Nevaž se,...

13. července 2013 v 14:21 | Nel-ly |  Jednorázovky

...Odvaž se

Tak jo, chtěla jsem napsat nějakou povídku na oslavu narozenin (koneckonců furt je to tu o povídkách, i když to tak mco nevypadá), ale nenapadlo mě, že ze mě vypadne tohle. Vůbec to není můj styl a vlastně jsem plánovala úplně jinou, jenže...
Tohle jsem psala dnes a dokončila to v rekordním čase, což u mě bývá v posledních měsících dost problém. Je to krátké, je to klasické (i když neklaicky pojaté, řekla bych) a tak vůbec...
Vymyslet název mi trvalo dýl, než napsat samotnou povídku, nakonec jsem zlanařila linu, ale ani společně jsem na nic nepřišly... kdyby měl někdo návrh, budu mu vděčná, já to vzdávám :D
Postavy: Ginny Weasleyová, Hermiona Grangerová, Harry Potter, Draco Malfoy, Ron Weasley...
Období: šestý ročník HP
Žánr: komedie (doufám)
Počet slov: 1336


Kdo by čekal, že to dopadne zrovna takhle? Určitě nikdo, v žádném případě ne ona - a přitom to její rada byla vyslyšena.

Když máte několik starších sourozenců a všichni jsou to kluci, nemůžete si moc vybírat, s kým budete trávit čas a tak Ginny vždy zůstávala ve společnosti toho, který jí byl věkem nejbližší. A Ron měl dva nejlepší přátele, s nimiž trávil veškerý svůj volný čas. Harry, Ron a Hermiona, jako nějaká slavná, hrdinská trojice z pohádek. A Harry byl tak...

Ginny ho milovala snad ještě dřív, než se s ním poprvé setkala. Byla to živá legenda, o níž celý život slýchala příběhy, pak úžasný nejlepší kamarád jejího staršího bratra, její obětavý zachránce, mučedník... hrdina a první láska. Takže pokud chtěla být v jeho blízkosti, bylo logické, aby se spřátelila s Hermionou Grangerovou. Což někdy nebylo vůbec lehké.

Kde byla Ginny odvázaná a rozpustilá, tam byla Hermiona upjatá a vážná. Ginny milovala sport, Hermiona knížky. Ginny se ráda bavila a no... Hermiona pravděpodobně taky, ale její styl zábavy se příliš lišil od Ginnina. Přesto ji měl ráda a toužila jí pomoct, když viděla, jak se trápí. Ona sama to zažila nesčetněkrát s Harrym a ač nedokázala pochopit, jak se někdo může toužit zrovna po Ronovi, rozhodla se své kamarádce pomoci.

"Musíš se trochu odvázat."

"Neumím to a ani nechci umět," odsekla Hermiona nakvašeně. Před chvíli kolem nich prošli Lolánek s Levandulí ruku v ruce a tvář nebelvírské prefekty zbrunátněla. "Krom toho nevím, čemu by to pomohlo."

"Uvolnit se," trvala na svém Ginny. "Když uvidí, že jsi v pohodě, tak mu to dojde..."

"Nemyslím si. Je mu to jedno a mě ostatně taky. Nechápu, o čem se to tu bavíme."

"Ale chápeš..."

* * *

"Uvolnit se, hm?"

Spokojeně se usmála. Čekala, že to přijde, ale nenapadlo by ji, že tak brzy.

"Přesně tak."

Vztah Rona a Levandule sice pomalu upadal, ale nic se stále nevyřešilo. Ron mlčel, Hermiona mlčela a Harry byl spokojený, že spolu jeho dva přátelé alespoň vydrží v jedné místnosti. Celá ta situace byla jednoduše k uzoufání. Pro všechny až na Ginny, která vnímala náznaky... náznaky, jež se potvrdily ve chvíli, kdy si k ní Hermiona přisedla.

"A jak to mám udělat?"

"Zkus prostě... bavit se, randit a tak... normální věci."

"Tohle pro mě nejsou normální věci," mračila se.

"Chodila jsi přeci s Viktorem Krumem!"

Zčervenala. "To bylo jiné... on, on si mě všimnul sám, chodil za mnou do knihovny, byl starší a.. a moc toho nenamluvil."

"Nemluvil?" Ginny, stejně jako všichni ostatní, vždy byla zvědavá na podrobnosti Hermionina vztahu s famfrpálovou legendou - osmnáctiletou famfrpálovou legendou, mimochodem.

"Ne."

"A co jste dělali?"

Pokud to bylo vůbec možné, Hermiona ještě víc zrudla a Ginny se opanovala, aby nevyvalila oči. Tak tohle, ať už to bylo, co chtělo, bylo překvapení.

"Tak někoho v knihovně... můžete se bavit o knížkách a tak."

"To by bylo k ničemu, už jsi někdy viděla, kdo tam sedí?"

Hm, Grangerová zjevně měla vytříbený vkus, o to víc se Ginny podivovala, proč se jí líbí zrovna Ron.

"No tak jinak."

"Jak jinak?" zeptala se Hermiona zoufale.

"Prostě musíš odhodit -"

"Co?"

"Tohle," mávla rukou a její kamarádka se nechápavě zamračila.

"Ukázala jsi na mě, to jako myslíš oblečení, protože hábit je předepsaná školní uniforma a s vlasama prostě nic neudělám"

"Ale ne, myslím tím všechno... tohle."

"Co, tohle?"

"Sebe. Zkus jednoduše nebýt ty. Odvaž se, bav se, přestaň na chvíli myslet."

"To je všechno?"

"ANO!"

* * *

Vážně mě poslechla, pomyslela si Ginny s údivem a ještě trochu ztuhlým krokem pokračovala cestou k nebelvírské věži. Ten obrázek, který měla před očima, jen tak nesmaže.

Harry své přátele neustále přesvědčoval, že se děje něco nekalého a nutil je mu pomáhat. Hermiona vlastně poslechla i jeho, ale Ginny si nebyla jistá, jestli ho tím potěší.

* * *

Kdyby ho tolik nemilovala a bezmezně mu nevěřila, možná by uvažovala, jestli opravdu neznal význam kouzla sectusempura, které mělo málem nedozírné následky. Věděla svoje a byla zjevně jediná, protože... no, kluci jsou kluci.

"Cože se stalo?!" tuhle sirénu z hlasu dokázala vyloudit jediná dívka v Nebelvíru.

Ginny zamračeně poslouchala Harryho odpověď a přestože se jí nelíbilo, jak na něj Hermiona útočí, tentokrát ji nechala. Byla to hloupost, která mohla dopadnout katastrofou a nikdo jiný, kromě ní nevěděl, jak moc velký průser by to byl.

"A Snape ho zachránil?"

"Jo, udělal nějaký kouzlo... nic podobného jsem nikdy neviděl."

"A teď je na ošetřovně."

"Přesně."

* * *

"Nemyslím si, že je to dobrý nápad, Harry," zašeptala zoufala Ginny. Vraceli se zrovna z famfrpálového tréninku, když jejich kapitán, který celý trénink zasmušile sledoval z lavičky, náhle změnil směr. Následovala ho tušíc, že tohle dopadne špatně.

"Hermiona měla pravdu," povzdechl si. "Nečekal bych sice, že na mě bude až tak ječet... zrovna kvůli Malfoyovi. Ale vše, co říkala, byla pravda. Musím se mu alespoň pokusit omluvit, i když vím, jak to dopadne."

"Je vážně odvážné a úžasné, o chceš udělat. Ale prosím, rozmysli si to." Někdo tak výjimečný se nerodil každý den a Ginny měla tušení, že pokud se teď vydá na ošetřovnu, nemuselo by to pro něj dopadnout dobře. Infarkt dostali i mladší lidé a ani lékouzelnictví nebylo sto procentně úspěšné. "Můžeš za ním jít zítra, nebo..."

"To už ho nejspíš propustí, krom toho to chci vyřešit hned teď. Tohle byl můj poslední volný večer. Snape mi napařil školní tresty až do konce roku, takže ze sklepení nevytáhnu nos. Musí to být teď nebo nikdy."

"Jak chceš," zaskučela a se sklopenou hlavou ho následovala.

* * *

"To - to - to..."

Věděla, jak to dopadne a pokoušela se ho uchránit. Marně.

"Jak to - proč to - co to..."

Takhle už to šlo kolik minut a Ginny uvažovala, jestli by neměla dojít pro madame Pomfreyovou, jenže to by asi nebyl ten nejlepší nápad. Nemohla ho tu nechat v tomhle stavu samotného a přibližovat k ošetřovně se teď nesměl za žádnou cenu.

"To není možné." Ginny se oddechla. Byla to první souvislá věta, kterou řekl.

"Já vím, je to...," nenašla vhodné slovo. "Ale stalo se."

"Ale to... to... vždyť..."

Ach ne, pomyslela si. Myslela si, že už je to lepší. Na druhou stranu se mu nemohla divit. Šok, který musel zažít, když na posteli v ošetřovně uviděl ne jedno, ale dvě těla, z nichž to horní mu bylo více než dobře známé, ho úplně ochromil. Horší už by to bylo, jen kdyby se na ošetřovnu vydal společně s Ronem. Na to Ginny nechtěla ani pomyslet.

"Vidělas to, co já, že ano?"

Tiše přitakala.

"Neměl triko a ona... oni... to nemůže být pravda."

"Půjdeme do společenské místnosti, ano? Sedneš si do křesla a nebo... nebo můžeme zajít do kuchyně, co myslíš? Skřítci určitě mají dost čokolády na zotavení a možná i něco ostřejšího."

"Jak dlouho to víš?"

"Já - já," zakoktala se.

"Nejsi vůbec překvapená."

"No víš..."

"Ginny."

"Už nějakou dobu," přiznala tiše.

"Takže to není poprvý, co..."

"To netuším, ale myslím, že ne."

"Merline, bez trika - oba dva - a jejich rty - a ruce..." začal se mu třást hlas a Ginny byla vážně ráda, že mu z kalhot nenápadně vytáhla hůlku. "A jazyk a zuby a ty... pohyby."

"Jo, kdo by to řekl, že? Fakt by mě zajímalo, jestli to samé dělala i s Krumem."

Pokud to bylo vůbec možné, Harry ještě víc zbělal.

"To se Ron nesmí nikdy dozvědět."

"Ani náhodou," souhlasila.

"Fajn, takže... zapomeneme na to, jakoby se to nikdy nestalo. Nikdy jsme v ošetřovně nebyli, rozumíš?"

"Naprosto."

Otočili se a Harry k ní natáhl dlaň. Váhavě přijala. Ruku v ruce se vydali do Nebelvírské věže a Ginny se snažila spokojeně neusmívat. Věděla, že od ní Harry čerpá sílu a byl to tak uspokojující pocit, že se jí srdce třepetalo blahem.

Společně prošli tajným vchodem do společenské místnosti, kde se jejich ruce konečně rozpojily. Harry však zůstával bez hnutí stát a zíral na ni trochu rozostřeným pohledem. Ginny se tajil dech v očekávání.

"Nikdy by mě nenapadlo, že má Malfoy tak svalnatý hrudník," hlesl, a pak se vydal ke chlapeckým ložnicím a šokovanou Ginny nechal stát u paty schodiště.

-The End-

A/N: jo já vím :D ale já si ten konec nemohla odpustit... chápejte
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 13. července 2013 v 14:29 | Reagovat

Tak blogu přeji krásné narozeniny a tobě ať se ti dál daří :D

K tomu názvu..a pak, že dvě hlavy víc ví..asi ne..ale povídka je moc hezká...Když jsem to četla poprvé, tak jsem myslela, že páruješ Ginny a Hermionu (a to jsem byla tak nevinné dítě)..ovšem ten twist je úžasnej...

2 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 13. července 2013 v 16:41 | Reagovat

Omgomgomgomgomgomg!!
Dokonalé. Mě to napadlo! Že má Draco svalnatý hrudník a že je sexy. A že Hermiona k němu patří. Nemám ráda Rona. A Ginny a Harry jsou spolu prostě super v těhle situacích :D  :D

3 nel-ly nel-ly | Web | 13. července 2013 v 18:26 | Reagovat

[1]: :-*
jak jsem řekla, ono to k tomu klidně schylovat mohlo... vlastně takřka ke všemu, krom "normální" povídky, protože to mi jaksi nejde, vždycky se mi to zvrhává :D

[2]: o tom bych se sice hádala :D protože ani DM/HG ani HP/GW ráda nemám, ale co nadělám, každý máme jiné preference :)

4 Hope Hope | Web | 13. července 2013 v 18:34 | Reagovat

já jsem zastáncem Rona a Hermiony a to se nikdy nezmění, ale tohle se mi líbilo =o) celou dobu jsem napjatě čekala, co z toho bude, když to neměl být slash, a překvapilo mě to =o) ty mě vůbec poslední dobou pořád nějak překvapuješ ;o)

5 nel-ly nel-ly | Web | 13. července 2013 v 18:41 | Reagovat

[4]: myslím, že si asi jediný zastánce Ronmione, kterého znám :) ale můžu říct, že já bych je klidně nechala dohromady (a šetřila Draca pro Harrouše :D)
to víš, už jsme s blogem staří, tak dáváme vědět, že snad ještě nepatříme do starýho železa :D dík :)

6 Denise Brooks Denise Brooks | Web | 14. července 2013 v 0:35 | Reagovat

Já Rona taky nemám ráda, takže tohle bylo super :-D. Zpočátku jsem z toho byla trochu mimo, ale to je možná tím, že už je tak pozdě a nějak moc nepřemýšlím, ovšem píšeš moc pěkně.. vystihuješ i chování postav, což se neuvěřitelně cení :-). Hermiona a Draco.. no, taky se hodlám do tohodle páru pustit, jenže vzhledem k tomu, že Hermionu už dva roky páruju se Sevem, tak to jde hůř :-D, no, kdo ví, jestli z toho nakonec něco bude.
A Harry a Ginny, to je prostě super pár :-).

7 Infinity Infinity | Web | 14. července 2013 v 9:43 | Reagovat

Tak ten konec jsem opravdu nečekala. :-D
Ale je to skvělá povídka, je však pravdou, že jsem to
víc přála Hermioně a Ronovi. :-D
Ale Harry a Ginny mi k sobě prostě pasují. :-)

8 nel-ly nel-ly | Web | 14. července 2013 v 13:40 | Reagovat

[6]: když už tak Dramione (neni moc lidí, co by uměli napsat Severuse), ale i tomu se v poslední době vyhýbám, pár povídek mám, ale.. no mudlovská šmejdka a malfoyovi, notak, jenže ona je fakt prakticky jediná použitelná ženská postava
a Harryho s Ginny nemám ráda už tuplem :D
jestli co se charakterů postav týče, tak tohle je spíš blbina, na kterou bych nekoukala :)

[7]: když píšu slash, tak vždycky zůstanou spolu, ale to nikdo neocení! :-D

9 cassiopea-black cassiopea-black | Web | 14. července 2013 v 14:14 | Reagovat

poslední Harryho poznámka byla super, ale jinak mě ten konec zklamal :D já jsem si celou dobu lámala hlavu s tim, co z toho vyleze a ono to fakt bylo "to" xD jazyk, zuby, ruce... nějak si u toho Hermu neumim představit :D a s Krumem už vůbec ne xD ale na druhou stranu, takovej sex v knihovně určitě neni k zahození :D
stejně nejlepší byl koktající Harrouš xD

[8]: ještě bys k němu do páru mohla dát Bellu, taková "hodná tetička" xD
ne, fakt je, že ta Herma taky spí s každym, chudák xD
a, plně s tebou souhlasim, pár Harry/Ginny taky nemam ráda, vůbec xD
btw, všechno nej, vy dva kmeti :D  ;-)

10 nel-ly nel-ly | Web | 14. července 2013 v 14:21 | Reagovat

[9]: vid, čekáš podraz a ono nic... překvapuju, kdybys věděla, jak jsem se ovládala, abych to tak fakt nechala :D

O_O hodná tetička, Draco/Bella? neni problém... http://nel-ly.blog.cz/1101/2-povidka-na-prani-pro-belatrix-black-motyli-kridla

11 Emily Emily | Web | 14. července 2013 v 17:27 | Reagovat

Je to boží.. a tvoje typická narážka na konec nesměla chybět... :D

12 nel-ly nel-ly | Web | 14. července 2013 v 22:21 | Reagovat

[11]: konečně jsem byla pochopena <3 :))) díky

13 Neriah Neriah | Web | 16. července 2013 v 17:01 | Reagovat

Blogu přeju opožděně vše nej a povídka... Ta pobavila, zvlášť poslední věta :D
Překvapuje mě, kolik lidí má rádo pár Harry/Ginny. Harry patří prostě Dracovi a o tom se nediskutuje :D Naopak Hermionu málokdy snesu s někým jiným, než je Ron - prostě se mi k nikomu nehodí

14 nel-ly nel-ly | Web | 16. července 2013 v 17:20 | Reagovat

[13]: můžu říct, že tě miluju O_O protože tě fakt miluju :D
no, mně přišlo, že Hermy je pro Rona docela škoda, viděla bych ji klidně s tím Snapeem (i když Snamione se musí promyslet) nebo se starším zkušeným kouzelníkem, co by jí trochu utnul hřebínek

15 Polgara Polgara | Web | 16. července 2013 v 18:29 | Reagovat

A to už jsem si říkala, že se alespoň na tvoje narozeniny stal zázrak a ty si do povídky nedala ani náznak slashe. :-D Ale přesto dokonalá povídka. Pobavila a svým způsobem potěšila srdičko.
Ginny trochu překvapila. Na můj vkus jednala dospěleji než je u ní zvykem, ale nevadilo to.
A všechno nejlepší ty blogová stařešino. 8-)

16 Neriah Neriah | Web | 16. července 2013 v 22:00 | Reagovat

[14]: Však já tebe taky :D Tys mě totiž zkazila a zlákala mě na tenhle pár :D No... Já ji právě se Severusem nemám ráda, nehodí se mi k sobě. Ale s někým jiným bych ji možná i snesla, kdyby se to dobře četlo

17 Celene Celene | Web | 16. července 2013 v 22:07 | Reagovat

cože?! takže Hermiona si to nakonec rozdala s Dracem? :D tak to je opravdu nečekaný závěr :D

18 Lilly Lilly | Web | 23. července 2013 v 22:37 | Reagovat

noo tak takovej konec jsem nečekala. o to se mi to líbí víc!!! skvělá povídka s brilantním závěrem! Ginny měla na Hermionu opravdu zajímavý vliv :D :D prej uvolni se :D :D mazec!! :D

19 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 31. července 2013 v 22:27 | Reagovat

OMG! Ten konec to je prostě dokonalý! Nemám ponětí jak dneska usnu, protože se pořád tlemím :D:D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA