Listopad 2013

RECENZE: Barvy lásky 2 - Obnažená

27. listopadu 2013 v 9:26 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Entblößt (Colours of Love)
AUTOR: Kathryn Taylor
SÉRIE: Barvy lásky #2
NAKLADATELSTVÍ: Moba

Američanka Grace přijela do Londýna, aby získala praxi ke své diplomové práci, čekala dobrodružství a toho se jí také dostalo… jen úplně jiné, než čekala. Setkala se s mužem, který ji naprosto uchvátil a i on o ni projevil zájem. Grace přišla o panenství, nevinnost, ale i o iluze, protože láska k Jonnathanovi má černou barvu, stejně jako jeho srdce. Nebo je vše jinak?

Ve stínu legend (20)

24. listopadu 2013 v 15:57 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Mary začínají lidé nesnášet a mám takový pocit, že v budoucnu se to asi jen zhorší, ale tak vám to vynahradí budoucí akce.
Za betaread děkuji milované Hope :)

Hunger Games 2, Thor 2 a Enderova hra

23. listopadu 2013 v 19:50 | Nel-ly |  Movies, Series,...
V kinech to teď bylo dost našlápnutý a to předvánoční vlna v čele s dalším Hobitem teprve přijde. Během posledních dvou sobot a jednoho čtvrtku jsem si užila svoje a stejně tak moje peněženka. Dalo by se to nazvat scifi maratónem (fakt jsem nebyla v kině relativně dlouho), kde si našli svoje místo Enderova hra, Thor: Temný svět a v neposlední řadě Hunger Games: Vražedná pomsta.

Dáno osudem (epilog)

20. listopadu 2013 v 13:53 | Nel-ly |  Dáno osudem
Tak jo, je to tady, oficiálně už naprostý konec Dáno osudem. Dlouho jsem uvažovala, že bych konec nechala tak, jak byl, ale to by bylo nefér.
S touhle povídkou jsem strávila dlouhé tři roky (většinu té doby, když jsem na ni zapomněla), tak doufám, že nebyly promarněné. Děkuji všem, co se ve čtení dostali až sem a nejvíce těm, co komentovali a díky tomu mě utvrzovali v tom, že stojí za to povídku dopsat. S Dracem se na tomhle blogu ještě setkáme hodně často, možná se objeví i sestry Greengrassovy (nakonec jsou kanonické), ale už nikdy ne tak, jak byly zde.
Fajn, už mlčím a končím :D Komenty, hvězdičky, názory, kritika... však to znáte, vítány. A jsem zvědavá, jestli mi někdo něco poví k celému tomuhle kolosu (pamatujete, jak jsem říkala, že se nechci dostat přes třicet kapitol?)
A/N: omlouvám se za ty odstavce, ale administraci jsou správně a na blogu divně O..o ještě naposledy mě chtěch potrápit, ale to se jim nepovede, objedám si jídlo

RECENZE: S hlavou v oblacích (pejru)

18. listopadu 2013 v 16:55 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: S hlavou v oblacích
AUTOR: Kateřina Petrusová
SÉRIE: xxx
NAKLADATELSTVÍ: Fragment

Tvrdohlavý kůň stojící uprostřed cesty, rozbitá silnice a zpropadený venkov, kde nelze najít signál, to vše stačí, aby se Markétě obrátil život na ruby. Měšťačka ztracená v polích a mezi pravými "vidláky" zjišťuje, že svět není zdaleka takový, jaký si myslela a změnit se má především její pohled na něj.


Ve stínu legend (19)

17. listopadu 2013 v 15:08 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Tak jo, zas se trochu posuneme.... mám toho dost předpřipraveného, protože příští měsíc a půl bude pekelný, krom toho se téhle povídce blíží výročí, tak si zaslouží řádnou oslavu (a taky by se mohla víc příblížit konci, že?).

Dáno osudem (32)

14. listopadu 2013 v 17:29 | Nel-ly |  Dáno osudem
POSLEDNÍ... ano vážně... POSLEDNÍ Kapitola. 33. část už bude epilog, bývala bych se bez něj asi obešla, ale tahle kapitola už je sama o sobě víc než dost dlouhá (a blog má omezený počet znaků), takže to necháme na krásné číslo 33.
Trvalo to neuvěřitelné tři roky (přičemž ty poslední dva roky kapitoly příbývaly způsobem, že to tak dlouho zdaleka být nemuselo) a já během té doby několikrát změnila pohled na tuhle povídku i fanfiction obecně. Taky jsem změnila styl psaní (alespoň na méně chybách to snad poznat je :D jednou bych potřebovala celou povídku opravit, ale nemám na to...) a nejlépe na ní můžete pozorovat můj psací vývoj.
Draco, Astorie i Daphne se stali mými spíše nenáviděnými než milovanými postavami a musím říct, že jsem si často to ubližování, až nezřízeně užívala :D a určitě se jedná zatím o moje nejdelší a relativně nejkomplexnější dílo, jehož konec byl dán už první kapitolou, jen cesta k němu byla trnitá (zním poeticky, že? no jen si počkejte na konec).
Většinu kapitoly jsem psala při soundracku z Relikvií 2 a to především téhle písničky, navodila mi vražednou atmosféru :D a ještě naposledy je tu poděkování pro HOPE, která kapitolu opravila a brzy se jí dostane do rukou i pokračování Ve stínu legend.

Dáno osudem (31)

12. listopadu 2013 v 13:00 | Nel-ly |  Dáno osudem
Já vím! už jsou to zase měsíce, co jsem slibovala dokončení téhle povídky, která se se mnou táhne příliš dlouho. Věčně na ni zapomínám, ale tentokrát... tentokrát už vážně... tentokrát jsem ji dopsala. Plán byl jasný odjakživa jen dopracovat se k němu mě stálo příliš usilí.
Tohle je závěr, může se vám zdát uspěchaný, ale není, přesně tohle jsem plánovala od první kapitoly, jen jak už jsem řekla... dostat se k němu bylo složitěšjí, než jsem předpokládala. Předposlední kapitola (i když... třiatřicet by bylo hezké číslo, ne? :D), kde se všichni naši tři hrdinové po dlouhých měsísích konečně střetnou tváří v tvář (no, skoro).
Všem vřele doporučuji přečíst si minimálen předchozí 30. kapitolu (klidně můžete i posledních pár, kdybyste chtěli, ale nemůzžu vás k tomu nudit), protože znovu už zabíhat do detailů nebudu a nebudu se ani opakovat. K tomu ostatně před pár měsíci sloužilo "shrnutí" (a i to je staré deset kapitol, ehm) a no... to bude asi vše, vykecávání sinechám až na úplný závěr
Věnováno, znovu, všem, co nezapomněli a ano... nakonec povídku doopravdy nepotáhnu do dalšího roku :D

Ve stínu legend (18)

9. listopadu 2013 v 10:28 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Ta rychlost O_O já vím, neuvěřitelný, ale co víc... ta délka. Opravdu, tahle kaptila patří k těm nejdelší v téhle povídce, řekla bych. Sice nejde o žádný obrovský dějový zvrat, ale je to další posun.
Hvězdičky vítány, komentáře žádány, kritka akceptována a možná i vyslyšena :D a zase příště.

RECENZE: Veverky v Central parku bývají v pondělí smutné

7. listopadu 2013 v 16:15 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Les Ecureuils de Central Park sont tristes le lundi
AUTOR: Kathrine Pancolová
SÉRIE: #3
NAKLADATELSTVÍ: Jota

Český čtenář se často setkává s opěvovanými sériemi a knihami anglicky mluvených zemí, ale co takhle trilogie, která ovládla Francii? Románový cyklus vyprávějící příběhy rozmanitých postav se přiblížil svému konci a autorka v závěrečném dílu "VEVERKY V CENTRAL PARKU BÝVAJÍ V PONDĚLÍ SMUTNÉ" slibuje, že snad konečně osvětlí tajemství, která se schovávala v předchozích dvou dílech. A možná přidá i vysvětlení víc než zajímavého názvu...
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA