 2/2

16. února 2014 v 0:44 | Nel-ly
A druhá, delší, část... jo, tak přesně takhle vypadá "něco krátkého na Valentýna" v mém podání. Moc děkuji všem za komentáře, potěšily a daly sílu do budoucna a taky inspiraci, abyste si nemysleli, že z Harrouše dělám v každém slashi trdlo... co se dá dělat, Dracovo životní krédo je všechny kolem zesměšňovat. A hlavně Pottříka :)))


Svedení 1/2

14. února 2014 v 14:37 | Nel-ly |  Jednorázovky
Tak jo, začala jsem psát valentýnskou krátkou povídku, aby se neřeklo, a když jsem to dotáhla nechtěně na 4500 slov (nakonec necelých 7 tisíc), došlo mi, že jsem už zase v háji. Teď odpoledne vám vložím jednu část a rovnu přednastavím i druhou, protože... co se dá dělat, ale blog takhle dlouhé texty prostě nesnese :( Možná, se to tu objeví překvapivě brzy (to záleží na vás, ale žádný tlaky), každopádně nejpozději zítra ráno to tu máte všechno. Já jsem tak aktivní O..o
Jinak je to se překvapení nekoná, je to drarry a vůbec... je valentýn, takže huš.
Kdyby někoho napadl lepší název, sem s ním :D
VAROVÁNÍ: Slash, 18+, post-BradaviceSOUTĚŽ: Bez lásky je život prázdný - VÝSLEDEK

14. února 2014 v 8:51 | Nel-ly |  Soutěže
A máme tu Valentýna... nějak nám to rychle utíká. No, já sedím celý den v práci, včera jsem si četla jednu anglickou fanfiction, dneska mě čeká knížka, kde se i ta romantika najde, a přijdu si spokojená. Ale co vás asi zajímá především... Kdo vyhrál ve valentýnské soutěži? :)


RECENZE: Rozděleni časem - Bouře

13. února 2014 v 10:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Tempest
AUTOR: Julie Cross
SÉRIE: Rozděleni časem #1
NAKLADATELSTVÍ: Fragment
A/N: do dnešního večera o knihu soutěžíme: TADY

Kdo by nechtěl cestovat časem? Skákat zpět do minulosti podle své vůle? Jackson tu schopnost má, jenže v minulosti nemůže nic změnit, jen zovu prožít to, co už se stalo. Vše je skvělé, ale to až do chvíle, kdy n a něj zaútočí dva neznámí muži a on se ocitne dva roky zpět a… nemůže se vrátit.


Ve stínu legend (26)

12. února 2014 v 8:56 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Jen doufám, že jsem všechny ty Jakeše a nehelvíty našla a smaala, protože starší verze wordu fakt není kamarádská :D jinak tentokrát věnuji kapitolu Moiře, protože vzhledem k délce snad bude vědět proč (a opovaž se říct slovo! :D ). Závěr ročníku mě trochu děsil, protože přestupuju na post-bradavický level, chvílemi jsem uvažovala, že bych to na koncei Bradavic utnula, ale vzhledem, že hodně toho důležitého se má stát po nich... no, vím, jak to bývá s druhými díly :D a tak pokračujem.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA