Moje kouzelná knihovnička

8. ledna 2014 v 11:04 | Nel-ly |  Books of my life...
Focení knížek je knihomolova úchylka, ale když ono to vypadá tak hezky... Knihovničku jsem přidávala v polovině července, od té doby se holka zase rozrostla, ale hlavně tentokrát se mi to fakt povedlo naskládat přímo do příslušných přihrádek :D I když mi pomalu docházejí.
V Článku je to rozkouskované, popsané (zkusím se neopakovat po TOMTO článku, ale docela koukám, jak se to zas rozšířilo O..o) a ještě mi tu chybí další tři poličky, co se prostě nevešly.


A jedeme od shora, kde je nejvíc místa a už to není část knihovny, ale co nadělám, že? Tady se to nejvíc rozrostlo o novější spolupráci s Fortunou Libri a ještě o několik novějších výtisků z Fragmentu. V nejbližší době se připravte na recenzi na Serafinu a na Projekt manželka, o kterém jsem neslyšela, dokud mi nebyl doporučen a teď koukám, že jsou na něj kladné rakce - těším se :).
Recenze na ty "novější": Oheň, Narnii, Syna Pekel - V moci démonů, Amélie a tma, Kašmírový šál, Karanténa. Kdyby někdo chtěl Angelologii dám ji snad i zadarmo :D protože ji neskutečně zlevnili a já to prostě nedočtu.

První polička knihovny a zprava moji oblíbení zdevastovaní Pottříci :D jo, tak na téhle fotce je vidět, jak jsou na tom chudáčci hrozně špatně. Copak za to můžu? Pak Pán prstenů s roztomilým starým vydáním Hobita, nějaká ta česká fantasy, nová romanťárna z Baronetu, co tam nemá co dělat, ale jaksi se nevešla a drží to všechno pohromadě :D pak Lukjaněnko (mám v tom bordel, protože Hlídky jsou jinde), Gjorkové :))) a staří dobří Goodkinďáci v paperbacku... nad nimi ještě Hladovky a vedle Memento.

Jedna polička má příliš malou výšku, druhá je vysoká zbytečně, proč ne... tady každopádně v posledním půlroce děly největší změny. SOUMRAK KRÁLOVSTVÍ má geniální obálku, ale ještě jsem se k němu nedostala a stejně tak ani k DÍVCE NA KLÍČEK, kterou jsem si koupila na doporučení Temnářky (s Neomillnerovou poradila správně, takže :)). TETOVANÝ dostal kamaráda v podobě druhého dílu POUŠTNÍ KOPÍ od Liny (díky drahá), ale já si to šetřím, až budu mít i pokračování. FENOMÉN je recenzák z Fantasye (a já ztratila LEGENDU!!! prostě ji nemůžu najít T_T), ALCHYMIE VĚČNOSTI je zase recenzní výtisk z COOBOO a její druhý díl jsem si koupila v povánočních slevách u Dobrovskýho společně se ZA ZRCADLEM, což bylo jen kvůli lesklé obálce :D a HLEDÁNÍ ALJAŠKY. Sérii DELIRIUM už mám z léta (první díl jsem vyhrála, další dva dokoupila), ale teprve to plánuju. Společně se spin-off sérií ALFA A OMEGA mám jen jeden díl Mercedes Thompson a to ten poslední: SPÁLENOU MRAZEM(7) jsem přečetla jako první knížku roku 2014 a naprosto ji miluju, znovu recenzák z Fantasye stejně, jako Keri Arthur a její série (no, začátek nebyl nic moc, ale to u Mercy taky ne). M. T. Majar je česká spisovatelka, KRVAVÝ PÍSEK nový recenzák z fantasye a já už se těším na HELL BOYS. Pak ještě jedna fantasy série z fantasye na počítačovou hru, kterou neznám (ale ke čtení nebyla potřeba a ten svět je skvělý) a... GOODKIND! :D Tady přibyla zatím jen nejnovější "PRVNÍ ZPOVĚDNICE" ale jednoho dne (až nebudu chudá a budu mít čas - takže nikdy T_T) si je koupim všechny (a taky Hru o trůny, Sandersona, zbytek Neomillnerové, Zaklínače... ehm :D knihovna je fajn místo)
Btw. STRACH MOUDRÉHO MUŽE jsem stále nečetla, ale během týdne mi přijde JMÉNO VĚTRU, takže to doženu.

Druhá polička, kde došlo k velkým změnám, ale tím nemyslím srdcovku Orwela - 1984, loudavá, ale o té úchvatnější, PRÁZDNÉ MÍSTO ani tajemný Ghomerghast. Jedním z toho nejlepšího, co jsem minulý rok četla, byla určitě nová Gaimanova kniha OCEÁN NA KONCI ULIČKY. K EONU.
Ke TMĚ A PRÁZDNOTĚ, SIROTČINCY SLEČNY PEREGRINOVÉ ani k ANNĚ jsem se zatím nedostala (Druhž díl, DÍVKA Z NOČNÍCH MŮR, mi přijde tenhle týden - ale nevím, kam ji narvu, takže to vezmu najednou).
NORA ROBERTSOVÁ je velká neznámá, mámě to daly v nakladatelství a já to zabavila ze zvědavosti :D RICHELLE MEAD - oboje jako recenzáky z DOMINA - určitě znáte a musím říct, že INDIGOVÉ KOUZLO splnilo to, co mělo, díky tomu jsem si oblíbila i spin-off k VA (mimochodem film bude už za dva měsíce O..o). VZPOMÍNKY STÍNŮ byly recenzákem z fantasye a nebylo to vůbec špatné. MILENCI od J. R. Ward jsou moje srdcovka, nemůžu si pomoct :D, vedlejší sérii jsem vyhrála v soutěži.
LAURELL KAY HAMILTONOVÁ je na poli urban-fantasy pojem, ale to, co v posledních čtyrech dílech provedla Anitě (vidím jen tři knihy!!! kruci), mě teda vůbec nepotěšilo - jak jste se už mohli dočíst na fantasyi, pro kterou knihy recenzuju. MERRY GENTRY jsem si koupila znovu v povánočních slovách a jsem připravena doufat, protože autorčin styl psaní mám prostě ráda. OZNAČENÉ se nemůžu zbavit. A ta poslední trilogie... no,, první díl mám doma už dlouho, tak jsem si řekla, že když měli další dva po 29,-, že to prostě zkusím a přečtu na jeden zátah.

Přecházíme tam, kde jsme ještě nebyli... Tajemný, co? Aneb míchanina všeho toho, co si střádám u babičky, prootže jsem líná to tahat domu. Na fotce chybí EASY, recenzák od JOTY, které mám dnes u sebe a brzy bude recenze.
RUTHERFURD je moje velká láska, ale ta kniha je obrovská a těžká, což je problém. PARFÉM mě trochu zklamal, za to OHEŇ ( z KNIHCENTRA) splnil, co sliboval. Na ZVRÁCENÉ MYŠLENKY jsem trochu zapomněla, ale recenze se dočkáte, stejně tak jsem odložila LANTUIN od české blogerky. Série od KATHRINE PANCOLOVÉ byla velkým a moc příjemným překvapením od KNIHCENTRA s nádhernými obrázky, stejně tak mě potěšil recenzák od JOTY pro děti TAJEMNÉ VYTÍ (no co, mám svoje vnitřní dítě!). LEVOU RUKU BOŽÍ a DOKONALÝ PÁR měli v outletu v Černé labuti, DRAČÍ KREV zas v antikvaritátu, tady se našla část ztracených HLÍDEK, KRUH, který mám omylem dvakrát :D a CO BUDE DÁL, což byl výborný a geniální recenzák z DOMINA. Za zmínku pak stojí ještě knížka obsahující povídky českých autorů, kde si svoje místo našlo i Temnářčino Podmoří - recenze.

A nakonec skřn, z které jsem musela vystěhovat pár krámů, abych tam nacpala knížky. Tady se moc novinek neobjevilo... V horní řadě je to hodně recenzáků z FRAGMENTU a za zmínku stojí ROZDĚLENI ČASEM (druhý výtisk mám schovaný stranou a bzry ho uvidíte v soutěži). Pak tu vidíte i parodii na Pottera, která by mohla být horší :D a scifi, které je volně k dispozici. Na tenhle žánru jsem prostě moc blbá (hádám).
Druhá polička je o něco zajímavější a obsahuje něco málo světovky, co jsem ukořistila (zbytek je schovaný na chatě). Je tu celá JANE AUSTENOVÁ, JARMILA LOUKOTKOVÁ (dvě z knížek jsou mé první nákupy přes skupinu na facebooku), moje milovaná MARGARET MITCHELL a recenzáky z JOTY a DOMINA - MILENCI A DÁMY (A někde se tu schovává znovu od Domina, ale thriler - SPOLUBYDLÍCÍ). Na ty navazují další recenzáky z FRAGMENTU, které mě z celkové nabídky potěšily asi nejvíc - a to knížky od KATEŘINY PETRUSOVÉ (recenze na nejnovější S HLAVOU OBLACÍCH).
A nakonec trocha angličtiny s Jane, Makýz de Sade, pár životních příběhů (třebas My děti ze stanice ZOO, což by měla být povinná četba pro všechny).

Na fotkách ještě něco málo chybí, protože v knihovně mám dvě řady (hádám, že zbytek světovky a starších knih, Garfielda, Kačery Donaldy a Čytřlístek, co jsem chránila zuby nehty před nákupčími z antiků, vidět nemuíste :D). A chybí tu taky balíčky, které se chystají na odeslání k novým majitelům - tedy výhercům vánoční soutěže. A babička má stále pujčených PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI. No, jen ať si to užije.

Knihovna se mi bude rozrůstat... už jen teď mě čeká pár dalších výtisků, ale kam je umístím? No, na to jsem zatím nenašla odpověď.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kit731 Kit731 | Web | 8. ledna 2014 v 11:28 | Reagovat

Nádherné kousky, opravdu úžasná knihovnička :)

2 Kerris Kerris | E-mail | 8. ledna 2014 v 11:30 | Reagovat

Krasna knihovna, zavidim :)

Akorat me tam  zarazilo: "RICHELLE MEAD - oboje jako recenzáky z DOMINA - určitě znáte a musím říct, že INDIGOVÉ KOUZLO splnilo to, co mělo, díky tomu jsem si oblíbila i spin-off VA" - neni to nahodou naopak? Bloodlines jsou spin-offem k VA :D

3 nel-ly nel-ly | Web | 8. ledna 2014 v 11:34 | Reagovat

[2]: ta věta je zmatená :D ale jo, chybí mi tam K
mně se totiž Pokrevní pouta nelíbila vůbec - až do Indigového kouzla
hádám, že těch chyb tam bude víc, dík :)

4 Kerris Kerris | E-mail | 8. ledna 2014 v 11:36 | Reagovat

[3]: :) Taky me az tak nechytla az do 3 dilu, ctu to jen proto, ze VA mam rada... ale porad lepsi, nez Dark Swan - donutila jsem se docist 3ti dil, ktery me neuveritelne nastval a 4rku mam rozectenou. Podle nekterych recenzi co jsou na goodreads si ani nejsem jista tim, jestli ji doctu :D Vsichni na ten konec nadavaji.

5 nel-ly nel-ly | Web | 8. ledna 2014 v 11:40 | Reagovat

[4]: ou, jako jednoho dne, až to třeba vyjde v češtině, tak to zkusím, ale nijak nespěchám... právě, VA mám ráda, takže Pokrevní pouta jsem četla jen kvůli tomu, ale třetí díl se povedl (ostatně VA mě začala bavit taky až asi od trojky - konce dvojky -, takže...)
já takhle vzudala Sukubu, to dočítat už nebudu

6 myanmar myanmar | Web | 8. ledna 2014 v 11:43 | Reagovat

No páni, to je pěkná sbírka! :) Ti Potterové koukám fakt dostali zabrat :D :D Jinak spoustu knížek ti závidím, to tu snad ani nemá cenu vypisovat :D

7 Kerris Kerris | E-mail | 8. ledna 2014 v 11:50 | Reagovat

[5]: Ja vim, uz jsme se o tom jednou bavily  u Cathy na FB :D Jakoze tu Dark Swan ani necti, pokud fakt nechces byt nastvana... uz dlouho se mi nestalo, ze bych autorku chtela uskrtit. O sukube ani nemluve, tu jsem nedocetla asi ani 1 dil

8 nel-ly nel-ly | Web | 8. ledna 2014 v 11:57 | Reagovat

[7]: jj, vím, už se opakujem :D já se držela, chvíli mě to i bavilo, ale to nevydrželo dlouho

9 Kerris Kerris | E-mail | 8. ledna 2014 v 12:05 | Reagovat

[8]:To ja si ted zakazala cist nove serie s tim, ze musim docist vsechny co mam rozectene :D Takze jsem se vcera patlala s mezi-dilama Night Huntress (3,5 je fakt nic moc) od Frostove - jako dalsi na me cekaji mezidily Kate Daniels... uz me zacina stvat, jak mam rozecteno plno serii co jeste neni dopsanych :/

10 nel-ly nel-ly | Web | 8. ledna 2014 v 12:08 | Reagovat

[9]: já stěží dočetla třetí díl od Frostové (no, vlastně už druhý) a fakt jsem se musela přemáhat, takže ne díky
ke Kate Daniels jsem se  nedostala (protože ty obálky jsou ohavný! tečka :D), ale plánuju to, jenže nejdřív musím přečít, co mám doma

a přesně, taky se mi už nechce začínat s něčím novým a zas bych ráda něco, co není série, ale to je v urbankách a fantasy celkově skoro nemožný (a teď už i v těch romanťárnách O.o )

11 Kerris Kerris | E-mail | 8. ledna 2014 v 12:15 | Reagovat

[10]: Jo, me to strasne stve... mam toho rozectenou tunu. A Kate Daniels doporucuju, je to moje nejoblibenejsi serie (alespon prvni 3 dily, ono to potom uz taky upada...). Nejhorsi je, ze uz ani nestiham sledovat, kdy mi vychazeji nove dily k rozectenym seriim, protoze toho mam proste moc

12 Katy chan ^^ Katy chan ^^ | Web | 8. ledna 2014 v 13:59 | Reagovat

Ten Harry Potter a Ohnivý pohár je určitě nějaké nepovedené vydání, protože já jí mám zrovna tak zdevastovanou. A to jsem třebasedmičku otevírala a zavírala, furt někam nosila a tak daleko víc, než čtyřku. Ale ne, hrana chybí jenom u ní! Takže ne, my za to nemůžeme!
Jinak, krásná knihovna, máš fakt hodně knížek, docela ti to závidím. :3 Ale ne, i má knihovnička se určitě časem rozroste.

13 Infinity Infinity | Web | 9. ledna 2014 v 22:53 | Reagovat

Tak úžasné knihy! Chci je všechny. :-D

14 Barunie. Barunie. | Web | 15. ledna 2014 v 20:55 | Reagovat

Taky chci takovou sbírku! :D Máš toho hrozně moc! A že jsem na jedné z poliček našla svoje Elantris, že jo? :D

15 nel-ly nel-ly | Web | 16. ledna 2014 v 16:18 | Reagovat

[14]: ne, vůbec ne, ne ne ne ne :D
ach jo, já vim, vrátim, fakt :) slíbila jsem to do Vánoc, ale jaksi nestihla T_T
ale vidiš? je mu dobře :-D

16 Marie Lillian Brandon Marie Lillian Brandon | Web | 31. ledna 2014 v 15:14 | Reagovat

http://booksareallforme.blog.cz Prosím,koukněte se na můj blog,jsem zoufalá. :) :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA