Srpen 2013

Recenze: Narcis v řetězech

28. srpna 2013 v 13:50 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Originální název: Narcis in chains
Autor: Laurell Kaye Hamilton
Série: Anita Blake, lovec upírů #10
Nakladatelství: Epocha

Bude to více než rok, co jste se zde mohli seznámit s první knihou ze série
Anita Blaková: Lovec upírů, jež slibovala napínavou detektivní urban fantasy,
která se konečně jednou zaměřuje na drama a akci namísto citových výlevů... Jak Anita během následujících deseti dílů vyspěla?

Ve stínu legend (15.1)

22. srpna 2013 v 11:48 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Maysie měla pravdu, fakt jsem minule omylem přeskočila číslo, tak pardon O_o to je jen dobře, míň čísel, tím spíš mě to uchlácholí, že z toho snad neudělám nijak megadlouhou povídku, i když i tentokruát je to jaksi filozofický - popravdě až moc, ale HOPE (takže stížnosti na ni, moji milou betu) tvrdila, že je to použitelná kapitola :D tak jsem se jí rozhodla věřit

RECENZE: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton: Tajemné vytí

20. srpna 2013 v 18:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Incorrigible Children of Ashton: Mysterious Howling
AUTOR: Maryrose Woodová
SÉRIE: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton #1
NAKLADATELSTVÍ: Jota

O velmi zlobivých dětech se žertem říká, že vychovali vlci...
v tajemném sídle Ashton, kam přijíždí mladá guvernantka, se ozývají podivné zvuky, jakoby zdivočelí psy. Koho by napadlo, že to jsou tři lidská mláďata.

RECENZE: Posedlost

15. srpna 2013 v 13:52 | Nel-ly
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Posedlost
AUTOR: Helena Longinová
SÉRIE: xxx
NAKLADATELSTVÍ: Šulc a Švarc

Nataša se přestěhovala do Prahy, aby poznala svět
a především našla muže svých snů.
Po vzoru své tety Ŕozy, která utekla ženichovi od oltáře do Paříže,
a když se z nešťastného zemědělce stal v restitucích bohatý statkář,
vrátila se k němu a před zraky šokovaných sousedů se za něj provdala, chce i Nataša zažít něco jedinečného.
Kniha je věnována POSEDLOSTI, posedlosti láskou, kterou hrdinové neberou z těch správných úhlů, setkáváme se s dvěma pohledy - kdy v prvním posedlosti podléhají spíš ženy a v druhém muži.

RECENZE: Aféra Blackstone 1 - Nahá

12. srpna 2013 v 12:00 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Naked
AUTOR: Raine Miller
SÉRIE: Aféra Blackstone #1
NAKLADATELSTVÍ: Baronet

Američanka Brynne Bennetová studuje na londýnské univerzitě a přivydělává si modelingem. Na jedné vernisáži, kde je vystavován její nahý portrét, uvidí muže - je neuvěřitelně přitažlivý, zjevně bohatý a uchvácený jejím obrazem. Ve chvíli, kdy ji Brit s krásným přízvukem nabídne odvoz domu, Brynne ví, že se celý její život otřásl v základech - znovu.

Rozptýlení

10. srpna 2013 v 11:00 | Nel-ly |  Jednorázovky
Proč znějí anglické názvy vždy tak dobře? No, jsem zastánce toho, že když píšu česky, název by měl být v odpovídajícím jazyce a tedy, pokud přeložím celou povídku, měla bych se poprat i s celým názvem.
Jedné se o krátké něco nalazené na ff.net, 15+, komedie a zatím bez bety. Autorkou je: faithwood a povídku v originálním znění najdete zde: Distracting Harry Potter
My se s Doreou právě teď stále ještě válíme na chatě, tak doufám, že máme hezké počasí O_o
P.S. Netuším, co s tím blogem zas je a doufám, že až se vrátím, bude to opravený.. každopádně jednoduše odmítá dát obrázek na střed (mimochodem obrázek dělaný touchpadem bez myši! další úžasné fotomontáže najdete na autorčině DA ZDE)

Kingsley si povzdechl, když vstoupil do Potterovy kanceláře.

Potter už zas nevypadal moc dobře. Seděl ve svém pohodlném křesle za velkým dubovým stolem s hlavou zvrácenou do zadu. Zřejmě spal. Kingsley to opakoval stále dokola - tenhle mladík potřebuje více odpočívat. Což byl také důvod, proč sem dnes přišel. Byl odhodlán odvést jeho pozornost od povinností.


Ve stínu legend (14)

8. srpna 2013 v 12:00 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Že prý o prázdninách častěji, co? No a už je to zas měsíc... krom tho kapitla je krátká, ale je v ní docela zásadní obrat a tak nějak mi prostě vyšel konec, takže jsem tu délku nechala být.
Jinak tyhle a budoucí události si domýšlim podle svého nejlepšího úsudku, jak to asi tak mohlo být... no, uvidíme, jak mi to půjde.
btw. právě teď jsem s Doreou na chatě a doufám, že máme krásné počasí a že na mě po návratu bude čekat nějakej ten komentář ;-)
EDIT 12.8.: Děkuji HOPE za překlad, těch překlepů tam bylo fakt trošičku moc a ano... je to teprve 14. kapitola :D

Ach Merline, povzdechla bych si, a pak hlasitě zanadávala, kdyby mi zrovna nedocházel dech. Klusala jsem ze vstupní síně, abych zabránila problémům. Čím víc jsem se blížila k chodbě vedoucí do sklepení a lektvarovým laboratořím, tím se hlasitost křiku zvyšovala, až jsem nakonec prudce zabrzdila. Bylo to horší, než jsem čekala.

Poselství píšťaly

6. srpna 2013 v 12:00 | Nel-ly |  Sbírky a další...
Klub HSF představuje svůj první povídkový sborník ve spolupráci s nakladatelstvím Jana Medka, Epika. Na stránkách této knihy se střetávají povídky v žánrech: horor, fantasy či sci-fi a autoři různých generací i vypsanosti. Od "starých mazáků" po naprosté nováčky. Všechna díla vybírala pětice porotců z téměř šedesáti zaslaných povídek, a proto autoři projektu věří, že si čtení užijí i náročnější čtenáři.

Autor: Tereza "Temnářka" Matoušková, Jan Bauer, Hanka hosnedlová, Vladimír Janda, John Madhead, Otakar Nechvátal, František Niedl, Jiří Sivok, Petrá Válek, Stanislava Bumbová, František Tylšar,...

Ukolébavka (5)

4. srpna 2013 v 10:30 | Nel-ly |  Ukolébavka
Tak jo, uznávám, že tohle je krátký, ale Polgara uhodila hřebíček na hlavičku.. tahle povídka je bolestně vykecávací a bez děje, ono to ani jinak nejde a moc informací na jednou by vás mohlo pohltit. Tady neni žádný viditelný posun v ději, ale je to hezky ukončené a další kapitola už bude poslední ze staré várky a vlastně jen částečně, konečně pojedeme opravdu na novo...
Prozatím přemýšlejte... kdo, co, jak, proč? Jsem zvědavá na názory, kritika vítána a pochvaly mi skládejte třebas k nohám :D

RECENZE: Alchymie věčnosti

3. srpna 2013 v 10:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Alchemy of Forever
AUTOR: Avery Williamsová
SÉRIE: Incarnation #1
NAKLADATELSTVÍ: CooBoo

Co byste dělali, kdybyste mohli žít věčně a v bohatství? Dokázali byste okrádat nebohé nevinné o jejich těla a brát jim životy? Není to příliš velká cena?
Serafina chodí po Zemi již šest set let a už nemůže dál, konečně se rozhodne zemřít, jenže to není zdaleka tak lehké, jak si myslela... protože smrt znamená úplný konec.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA