Září 2013

RECENZE: Oceán na konci uličky

29. září 2013 v 13:45 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Ocean At The End Of The Lane
AUTOR: Neil Gaiman
SÉRIE: xxx
NAKLADATELSTVÍ: Polaris

Každá nová kniha Neila Gaimana v sobě nese očekávání a naději fanoušků, že i tentokrát se jeden z nejvýznamnějších spisovatelů dnešní doby trefí do jejich vkusu. Nejinak to bylo i u Novely "Oceán na konci uličky", kde se Gaiman opět opěvuje dětskou mysl a fantazii, jako to bylo například u "Knihy hřbitova" a přesto píše tak, že vtáhne dospělého čtenáře do děje.

Ukolébavka (7)

24. září 2013 v 22:05 | Nel-ly |  Ukolébavka
Ha, je to delší, jakože opravdu delší, i když vývoj děje vás asi nepoštěší *muhaha*, ovšem nemusíte se bát... nebo se možná bojte ještě víc.
Ze zvyku je tam hodně myšlenek, pak další myšlenky a ještě jeden chmurný provinilý Potter :) Děkuji za všechny reakce, hvězdičky a kdo napíše komentář, dostane dárek (ale nemůžu se za to zaručit :D)
P.S: BLog je šmejd... odmítá dát obrázek doprostřed a nejde to ani do strany do textu... a aby toho nebylo málo, zase maže entery (pro info minule je přidával, kdo se v tom má vyznat?)


7
Byly to dva dlouhé týdny, které Harry strávil snahou nemyslet na jednoho dotyčného člověka. Čím víc se však snažil, tím častěji jeho myšlenky zamířily směrem k Ústavu pro choromyslné, kam se odmítal přiblížit.

RECENZE: Říše temnot 3 a 4

22. září 2013 v 17:46 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Spellbinder
AUTOR: L. J. Smith
SÉRIE: Říše temnot #3
NAKLADATELSTVÍ: Fragment

Říše temnot není konkrétní místo, trvale nás obklopuje a její tvorové jsou magické bytosti všeho druhu, jež spojuje jedna základní věc: pro nás lidi jsou neodolatelní a neuvěřitelně nebezpeční, o všem i oni mají své zákony, za jejichž porušení je trestem okamžitá smrt.

Vydejte se již po třetí do Říše temnot a staňte se svědky příběhu dvou sestřenic, které si jsou bližší než sestry a zároveň se jedna od druhé liší, jako noc a den, a zjistěte, co znamená pojem láska.

Banishment

21. září 2013 v 18:48 | Nel-ly |  Jednorázovky
Měla jsem chuť si přečíst po dlouhé době fanfiction a zároveň se mi nelíbilo, jak to tu skomírá - a ak jsem to spojila. Naslepo jsem šla po povídce, která má na ff.net desítky (ne-li stokvy) follows a favorites, že pro tentokrtá budu překládat a zároveň číst... no, byla to zas nová zkušenost k překladu, ale měla jsem to asi čekat. Jen se modlím, aby mě blog nezablokoval, proto tedy...hm, jo a je to překvapivě slash
Originál: Banishment a autorkou je Cheryl Dyson, obrázek MiaPDrarry
rating: 18+ (autorka sama upozorňuje, že píše povídky v ratingu mature a komu se to nelíbí, ať to nečte... explicitní popisy, sprostá slova),
pár: Harry Potter (... hádejte... ne, dobře :D ... ) Draco Malfoy
Za betaread znovu děkuji milované a nejúžasnější Doree.

Harry odložil brýle na kraj umyvadla a zrovna zatahoval sprchový závěs, když se dveře za jeho zády rozlétly. A on se zamračeně otočil přemýšlejíc, proč Ron vždycky musí na záchod ve chvíli, kdy se začne sprchovat. To, to vážně nemohl ještě deset minut vydržet?

RECENZE: Barvy lásky 1 - Nespoutaná

20. září 2013 v 21:14 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
Originální název: Colours of Love
Autor: Kathryn Taylor
Série: Barvy lásky #1
Nakladatelství: Moba

Grace je mladá, nezkušená, chudá a lehce naivní američanka, co se vydala přes velkou louži na stáž do Londýna, kde plánuje poznat svět. Jonathan je také relativně mladý, ale o nezkušenosti se vůbec nedá mluvit, je to sir, který jednoho dne zdědí místo ve sněmovně lordů, je bohatý, má svou vlastní firmu, kterou dokázal vybudovat bez pomoci své rodiny, je arogantní, chytrý, atraktivní a nepřístupný. Každému je jasné, jak tenhle příběh skončí… Mocný muž se zakouká do obyčejné průměrně hezké dívky a romance může začíst.

RECENZE: Crossfire 3 - Nezkrotná

15. září 2013 v 12:24 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Entwined with you
AUTOR: Sylvia Day
SÉRIE: Crossfire #3
NAKLADATELSTVÍ: Fortuna Libri

Eva a Gideon to od začátku neměli jednoduché, jakoby osud jejich karty už od počátku rozdal špatně, ale pak se našli a bylo to tak vášnivé splanutí, že je oba sežehlo a hrozilo, že je buď zničí, nebo sváže navždy k sobě. Oba je pronásledují stíny jejich minulosti, komplikované vztahy a jedno je jasné: Nebudou to mít jednoduché, přesto se snaží i nadále budovat svůj vztah prošpikovaný neuvěřitelným sexem, protože jak kdysi Eva řekla: Gideon je jednoduše hříšný ďábel a i přes svou přezdívku, ona má k andělovi daleko.

Ukolébavka (6)

6. září 2013 v 21:29 | Nel-ly |  Ukolébavka
Docela odmlka, že? Doháněla jsem zkoušky - a musím říct, že z průměrného studenta pomalu padám k podprůměrnému (nechápaj moji genialitu :DDD) - a tak vůbec. Koupila jsem si koloběžku, tak jsme využili posledních pár dní hezkého počasí a no... zatim žiju., což mě docela šokuje.
Kapitola není nijak zvlášt dlouhá, ale co se děje týče, tak ten tam je a je to místo, kam jsem se nutně potřebovala dostat... minulou kapitolu ohodnotilo 17 lidí, za což moc děkuji :-* ale bylo by hezké, kdyby alespoň polovina napsala komentář, člověka to navnadí k rychlejšímu psaní ;-)

6
"Ahoj, Draco," usmál se Harry na mladého muže, jenž dnes dokonce zareagoval na jeho příchod, "něco jsem ti přinesl, vím, že je máš rád."
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA