RECENZE: Barvy lásky 2 - Obnažená

27. listopadu 2013 v 9:26 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Entblößt (Colours of Love)
AUTOR: Kathryn Taylor
SÉRIE: Barvy lásky #2
NAKLADATELSTVÍ: Moba

Američanka Grace přijela do Londýna, aby získala praxi ke své diplomové práci, čekala dobrodružství a toho se jí také dostalo… jen úplně jiné, než čekala. Setkala se s mužem, který ji naprosto uchvátil a i on o ni projevil zájem. Grace přišla o panenství, nevinnost, ale i o iluze, protože láska k Jonnathanovi má černou barvu, stejně jako jeho srdce. Nebo je vše jinak?


Cesta za velkou louži se pro Grace ukázala osudovou. Změnila ji. Během několika dní pochopila, jak nespravedlivý život dokáže být, na druhou stranu potkala i muže svých snů - nebo možná noční můr. Jonnathan je jiný než všichni, které kdy Grace potkala. Arogantní, mocný, bohatý, náladový, neústupný a hned na začátku jejich vztahu udal pravidla, která byla pro naivní, nezkušenou Grace stěží skousnutelná. Přesto byla rozhodnuta podstoupit cokoliv, aby s ním mohla zůstat. No… skoro cokoliv, jak později zjistila.

Poté, co viděla v jistém klubu, do kterého ji Jonnathan zavedl, zjistila, že toho není schopná. Nemůže se o něj s nikým dělit a nemůže dál pokračovat v sexu bez závazků a emocí, protože to pro ni už dávno není jedna z možností. Na konci prvního dílu byla rozhodnuta odjet, pokud Jonnathan neudělá něco, aby zůstala.

A on udělal… Slíbil jí, že tentokrát budou hrát podle jejích pravidel. Opravdový vztah, zkusí to, a to je pro zatím vše, co si Grace kdy přála. Stačí to však? A dokáže Jonnathan překonat stíny, které tíží jeho srdce a změnit svůj život?

Kathryn Taylorová se vždy chtěla stát spisovatelkou, ale přestože první příběh vydala už v jednácti letech, cesta za úspěchem byla složitá. Nakonec se povedlo s knižní sérií věnovanou především ženám. Barvy lásky jsou klasickým erotickým románem s dostatečnou dávkou romance i klišé, který není objevný, kreativní, zajímavý a je jedno z mnoha kopírek kopírek všech kopírek. A přesto se čte příjemně.

Grace je klasická románová hrdinka. Nezajímavá, nezkušená slepice, která z nějakého nevysvětlitelného důvodu zaujme přitažlivého, neuvěřitelně bohatého a mocného muže, jež jí změní život. Je to další z příběhů, kdy se americká studentka vydá někam do Evropy, aby si našla svého prince - pardon, lorda, protože tím Jonnathan náhodou doopravdy je.

Ze začátku se Grace podrobuje, ale pak toho má najednou dost a je načase, aby se změnil Jonnathan. Jak toho dosáhnout? No, trocha výhrůžek nikdy neuškodí, a protože se tak strašně přitahují a ona je pro něj tak úžasná, tak je na to ochotný přistoupit. Jenže ho tíží minulost… a je jen těžké ji překonat.

Chcete-li napsat erotický román (aby se to prodávalo vždycky tam musí být dostatek prasečinek), potřebujete nezkušenou naivní husu - máme. Jako další je potřeba muž, kterého všechny budeme milovat a musí mít minimálně vlastní tryskáč (titul už je jaksi navíc, ale hodí se) - máme. Pak přidejte muži nějaké to trauma z minulosti, do příběhu vložte několik nezajímavých vedlejších postav - a hotovo.

Příběh je jedno velké - obrovské - klišé, ale na rozdíl od ostatních erotických románů tu ten příběh doopravdy je. Je tu vývoj, kniha netrvá zase jen několik dní, ale je rozložena do dalšího časového úseku a chvílemi je i nohama na zemi (to jen ve výjimečných případech), to je už samo o sobě v podobné literatuře tak překvapivé, že když se přidá jednoduchý sloh a určitý stupeň čtivosti, je zaručen úspěch.

Barvy lásky přečtete během několika hodin a nakonec pravděpodobně ani nebudete litovat, pokud však hledáte něco, co by vás doopravdy zasáhlo, pobavilo či dokonce překvapilo, tak rychle zdrhejte. Série ještě není ukončená, ale jak jsem vyrozuměla, další díly jsou spin-off, takže příběh Jonnathana a Grace už by neměl pokračovat, to je dobře, ti dva čtenáři dali všechno, co měli.

Mé hodnocení: 5.5/10


Btw. A znovu, minule nespoutaná, teď rovnou obnažená, kolik takových názvů knih potřebujeme? To můžou rovnou zůstat u číslování 1 a 2, bylo by to nápaditější.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mimi Mimi | Web | 27. listopadu 2013 v 21:24 | Reagovat

dostanu ji k vanocum tak jsem teda dosti zvedava :D

2 mladyhutnik mladyhutnik | 29. listopadu 2013 v 20:21 | Reagovat

Recenze výstižná a co úroveň překladu, šlo to?

3 nel-ly nel-ly | Web | 29. listopadu 2013 v 21:16 | Reagovat

[1]: určitě to není špatné, krom toho knihy mají hezké obálky :)

[2]: myslím, že docela v pohodě, nevšimla jsem si moc překlepů ani chyb, je fakt, že se překladatelce hodně často opakují slova, ale to je jen moje obsese :D každopádně tam není tolik perel a pahorků, jako v prvním díle, což mě potěšilo

4 Ewril Ewril | Web | 1. prosince 2013 v 13:21 | Reagovat

Já plánuju koupit si oba dva díly najednou, ještě tento týden. Tak jsem hodně zvědavá jestli vůbec dočtu první díl :-D

5 nel-ly nel-ly | 4. prosince 2013 v 11:53 | Reagovat

[4]: myslím, že číst je na jednou je fajn, ono to hned za sebou navazuje, já se chvíli nemohla zorientovat a minimálně obálky stojí za to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA