Kouzelná knihovnička

15. července 2013 v 20:41 | Nel-ly
Už je to nějaká doba, co Abyss představila projekt focení knihoven, což je něco pro knihomoly - kdoby se nechtěl pochlubit a zároveň prošmejdit, co mají ostatní? Nejsem asi zdaleka jediná, co před nějakými dvěma týdny slintal nad Polgařinou knihovnou, která byla i mezi články na hlavičce blog.cz (a já slintala doopravdy, páč jsem ji viděla na živo a něco málo si z ní nakradla :D). Vzhledem k tomu, že já mám knihovnu jednu a musím mít tedy knihy naskládané ve dvou i více řadách (a to jich prosím opravdu nekupuju zas tolik a některých jsem se musela zbavit při stěhování T_T), tak na to musím trochu jinak...


Není překvapením, že začnu Rowlingovou - a tedy Potterovskou sérií, kterou už jste mohli vidět v
prvním fofo článku knihovny před měsíci a devastace jejich hřbetů byla ještě očividnější - no jsou to roky a roky čtení (a nejen mého) a i když by si zasloužily obnovit (hlavně třetí díl, který nemá desky a je na dvě části nebo druhý z kterého vypadávají stránky), tak k mají jistou citovou hodnotu. Všimněte si krásného paperbacku třetího dílu v angličtině a hm... když ten Lexikon měli v Bille a byl levnej :D Zvířata mám nejspíš na chatě. A samozřejne nesmíme zapomenout na Prázdné místo, ale stydím se, protože jsem stále nedočetla, poslední dobou jsem si nějak moc navykla na čtečku.

Následovat musí v pořadí další série, která mě kdysi uchvátila a donutila číst ji celou třikrát dokola a vyhledávat si i další knihy od tohoto geniálního autora a nadobro ze mě udělala fanouška fantastiky - není to nic jiného než trilogie Pána prstenů, s níž na fotce vidíte rozkošné staré vydání Hobita (kterého čtu už nějakých deset let :D).
Na fotku jsem k nim nacpala i Strach moudrého muže, bichli, která je druhým dílem JMÉNA VĚTRU (a nejdřív si musim koupit ještě ten první) a Gormenghast, který jsem kdysi dostala k Vánocům, ale jaksi ho nikdy nepřečetla.

Po Pánu prstenů a Harrym Potterovi nemohlo následovat nic jiného, než Eragon, který byl takovou směskou PP a čtení pro mladší publikum. Na chvíli se z toho stala jedna ze srdcovek a i te´d bych si první díl s chutí přečetla, s pokračováním to nebylo tak valné a než přišel čtvrtý díl, už jsem knihy přerostla, přesto bylo Inheritance (první RC z Fragmentu a proto bez obálky) důstojným zakončením série a doufám, že Paolini brzy napíše nějakou knihu už jako plně rozepsaný, dospělý autor. (jen ty obří hardbackové výtisky bych si odpustila, jenže na paperbacky jsem narazila až při nákupu třetího dílu a chtěla to mít celý, že jo... zabírají zbytečně moc místa T_T)

Mou nejoblíbenější "dospělou" sérií je ovšem fantasy sága čítající více než dvadvacet knih, které v posledních letech začaly znovu vycházet ve velkých hardbacích a já je budu muset postupně posbírat. Jedná se o Terryho Goodkinda a jeho sérii Meč pravdy, jež je otevřena dílem První čarodějovo pravidlo. K tomu se přidává Ozubí Reguly (volné pokračování ukončené ságy) a Pravidlo devítek, což je takové malé něco, u kterého vlastně Meč pravdy znát nemusíte, ale pak to nebude ono.

Pak je tu menší sbírka z Fanromprintu - série Alfa a Omega (recenze na první díl ZDE) je moje srdcovka, které jsem propadla mnohem víc, než její "hlavní" sérii Mercedes Thompson. A M. T. Majar je česká spisovatelka, takže jsem to musla zkusit - musím říct, že Hot Boys mě zaujaly mnohem víc nežjejí vylkodlaci v podobě Znamení vlka.
Dále je tu další směska, která nás zavádí do vod YA fantasy. Tma a prázdnota je závěrečným dílem trilogie Carrie Rayenové se zombíky a musím říct, že jak byl první díl více než rozpačitý, tak volně pokračující druhý díl byl mnohem lepší a na třetí jsem moc zvědavá - další úlovek z veletrhu.
Proroctví sester jsem si vydupala před rokem k svátku a pak litovala, podobně jako u Angelologie. Ani jedno jsem nedočetla a doufám, ž
e bych to mohla prodat nějakému zájemci a uvolnit tak místo pro jiné.
Škola noci - Označená byla dalším velkým zklamáním, které už našlo svého kupce, kterému se snad bude líbit mnohem víc (nakonec já už ani nejsem ta správná věková skupina), na Sirotčinec slečny Peregrinové jsem zvědavá už od Vánoc, kdy jsem jej dostala, ale zatím jsem nečetla. Stejně jako jsem nečetla Annu krví oděnou, kterou má pro změnu od února - a fakt se na ni chystám :D.
Sukuba - Stíny je jedním ze dvou recenzních výtisků od nakladatelství Domino.

Dívku na klíček jsem si koupila s ohivým doporučením na veletrhu a ukecat se nechala i Temnářka, takže věřím, že se nám bude líbit - v budoucnu. Eon byl u stánku nakladatelství Jota na
veletrhu v akci, Kresby v prachu mají krásnou obálku a je to úlovek z luxoru. Orwel - 1984 je srdcovka a dystopie s velkým D, jednou mě čeká rereading. A Cesta k mým matkám je první blogerská kniha od Edith Holé, kterou mám doma sice už dlouho, ale jaksi jsem ji zašantročila, takže buu teprve dočítat.

A když jsem začali u blogerských knih, můežeme volně pokračovat... Tereza "Temnřáka" Matoušková a její Hladová přání a Tereza "Colleen" Benešová s Gjorky (ješztě mi tu chybí kniha od Terezy Janišové - jsou nám ty Terky nějaký akční, co? :D - Erilian, která mě čeká v Luxoru a od Lantuin, který má půjčený Polgara, tentokrát od blogerky Barbory Jiříčkové). K tomu bych přidala českou autorku,
která se rychle zařadila mezi mé nejoblíbenější spisovatele... Amélie a tma je úlovek z veletrhu a pohádka, narozdíl od Žáru krve (druhého pokračování Zaklínačky Lotty) nebo Rudovlasé - mimochodem mám ji z křestu s podpisem :PPP (sborník povídek navazující na knihy o čarodějnici Moire). Poslední knha byla dárek, ke kterému jsem se nedosala O:).

Na okamžik opustíme můj zelený koberec a podíváme se do sbírky, kterou mám u babičk, protože ve fantasy pokračujeme i zde a to prvním dílem od Petera V. Bretta s názvem Tetovaný, který jsem sehnala v antikvariátu za 180,- (ještě by mohli mít i
další dva díly, což neočekávám :D ale není kam spěchat, z trilogie se nám totiž stala pentalogie). Edward Rutherfurd je geniálním vypravěčem historie za pomoci příběhů, miluju jeho Dublin a onic méně i Londýnm, proto jsem na New York moc zvědavá,
nemusela by to však být jedna z největích bichlí, které jsem kdy viděla, vedle níž je i Padeást odstínů pěkný prcek. Och ano, první díl jsem si vážně koupila a te´d cestuje po kamarádech a rodině, další dva jsem četla v angličtině a jsem za to ráda.
Pokračování trilogie hlídek Sergeje Lukjaněnka je nezbytností, i když bych radši měla spíš ty základní tři (Noční hlídka, Denní hlídka, Šerá hlídka), které se mi líbily víc, každopádně další z mých srdcovek. Sukubu jsem zatím nečetla a Parfém příběh vraha mě popravdě moc neuchvátil.

Vracíme se zpět na modrý koberec a když jsme už jednou začaly s romantikou, také u ní zůstaneme. Tentokrát se ovšem edná o opravdovou světovu kvalitu v podobě dvou, pro mě největších, romantických klasik. Nezačneme nikým jiným než Jane Austenovou, jejíž romány mají místo v mém srdci - Pýcha a Předsudek, Emma, Anna Eliotová (Pýcha a přemlouvání v jiném vydání), Rozum a cit, Mansfieldské panství a Opactví Northanger. Těchto šest románů udělo posmrtně legendu britké literatury, která zemřela v chudobě a nikdy se neprovdala. K tomu se přidávají i nedokončené příběhy, román v dopisech Lady Susan a jedno z anglických vydání, které má u sebe jinak máma.
A za nic na světě bych nemohla zapomenout na Margaret Mitchell a její Jih proti severu. Romanci probíhající během války, která se zapsala hluboko do amerických dějin a autorka za svůj dvoudílný román získala Pulitzerovu cenu. Je to jeden z nejnenáviděnějších otevřených konců a tak logicky vznikají nejen fanfiction povídky, ale i vydané sequely - Scarlett není taková katstrofa (a než jsem četla knihy fakt se mi líbil seriál z Hallmarku) a Rhet Butler je úplná blbost, jež by si zasloužila spálit.

Od romantiky se moc daleko neposuneme, protože historické romány mají místo v mém srdci a to i díky české spisovatelce Jarmile Loukotkové - najdete zde Není římského lidu (moji absolutně nejoblíbenější o době císaře Nerona a příchodů křesťanství) a Navzdory básník zpívá a básníku Villonovi. K Loukotkové jsem přidala novou českou autorku románů Kateřinu Petrusovou a její sérii Bavettovi (Nepřítel mého nepřítele a Nebezpečná láska), které byly jedněmi z nejlpších recenzáků od Fragmentu a jsem ráda, že jsem se k této spisovatelce dostala.
Pak tu máme další fragmenťácký objev a tedy knihu, která mi málem hodně ublížil a stále ji neumím pospat, kdybych ji neetla, neuvěřím a obloukem se vyhnu všemu, co ji bude připomínat - Jmenuji se X.
A ještě jedna pirátská romance od Shannon Drake, spisovatelky historických romancí, kterou jsem si docela oblíbila (všechny knihy jsu antifeministické, zamilované a po nějaké době na jedno brdo, ale vždy se dozvíte hodně z historie) ovšem tohle je vážně naivita prvního stupně.

Před více než rokem jsem začala spolupracovat s nakladatelstvím Fragment a díky němu jsem nasbírala opravdu úctyhodný počet knih, z nich některé mě ohromily, jiné bavily a jiné znechutily. Díky tomu jsem se však mohla postupně zlepšovat i ve svých "více či méně" kritických recenzích :D V čemž mi blahodárně pomáhala knihy například od L. J. Smith, Temná akademi a další, z nichž některé jsem ještě nestihla přečíst nebo zrcenznovat a uvidíte, že mám opravdový skluz, který pomalu doháním. Tohle jsou takřka všechny fragmentácké RC (stále doufám, že se dočkám i třetího dílu Hunger Games).
Krom Hunger games jsem začala spolupracovat i s nakladatelstvím Domino, od kterého jsem krom Sukuby od Richelle Mead obdržela úžasný thriler Co bude dál... A také s naklaatelstvím Fortuna Libri,což je jedna severská YA série (Kruh, Oheň- a no, Kruh mám dvakrát, nějak se mi sešly :D), zajímavý thriller Smrtící chaos a střední škola, kde studenti buď odmaturují nebo zemřou - Karanténa.

Od nakldateltví Jota jsem zatím dostla jen jednu knihu a to jako ebook, Brokilon posílá jen Ebooky a ještě je tu knihcentrum, jenže teď mám trochu problém s dodáním (nebo s poštou?). Ebook jsem dostala i od Hostu a na cestě je první cenenzák z CooBoo, na který se opravdu těším - krom toho to bude má první CooBoo kniha, no fakt :D protože Divergence putovala pryč a druhý díl mám pujčený od kamarádky. Ovšem doufám, že tohle se změní příští týden, kdy jedeme s laurdes do Zlína :)))

A to by bylo asi vše... zapomněla jsem ještě na nějakou tu kalisku a starší knížky, které mám na v šuplíčku. Například Lovce mamutů, Petr a Luciue, Ilias a Odyssea, sbírky básní prokletých básníků, Karlík a továrna na čokoládu... no bylo by toho určitě o něco víc.
Tak nebo tak knihovna správného knihomola není nikdy dost velká a to moje je stále dost malá, bohužel není prostor a kdybych měla mít vše, co jsem kdy přečetla...no, tak se do bytu nevejdem :D

JInak mi tu kromě Lantuinu chybí ještě jeden díl Temné akademie a druhý díl ze série Bratrstvo černé dýky od Baronetu, které má Poglara. Ale budiž jí odpuštěno, já toho mám od ní víc a dýl :D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 15. července 2013 v 21:35 | Reagovat

Děsně ti závidím ty Goodkindy!

2 nel-ly nel-ly | Web | 15. července 2013 v 21:46 | Reagovat

[1]: to já závidim spíš těm, co maj ty velký svazky :D já mám jen první a oni už jsou snad u pátýho O_O až se dostanou nakonec, budou mi ty moje poslední díly na nic T_T

3 David Holec David Holec | Web | 15. července 2013 v 21:55 | Reagovat

Super sbírka! Ten Harry má opravdu dost. :D Pozastavil jsem se nad ním, protože ho právě čtu. To staré vydání hobita je hrozně roztomilé, já mám takovou - sice krásnou, ale hodně chladnou - obálku. A k takové pohádce se ta Tvá hrozně hodí. :D
S Fragmentem teda spolupracuji taky, ale jako pro kluka mi tam odpadají všechny ty upíří věci a tak.. :D To mě moc nezajímá.  :D

4 nel-ly nel-ly | Web | 15. července 2013 v 22:00 | Reagovat

[3]: já si říkala, prčo to nezkusit a jao ne... to bylo spíš to nadšení na začátku, že můžu mít knížky jen tak zdarma a potom, co jsem to zkusila, už to nechci ani kdyby mi za to platili :D
to vydání Hobita je fakt roztomilý, hlavně má obrázky i uvnitř, si pamatuju, jak jsme si s kamarádkou jako malý podle toho seznamu run psaly dopisy, ještě furt bych tim uměla něco nasat :)

5 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 16. července 2013 v 10:44 | Reagovat

Teda stejně jako Polgaře ti knihovnu dost závidím. Ne, já přímo pukám závistí... mamííí. já chci taky :-(
mimochodem, našla jsem tvůj blog v jednom článku, seš skoro u konce :) http://flora-fauna-foto.blog.cz/1306/jak-ne-udelat-prvni-dojem-na-blogu-2

6 Licorne | la-vervain.blog.cz Licorne | la-vervain.blog.cz | E-mail | Web | 16. července 2013 v 11:55 | Reagovat

Prepánajána to je kníh. Máš môj obdiv.
Ja som nikdy HP nečítala asi začnem.
Zaujala ma kniha kruh, oheň a proroctví sester. Tú knižku kruh, ale nemôžem zohnať :/

7 Cassiopea Black Cassiopea Black | 16. července 2013 v 14:00 | Reagovat

ááá, to je pastva pro oči :D no fakt, já mít takovou knihovnu, tak jsem v sedmym nebi... myslim, že už jsem ti někdy psala, že mam zákaz kupovat si knihy, protože bych jich chtěla hrozně moc a jsou drahý... matka mi vždycky řekne, že to nemá cenu, že mam jít do knihovny a je vyšmoulováno... jak já se těšim, až budu mít vlastní stálej příjem a začnu si budovat knihovnu, bude to asi trvat, ale co :D teď mam v knihovně samý pohádkový knihy z dětství nebo knihy do školy
vždyť já nemam ani toho Harryho, chápeš, jak jsem zoufalá? :D
ten tvůj HP má toho, chudák, hodně za sebou xD, ale ještě tak nějak drží, není to nejhorší xD mimochodem, já zase hrozně chci knihu HP a filosofie, neznáš ji?
Pán prstenů mě nijak neuchvátil, stejně jako Eragon, ale, na druhou stranu, Meč pravdy mě zaujal :) a není zdaleka jediný... prostě úžasná knihovna :)
Loukotkovou mam taky ráda :)
no jo, tady se zase musí někdo vytahovat, že má Rudovlasou i s podpisem :DD, ale jsem fakt ráda, že si mě k týhle autorce přivedla, mam ji moc ráda, jak víš :D
proč si dala pryč zrovna Divergenci? já myslela, že ji máš mezi oblíbenými
mimochodem, k tý spolupráci - teď se ptám asi jak úplnej troglodyt, ale - oni ti posílají k recenzím jen knihy, na který se to daný nakladatelství specializuje? víš, jak to myslim, třeba, že ti nepošlou žádnou tu detektivku a tak
já bych zase radši spolupracovala s nakladatelstvím, který vydává detektivky a takovou tu odbornější literaturu (knihy o filosofii třeba xD) myslíš, že by to šlo, chci říct, myslíš, že na odbornou literaturu chtějí taky recenze od blogerů?
já jsem s tim ptanim chtěla počkat, až budu mít ten FB, ale nevydžim to, ještě když mi takhle přihráváš xD takže, ještě by mě zajímalo :D oni ti za ty recenze neplatí, že ne, "jen" ti posílají knihy zadarmo? a ještě, co se mi teď tak vybavuje - to musíš napsat recenze na všechny ty knihy asi, co? já se jen bojim, že mě pak ty knihy vůbec nebudou bavit a budu muset na ně psát objektivní recenzi, až se to teda naučim :D (takže to bude asi za dlouho xD)

8 Cassiopea Black Cassiopea Black | 16. července 2013 v 14:08 | Reagovat

[7]: jé, asi jsem trumfla sama sebe v délce komentáře :D  :D nedáš mi aspoň mail? :D když tak já mam mail na blogu, tak můžeš napsat (já se naotravuju, což? :D)

9 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 16. července 2013 v 17:59 | Reagovat

[5]:mám se bát? :D takhle to na mě hodit :D
Polgaří knihovna je malej zázrak, kam se hrabe ten můj prcek T_T

[6]: ty jo, tak to nevím, je to pár měsíců, co to vyšlo u Fortuny, tak asi na jejich stránkách
HP vždy a všem doporučuju! :D

[7]: ona mě nutila!!! nutila mě číst a sama mi vnucovala knihy a teď protáčí oči, když jí řeknu, že jdu do knihkupectví (a to já fakt z 90% navštěvuju jen knihovnu :D)
znám, viděla jsem, otevřela, ale mít ji asi nemusím, já tyhle knihy od knihách jiných lidí moc nemusim, ještě by mi řekli, že celý HP chápu špatně a co bych si počala? :D
mám a nechala jsem si podepsat i Lottu :PPP a baví mě se vytahovat :D

mně Divergence moc nezaujala, jako jo, přečetla jsem to za pár hodin a určitě nelituju, ale je tam hodně nelogických chyb a hlavně ta hlavní hrdinka... dneska je to samá YA dystopie a tohle neni nic zvláštního, po druhý to číst nebudu :)

třeba Fortuna Libri asi automaticky došla k názoru, že když bloger, tak posílat YA, já si nestěžovala, ale kdybych jim napsala, co chci, tak by snad poslechli, Fragment posílá pravidelně nabídky a ty si vybereš, co chceš, u DOmina si může vybrat dvě knihy za půl roku a u ostatních je to většinou taky na vzájemný dohodě, teď jsem u Joty loudila knížku pro děti O:) :D
jinak fakt netušim, ony existují desítky nakladatelství, které takhle spolupracují a ty, co mám, většinou podobné knihy ani nevydávají, takže nemůžu říct, ale určitě stojí za to je zkusit oslovit... já detektivky nečtu, takže je odmítám automaticky, ale už jsem se dostala k pár thrilerům
co se týče složitější odborný literatury, tak si vystačím s máminou knihovnou nebo knihovnou akademií věd :)

je to takovej výměnej obchod... kniha za recenzi a je to zasložený právě na tom, že dotyčný tu knihu chce (hodně blogerů to asi využívá jen aby se dostalo ke knihám a ty pak prodali a něco vydělali, ale tak by to být nemělo)
mail vyplněn ;-) ale mazej na FB, je tam chat :D tyhle romány nás budou hrozně mást

10 Celene Celene | Web | 16. července 2013 v 21:59 | Reagovat

no tak to je pěkná, velmi pěkná knihovnička :-) já mám bohužel jen takovou extra skromnou, ale jsem šťastná, že mi tam konečně přibily všechny díly Harryho Pottera, pak tam mám Hostitele a pak pár knížek o psychologii :)

11 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 16. července 2013 v 22:05 | Reagovat

[9]: Jo promiň, fakt jsem to na tebe trochu vybafla... Takže má dobré hodnocení!!! Jedno z nejlepších, ale to už sis asi všimla :D Mimochodem fakt se mi líbí ten smajlík, co používáš --> T_T <--- fakt luxusní :D
Tak mě napadá, je vůbec nějáká možnost, aby se tak malému blogu jako můj, povedlo taky tohle? Myslím, jak dostaneš knihy a pak napíšeš recenzi... Protože mě by to strašně bavilo :)

12 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 17. července 2013 v 0:25 | Reagovat

[10]: no já mám ještě kupu encyklopedií, ale ty jsou nacpané v části mimo beletrii, kam radši moc nekoukám, dokud fungují knihovny... ale HP byly vždycky nezbytnost, však je to na nich vidět, kolikrát se u nás četly :)

[11]: jojo, docela jsem se bála, když jsem se tim pročítala, ale já už prošla pranýřem
můj oblíbenej, ješt vedle O_o a nebo potterovskýho o-o :D
myslím, že za zkoušku nic nedáš :) třeba Fragment má fakt strašně moc blogerů, ale nejdřív by to chtělo se v reenzích trochu procvičit, nakonec je to furt literární podžánr, aby bylo co jim poslat na ukázku

13 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 17. července 2013 v 0:52 | Reagovat

o-o juuu, ten taky neni spatnej (y) :D
Diky, mas pravdu, nejdriv bych asi mela zkusit napsat nejakou smysluplnou recenzi... a muj sen mizi v dali :D
Jen jeste dotaz ke clanku, ty si cetla vsechny ty Sukuba,vampyrska akademie I a II, ze?? Zeptam se primo, doporucujes?:D takky me mohlo napadnout podivat se do predeslych recenzi, ale uz se mi ten komentar nechce mazat (tyhle dlouhy z mobilu jsou fakt vykon) :D

14 nel-ly nel-ly | 17. července 2013 v 7:33 | Reagovat

[13]: hele kdybys viděla moje články (popřípadě povídky) o knihách na začátku... všechno jde, jen to chce maličko cviku :)
VA určitě, skvělá věc, možná zbytečných šest knih, ale asi jedna z nejlepších YA
místo Sukuby bych si přečetla najěkou jinou paranormální romanci, myslím, že jsou i lepší, kde se tisíciletá holka nechová jako sebestřednej fracek :D ale co já vim, to je můj subjektivní názor

z mobilu? obdiv, schválně jsem si koupila obří dotykový pádlo a i tak n tom psát neumim, mám moc velký prsty O_o

15 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 17. července 2013 v 10:02 | Reagovat

[14]:
muhahá... back with my notebook :D
tak já se budu snažit :D
tak na VA se určitě mrknu, protože o vampýrech jsem toho moc nepřečetla (stmívání (omgomgfacepalm :D)
no tak s tou Sukubou si se celkem trefila do pocitu, když jsem četla shrnutí na datbazi knih... (pápá Sukubo)
jop z mobilu, mám samsung galaxy es trojku, to je taky pádlo, ale tak jsem z Bradavic, s tímhle si poradím o-o :D

16 nel-ly nel-ly | Web | 17. července 2013 v 10:18 | Reagovat

[15]: jo no, ale Stmívání nejsou upíři, že.. i když popravdě tihle vampýři taky nejsou zrovna jako kdyby vylezli z knihy Brama Stokera :D co naděláme, vyšinutý, bílý, mrtvý socky toužící p lidské krvi prostě nejsou sexy
já mám dokonce ještě větší, než je S3 a i tak nezvládám, velký prsty no O_o

17 Slečna Grafoy Slečna Grafoy | E-mail | Web | 17. července 2013 v 11:15 | Reagovat

[16]: stmíváni možná ani není kniha.. (už slyším to ukamenujte jí!!) :D
jak pro všechny ty nanynky mega přepkvapení, když místo sexy upíra, na ně ve filmu Temné stíny s Johny Deppem vyskočil "vyšinutá,bílá,mrtvá socka" :DD
s těma prstama si nic nedělej, jak říká moje babička: brzy přijde doba, kdy budeš diktovat jen myslí... :D

18 Rainy Rainy | Web | 19. července 2013 v 7:53 | Reagovat

Páni... To je ráj. Myslím, že já mám těch knih stěží čtvrtinu. A možná že i to přeháním... To byl důvod, proč jsem do toho projektu nešla - ročně mám nových tak nanejvýš pět šest knih...
Nejvíce ti závidím Austenovou. Od té mám jen Pýchu a předsudek, kterou má navíc už přes čtvrt roku kamarádka. A pak taky tu filozofii Harryho Pottera. :D Tu u nás nikde nemají a mě se pořád nechce platit za poštovné...

19 Rainy Rainy | Web | 19. července 2013 v 8:15 | Reagovat

[18]: Já jsem idiot. Promiň. Popletly se mi obálky... Ale Pottera v originále ti závidím taky. :D

20 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 19. července 2013 v 9:55 | Reagovat

Páni, to je mi teda knih. Je to opravdový ráj pro knihomoly... Což mi připomíná, že někdy zas musím zajít přepadnout knihovnu :D

21 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 31. července 2013 v 22:34 | Reagovat

Wow, máš vážně velkou knihovnu. Já nemám ani poloviční, i když jak se to vezme. Plno knížek co v ní máš jsem četla a jsou skvělý. Co se týká Anny pusť se do ní co nejdřív, podle mě je to dokonalá kniha! Akorát na ní teda moc nesedí, že je to horor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA