YA jako filmové předlohy (2)

14. července 2013 v 16:45 | Nel-ly
S YA knihami se roztrhl pytel už dávno a je pomalu na čase, aby se začaly filmy podle knižních předloh. A vypadá to, že jak jsme se měli na co těšit tenhle rok, tak v příštích letech se můžeme do kin rovnou nastěhovat.

Město z kostí, Sedmý syn, další Hunger Games, Sirotčinec slečny Peregrinové, Divergence, Vampýrská akadamie a mnoho dalších už si razí cestu na filmová plátna. Mezi nimi třeba i další Carrie, která... no ano, je vlastně taky YA fantasy :DCarrie - Stephen King
Není moc lidí, kteří by neznali tohoto spisovatele, jehož knihy jsou hodně filmovány a vznikají z nich opravdové skvosty. Většinou jde o thrillery třeba i s paranormální tématikou, ale i fantasy a pak... i když se to může zdát trochu mimo, tak YA.
Carrie je středoškolská studentka, která nemá žádné přátele a je divná... spolužáci ji šikanují, její matka je vyšinutá náboženská fanatička a Carrie žije ve světě, do kterého nikdo kromě ní nemá přístup. Přesto vždy toužila po tom samém, co ostatní dívky jejího věku, nejvíc by si přála být normální, ale brzy zjistí, že "Normální" je slovo, které ji nikdy nebude vystihovat.
Carrie byla zfilmována už několikrát a tentokrát přichází s "updatem" pro dnešní dobu a no... nechci být skeptická, nemyslím si však, že by mohla konkurovat filmu z osmdesátých let.
Divergence - Veronica Roth
Stejně, jako kdysi svět YA ovládli upíři, tak se to povedlo i Dystopiím. Tris žije ve světě s pevně
danými pravidly, kterému vládnou frakce - do frakce vás přidělí, když dosáhnete šesnácti let, podle vašich vlastností. Jste odvážní, chytří, citliví,...? Podle zákonů jsou lidé jeden jako druhý až na ty, kteří jsou... divergentní.
Na stříbrném plátně Divergenci uvidíme už v roce 2014, natáčení je v plném proudu a Tris si zahraje herečka Shailene Woodley.
Premiéra: 2014

Delirium - Lauren Oliver
Další z mnoha dystopií... tentokrát se ocitáme ve světě, kde lidé vynalezli lék na lásku. Je zákonem dáno, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž budou vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. Šťastný. Už jen tři měsíce a splní se jí sen, kdyby se ovšem... nezamilovala.
Právě na fimové zpracování prvního dílu knižní trilogie byla zakoupena a už dokonce známe hlavní postavy v čele s Emmou Roberts a Billym Campbellem.
Premiéra: 2014

Les rukou a zubů - Carrie Ryan
Máte rádi Zombíky? Mary žije ve vesnici uprostřed lesů a jejím životním úkolem je vdát se. porodit děti, poslouchat zákony Sestesterstva a nepřibližovat se k plotu, za kterým žijí Nezasvěcení - stačí jedno kousnutí a budete odsouzeni na smrt. Dodrožvání těchto pravidel by nebyl problém, kdyby si ovšem chlapec, kterého Mary miluje, nevybral její nejlepší kamarádku a ona nebyla nucena provdat se za jiného, to vše se však zdá irelevantní, když je plot kolem jejich vesnice prolomen...
Práva na první díl trilogie byla zakoupena společností 7 Star Pictures a už známe i producenta Johna McAdamse.
Premiéra: ???

Město z kostí
Tak tady je už natáčení skončeno. Film je hotov a premiéra se pomalu blíží. Hlavní roli strvátilna Lily Colins, kterou můžete znát například z nové adabtace sněhurky "Zrcadlo, zrdcadlo" z minulého roku. Společně s Collins si ve filmu zahreje i Robert Sheehan (Misfits),Jonathan Rhys Meyers (Tudorovci), Kevin Durand, Robert Sheehan, Jamie Campbell Bower (Sweeney Todd, Harry Potter),...
Premiéra: 29. srpna 2013

Měsíční oko - Libba Bray
A Great and Terrible Beauty je prvním dílem série o Gemmě Doylové žijící ve viktoriánské Anglii. Gemma je po záhadné smrti své matky poslána na dívčí internátní školu, aby se naučila vybraným způsobům. Gemma naráží na nepřátelství ze strany zdejších dívek, ale nakonec se s nimi dokáže spřátelit a z jejich přátelství se stane něco víc, když poprvé objeví své schopnosti - to, co se zdálo nemožné, je totiž skutečné. Portál do jiného světa existuje a Gemmě hrozí smrtelné nebezpečí.
Na Goodreads jsou zprávy, že se už točí (nikde jinde jsem to nenašla) a filmu bychom se měli dočkat za dva roky... no, třeba do té doby pokročí vydání dalších dílů v češtině.
Premiéra: 2015

Pád - Lauren Kate
Věřite v reinkarnaci? Prožívání svého života stále dokola a dokola v různých časových obdobích? A co takhle na osud?
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Luce už od prvního střetnutí ví, že jsou navzájem spojeni, avšak Daniel se jí vyhýbá, což není tak jednoduché... chodí na stejnou internátní školu pro problematické děti, kde jsou zakázány mobilní telefony a všichni studenti jsou tak trochu divní. Aby ne, když část z nich jsou andělé a zdaleka ne jen ti dobří.
Disney koupil práva na první díl andělské pentalogie a brzy by se fanoušci měli dozvědět mnohem víc, protože premiéra je datována už na příští rok.
Premiéra: 2014

Percy Jackson
Už je to pár let co do kin vtrhl první díl téhle série o mladém synu boha a lidské ženy. Světa, kde se probouzí antické legendy na různých částech Ameriky.
Knihy jsem nečetla a nebudu, v tomhle zůstávám zaseklá, ale celý koncept se mi nelíbí a mám příliš ráda antické legendy tak, jak jsou. At už autor píše dobře jak chce. Nevím, jak moc se první film lišil od knihy, ale něco takového mě jen ujistilo, že pokračování vidět vážně nemusím. Ale to je jen moje rozhodnutí.
Sedmý syn
Sedmý syn sedmého syna má být výjimečný. Magické schopnosti tohoto jedince jsou předurčeny tvořit velké věci. Kniha začíná ve chvíli, kdy se má tento silný jedinec narodit. Hned od začátku však dítě získává mocného nepřítele. Je to jeden ze živlů - voda, která usiluje o život chlapce. Nevypočitatelný živel touží spláchnout chlapcovo tělo od prvních chvil jeho dnů po celé jeho mládí. Chlapcovou schopností je síla tvořit, to proto vzniká rozpor s ničící vodou. Naštěstí má Alvin svého strážného anděla, který mu vždy pomůže v tu pravou chvíli. Až v pozdějších fázích knihy dostává nepřítel jméno - Ničitel - a osud chlapce svedou na scestí, kde se chlapec zapřísahá jako Ničitelův nepřítel číslo jedna. (fantasyplanet.cz)

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.
Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.
Tak tahle kniha byla zakoupena společností 20th century Fox a vypadá to, že režírování by se mohl zhostit král fantastična Tim Burton. Těšíte se?
Premiéra: ???

Vampýrská akademie

Série Richelle Mead vyprávějící o škole, kde studují Vampýři a Morojové se dočkala mezinárodního úspěchu a tak se jen čekalo, kdy vypukne natáčení, což se konečně stalo. Premiéra Vampire academy: Blood sisters nás čeká už příští rok a v hlavních rolích se objeví jako Rose - Zoey Deutch (Nádherné bytosti), jako Lissa - Lucy Fry (H2O Stačí přidat vodu - mimochdem herečky z tohto seriálu najdete i v Upířích denících a Tajném kruhu) a jako Dimitrij - Danila Kozlovskij.
Rosiným životním cílem je chránit svoji nejlepší kamarádku princeznu Lissu Dragomirovou, s kterou se děje něco podivného, čemuž ani jedna z dívek nerozumí, ale Rose ví, že Lisse hrozí nějaké nebezpečí a je rozhodnuta ji ochránit za každou cenu.
Premiéra: 2015

zdroj: http://www.imdb.com, goodreads.com a moje vyhledávací maličkost za pomoci googleu (většinu knih jsem četla, tak jsem sesmolila svoje úvody :D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristie Kristie | Web | 14. července 2013 v 17:04 | Reagovat

Podle knížky Delirium měl vzniknout seriál, ale pilotní díl nakonec neprošel, takže zatím nic nebude, pokud se nepletu.

Sedmý syn - myslím, že máš špatný popis děje. :-) Film je totiž natočen na motiv této knihy (série): http://www.goodreads.com/book/show/18105837-u-e-lovce-duch
Ten tvůj popis odpovídá knize od Orsona Scotta Carda, což je v tomto případě špatná předloha. :-)

A Vampýrská akademie má premiéru stanovenou na 14.2.2014, jop. :-)

2 nel-ly nel-ly | Web | 14. července 2013 v 17:16 | Reagovat

[1]: nevím jestli je tohle pro film nebo seriál, ale každopádně by to měla být zpráva z 5. července a zrušené to mělo snad být někdy v květnu, tak nebo tak se vsadím, že se toho v nějaký podobě dočekáme :D (a já to stihnu přečíst snad)

jop, tak to jsem si fakt spletla knihu :D hm... docela škoda :-D díky

3 Kristie Kristie | Web | 14. července 2013 v 17:27 | Reagovat

[2]: Jop, to je možné, že nakonec to bude. :D Však poslední dobou je to samá dystopie - Hunger Games, Divergence, natáčí se i The Maze Runner a na spoustu dalších knih jsou ta práva odkoupená. Takže bych se ani nedivila, kdyby přehodnotili názor, nějak to pozměnili a natočili. :D :-)

4 Týna Týna | E-mail | 14. července 2013 v 19:21 | Reagovat

Andělé jsou tetralogie a ne pentalogie. Mají sice 3,5 díl ale pochibuji že by z něj chtěly udělat také film..., ale s tím deliriem máš pravdu je to i na čsfd a IMDb bude z toho holt nakonec film...

5 Infinity Infinity | Web | 14. července 2013 v 21:36 | Reagovat

Nejvíc se těším na Carie a Delirium. :-)
A pak i Divergence určitě bude zajímavé. :)

6 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 15. července 2013 v 0:05 | Reagovat

Na většinu těch filmů si už dlouho brousím zuby. Například na divergenci od Veronicy Roth, to bude rozhodně hodně zajímavé... Pak určitě Hunger Games a ráda bych viděla Delirium. No... nejdřív bych se měla přečíst knihy :) teda většinu jsem toho četla, ale zbytek musím dohnat... třeba to Delirium. Mimochodem moc hezký článek :-)

7 nel-ly nel-ly | Web | 15. července 2013 v 0:32 | Reagovat

[4]: jo tak, já vím, že to bylo pět knih, ale nedočetla jsem třetí a dál už to nezkoumala
divila bych se, kydby se to nerozhodli zfilmovat, ať už tak či onak :)

[5]: já se ppopravdě Carrie spíš bojim :D

[6]: to Delirum musim konečně sehnat, všichi o tom mluví a já nic... Divergenci jsem četla a film by nemusel být zlej, ale nemůžu se donutit přečíst druhej díl, fakt nemám ráda Tris a z HG se mi nejspíš stejně jako u prvního dílu zas bude nejvíc líbit trailer O_o

8 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 15. července 2013 v 14:20 | Reagovat

Přesně! S Deliriem jsme na tom stejně. Druhej díl Divergence je Rezistence a myslím, že se moc nepoved. Tris tam vystupuje jako hysterická nána. A hunger games... snad bude lepší než první díl :D

9 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 15. července 2013 v 14:23 | Reagovat

Jo ještě jsem koukala, Lauren Oliver to napsala jako triologii, další díl je Pandemonium a třetí je Rekviem. Jsem dost zvědavá :)

10 nel-ly nel-ly | Web | 15. července 2013 v 15:48 | Reagovat

[8]: mně se popravdě nijak zvlášť nelíbila ani Divergence, ale tu jsem přečetla během chvilky, to je fakt, za to tohle...
jj, vím, trilogie a u nás už i celá vydaná, jen mi to furt nějak uniká :D já od ní před rokem četla Chvíle před koncem - nebylo to zlý a Delirium je prý lepší

11 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 15. července 2013 v 18:35 | Reagovat

Filmovat Pád od Lauren Kate? O tom jsem nikde nečetla. A vzhledem k tomu, že už jsem přečetla celou sérii, tak na ten film moc zvědavá nejsem. :D
Ale těším se na Carrie, Město z kostí a Delirium. :-D

12 Timi Timi | Web | 16. července 2013 v 9:53 | Reagovat

Mesto z kostí určite idem do kina, je to moja obľúbená kniha :) A asi aj na Percy Jackson idem do kina :D Na VA sa veľmi teším, práve som dočítala sériu :)
Inak deliríum odmietli. Mal byť z toho seriál a nie film. Prvý dieľ už natočili, ale stanica Fox to odmietla, že vraj nepotrebujú taký seriál. Čítala som to na stránke Fox, takže to je oficiálne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA