Leden 2014

RECENZE: Říše temnot 5 a 6

22. ledna 2014 v 9:54 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Chosen
AUTOR: L. J. Smith
SÉRIE: Říše temnot #5
NAKLADATELSTVÍ: Fragment

Rashel nenávidí upíry a dala si za úkol vyhladit jejich existenci. Po násilné smrti své matky a svého nejlepšího kamaráda, jíž byla svědkem, se rozhodla bojovat proti zlu a stát se lovkyní upírů. Nakonec však přijde den, kdy i zabijácká "Kočička" bude muset bojovat nejen proti bytostem s fascinací na krev, ale především sama se sebou. Jednoho dne, bude muset přehodnotit svět, ve kterém trpěla, bojovala a žila.

Ve stínu legend (24)

21. ledna 2014 v 13:30 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Nejdřív to bylo moc krátké, teď je to zas zbytečně dlouhé... ale co si budeme povídat, moc okecávám, už dávno měli být pryč ze školy.
Jinak "nový" počítač je fajn, sice je relativně dost malej (sice ne netbook, ale normální notebook Fujitsu, jenže o něco menší a bez numerický klávesnice), ale píše se na něm dobře, jen teda stále nemám nový offici, protože mi nejde nainstalovat ten doplněk na převádění docx.
Jinak opět zrychlujeme, ne sice zase "co kapitola, to rok" :D, ale co se času týče, tak očekávejte poskoky v měsících a týdnech, jinak to nejde, už takhle to těch 30 kapitol bude určitě.
Komentáře žádány, hvězdičky vítány, a co se vývoje příběhu týče... kritizujte si, já to očekávám :D


Grimmauldovo náměstí 12 (2)

15. ledna 2014 v 14:11 | Nel-ly |  Grimmauldovo náměstí 12
Druhá kapitola nové kratší povídky a poprvé zveřejněná na novém notebooku... můj šmejdský miláček vypadá, že se jen tak nevzpamatuje, a tak jsem byla nucena pořídit náhradu, která má ale jen 13,5 palce, zatím word 2003 (takže se nedostanu prakticky k žádným svým dokumentům a už vůbec k Ve stínu legend, i když jsem naštěstí stihla víceméně všechno zálohovat).
K povídce... postbradavice, staří známí, o originalitě se dá dost polemizovat a tentokrát trocha hádky a hlavně myšlenkové pochody :)

RECENZE: Rozkoše zimy

13. ledna 2014 v 21:52 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Pleasurs of Winter
AUTOR: Evie Hunter
SÉRIE: Pleasures #1
NAKLADATELSTVÍ: Jota

Cesta z Hondurasu, pro novinářku Abbie představují velké nebezpečí zdejší drogové kartely, vede jedině soukromým tryskáčem hollywoodské hvězdy. Brzy se však ukazuje, že mafiáni by bývali možná bezpečnější, protože letadlo ztroskotá a mladá reportérka je vydána na milost a nemilost nejen odlehlému deštnému pralesu, ale i Jacku Wintrovi, který brzy dokazuje, že není tím, čím se na první pohled zdá - skrývá v sobě temnotu, která osvítí stezku do Abbiena nitra.

RECENZE: Smrtící vlna

11. ledna 2014 v 11:27 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Stormbringers
AUTOR: Phillipa Gregory
SÉRIE: Řád temnot #2
NAKLADATELSTVÍ: Fortuna Libri

Blíží se konec světa a novic Luca Vero, pověřen, aby hledal stopy Ďábla a vykonával soud na osobami podezřelými z kacířství, se vydává na další cestu.
Do rybářské vesničky Piccolo nepřichází jen Luca se svýni společníky, ale i dětští poutníci, kteří mají namířeno do Jeruzaléma. Jejich vůdce Johann věří, že se před nimi rozestoupí moře, aby mohli do Svaté země dojít po souši… K překvapení všech se tak skutečně stane, ale pak se masa vody vrátí v obrovské smrtící vlně.


Moje kouzelná knihovnička

8. ledna 2014 v 11:04 | Nel-ly |  Books of my life...
Focení knížek je knihomolova úchylka, ale když ono to vypadá tak hezky... Knihovničku jsem přidávala v polovině července, od té doby se holka zase rozrostla, ale hlavně tentokrát se mi to fakt povedlo naskládat přímo do příslušných přihrádek :D I když mi pomalu docházejí.
V Článku je to rozkouskované, popsané (zkusím se neopakovat po TOMTO článku, ale docela koukám, jak se to zas rozšířilo O..o) a ještě mi tu chybí další tři poličky, co se prostě nevešly.

RECENZE: Milenci a dámy

7. ledna 2014 v 14:00 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Lovers and Ladies
AUTOR: Jo Beverly
SÉRIE: xxx
NAKLADATELSTVÍ: Domino

S Jo Beverley mám společné minimálně dvě věci: obě milujeme knížky a především pak Jane Austenovou, jíž autorka touto knihou vzdává hold. Kniha obsahuje dvě novely, kdy se postupně seznamujeme s postavami, které nás provádějí svým osudem - a nebyla by to pocta autorce jedněch z největších romantických příběhů, kdyby nešlo především o lásku.

RECENZE:Septimus Heap - Oheň

4. ledna 2014 v 12:30 | Nel-ly
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Fyre
AUTOR: Angie Sageová
SÉRIE: Septimus #7
NAKLADATELSTVÍ: Jota

V závěrečném pokračování příběhů mladého čaroděje Septimuse Heapa čtenář opět sleduje spletité osudy oblíbených hrdinů, aby se konečně dozvěděl, kam nakonec směřují. Zlo však opět vystrkuje rohy a zdá se být neporazitelné - dva temní čarodějové osvobozeni z pradávného prokletí přísahají pomstu královně a celému jejímu rodu. Přežije Jenna hrozbu smrti? Existuje způsob jak porazit zlo a dojít šťastnému konci?

Grimmauldovo náměstí 12 (1)

1. ledna 2014 v 14:00 | Nel-ly |  Grimmauldovo náměstí 12
Nezačínej povídky, dokud je nedokončíš, já vím... ale Nový rok je nový začátek a nový začátek by měl být pro co...? No, to je všem jasné, ne? :D
Tahle povídka je kratší (vejdeme se do 10 kapitol), i když ne tak krátká, jak měla být. Jedná se o Post-Bradavice, zdrcenýho Dráčka, Harryho na vážkách, dospělou Ginny a Hermionu s Ronem.
Anotaci dostane až společně s obrázkem... a no, název byl pracovní tak dlouho, až nakonec zůstal. Celá povídka tak asi 15+, ale já vás kontrolovat nebudu :)
A/N: Doufám, že jste Silvestr přežili ve zdraví (já nemůžu říct, touhle dobou se vzpamatovávám někde v pustině - čti chata :D)

Postavy: Draco Malfoy, Harry Potter, Ginny Weasleyová, Hermiona Grangerová, Ron Weasley
Doba: po válce
Rating: 15+
Dokončeno: ne
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA