RECENZE:Septimus Heap - Oheň

4. ledna 2014 v 12:30 | Nel-ly
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Fyre
AUTOR: Angie Sageová
SÉRIE: Septimus #7
NAKLADATELSTVÍ: Jota

V závěrečném pokračování příběhů mladého čaroděje Septimuse Heapa čtenář opět sleduje spletité osudy oblíbených hrdinů, aby se konečně dozvěděl, kam nakonec směřují. Zlo však opět vystrkuje rohy a zdá se být neporazitelné - dva temní čarodějové osvobozeni z pradávného prokletí přísahají pomstu královně a celému jejímu rodu. Přežije Jenna hrozbu smrti? Existuje způsob jak porazit zlo a dojít šťastnému konci?


Černokněžníci se dají porazit jediným způsobem: zničením prstenu, do kterého byli zakleti, k tomu je však zapotřebí znovu zažehout oheň alchymistů, dávno ztracený po katastrofálním požáru.

Angie Sageová konečně dovedla svou sérii do zdárného konce sedmým dílem s názvem "Oheň", který sliboval spoustu napětí, dramat, nebezpečí a osobitého humoru, kterým autorka oplývá. Během psaní Septimuse Heapa se autorka musela často potýkat s přirovnáním k jinému mladému čaroději, kterého dnes zná celý svět a udělala to s grácií.

Septimus doufá, že se konečně dočká povýšení na Mimořádného čaroděje, zatímco Jenna se má stát královnou, ale vše je jinak. Společně s dalšími - vrchním písařem Broučínem či čarodějkou Marciou - musí čelit novému nebezpečí, které nenechá čtenáře spát. Přestože je série složena ze základních a tradičních prvků fantasy, autorka přidává něco originality a především tu čtivost, která vás nutí pokračovat dál.

Nejen na jménech postav našich hrdinů je vidět, jak krásný dokáže náš jazyk být, když si s textem pohraje šikovný překladatel a znovu se neubráníme srovnání s Harrym Potterem - tentokrát ne v ohledu na originalitu příběhu, ale v tom dobrém, co se dá v českých překladech najít jen ojediněle.
Závěry všech delších sérií bývají většinou zklamáním a stejně tak je to u závěrečného dílu, přesto autorka dostála všeho, v co fanoušci doufali. A pro ty, kteří ještě nejsou připraveni se rozloučit se světem Septimuse Heapa… Nezoufejte. Chystá se spin-off série.

Mé hodnocení: 8/10

Děkuji KNIHCENTRU za zaslání recenzního výtisku - knihu najdete se slevou ZDE.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 4. ledna 2014 v 17:54 | Reagovat

Hmm, na tebe poněkud stručná, ale jako vždy trefně napsaná recenze. Je fakt, že zde si překladatel se jmény hodně vyhrál a právě čeština dodává Septimusovi Heapovi čtivost a poutavost. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA