RECENZE: Posedlost

15. srpna 2013 v 13:52 | Nel-ly
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Posedlost
AUTOR: Helena Longinová
SÉRIE: xxx
NAKLADATELSTVÍ: Šulc a Švarc

Nataša se přestěhovala do Prahy, aby poznala svět
a především našla muže svých snů.
Po vzoru své tety Ŕozy, která utekla ženichovi od oltáře do Paříže,
a když se z nešťastného zemědělce stal v restitucích bohatý statkář,
vrátila se k němu a před zraky šokovaných sousedů se za něj provdala, chce i Nataša zažít něco jedinečného.
Kniha je věnována POSEDLOSTI, posedlosti láskou, kterou hrdinové neberou z těch správných úhlů, setkáváme se s dvěma pohledy - kdy v prvním posedlosti podléhají spíš ženy a v druhém muži.


Nataša ví, co by chtěla, z každého svého životního rozhodnutí se snaží získat opravdu všechno, jenže to bere ze špatného úhlu. Přes svoji narůstající zkušenosti a touhu po opravdové zamilovanosti stále není schopná vyhnout se jaksi ztřeštěnému chování a konečně najít tu pravou lásku.

Svoji cestu za hledáním "manžela" bere ze zvláštního úhlu. Jakmile narazí na nového muže, prakticky ihned se s ním vyspí a pak čeká, že je to opravdu on, ten, na kterého čekala, jenže ejhle… ať už je její vyvolený starý či mladý, prostě to není ten pravý. Po dlouhé době Nataše dojde, že by si měla spíš užívat sexu, protože i když ho měla dosud hodně, zdál se jaksi nenaplněný, ovšem ani to její život nijak závratně nezmění. Nakonec i ona, po vzoru své tety, jež si žije spokojeným životem po boku svého statkáře jeho srdce kdysi zlomila a ono se už nikdy nedokázalo zacelit, utíká - ona však neutíká z, nýbrž na venkov.

Obě hrdinky jsou každá jiná a setkáváme se s nimi v odlišných životních obdobích, kdy se společně střetávají na venkově, kde čekají, jestli se přiblížil konec světa, jak předpověděli Mayové.

Dokáže se Nataša poučit? Pochopit, o čem život opravdu je? Anebo bude mít nakonec jen štěstí? A co její pomyslný vyvolený?

Na všechny tyto otázky vám dá odpověď povídka, která není romantickou pohádkou, ale smutným, přesto často komickým, vyprávěním o tom, čeho všeho jsou ženy schopné - i když musíte brát v úvahu, že i hrdinky jsou tu ztřeštěné až moc.

Druhý příběh je o znovu o svatbě a hledání té pravé lásky, tentokrát však z jiného úhlu. Richard a Barborka se mají brát, je to domluvená svatba a rodiče jsou z ní nadšeni - možná mnohem víc, než jejich děti.

Richard nemá problém zamilovat se na první pohled, jenže do krásy zbožňovaného idolu, který nemá s realitou nic společného. Je mu devatenáct a může snít, jenže dokáže se probrat dříve, než na to doplatí on sám i jeho okolí? Jak těžké je setkání s realitou - když je čelní, jakoby do vás naboural rozjetý vlak?

Helena Longinová nadhodila téma, které provází naše životy od počátku věků. Láska - je to posedlost, přitažlivost či záchranný kruh? Je velká škoda, že pro toto sdělení Světu nevybrala ze svého repertoáru o něco kvalitnější povídky. Přestože jsou její postavy zajímavé, nedokáží se obrátit přímo na čtenáře a zaujmout ho, stejně tak děj má velké problémy běžet plynule a proto jen stěží udrží pozornost. Téma "Posedlos láskou" je nesmrtelné a i v malilinkaté knížce od české autorky možná někdo najde sám sebe… většina však pravděpodobně ne.

Poslední velké plus za postavy z Čech a stejně tak reálie, díky nimž jsem si při čtení připadala jako doma, i když v jiném časovém období, které by bylo bližší spíš ženám středního věku a starším.

*Děkuji KNIHCENTRU za zaslání recenzího výtisku. Knihu si můžete zakoupit ZDE se slevou.
*obrázek knihcentrum.cz
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 15. srpna 2013 v 18:35 | Reagovat

Posedlost... láska...
Já mám na lásku dost zvláštní názor. Vlastně hodně šílený. Myslím, že láska je dar, který dostane jen někdo a jen někdo je ho schopný využít. Tak. Má to větší hloubku a přesně jsem to ještě nepochopila ani já :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA