Červenec 2013

Nezapomenutelný den

31. července 2013 v 23:05 | Nel-ly |  Jednorázovky
Harrouš a tedy i J.K. dnes slaví narozeniny a halvně ten Harry by si zasloužil narozeninový dárek. Není to s ním vůbec jednoduché...

Rating: 18+
Žánr: slash (má narozeniny, co jste čekali?)
Počet slov: 2457 (neuvěřitelný, mělo to bejt drabble :D a ehm... vtipný)

RECENZE: Pomalý valčík želviček

29. července 2013 v 21:15 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: La valse lente des tortues
AUTOR: Katherine Pancolová
SÉRIE: #2
NAKLADATELSTVÍ: Jota

Pokračování úspěšného románu ŽLUTÉ OČI KROKODÝLŮ, který vyprávěl především příběh dvou sester. Hlavní postavou byla charismatická čtyřicátnice Joséphine, která se potýkala s komplikovaným rozvodem, finančními nesnázemi a problémovou pubertální dcerou.
Co vše se stalo od minule? Jak se daří Joséphine, které se život změnil k nepoznání?

Základy psaní erotických románů

26. července 2013 v 14:00 | Nel-ly |  Na téma
Vzpomínáte si na článek ZÁKLADY PSANÍ YA FANTASY? No, co takhle si zkusit i základy psaní novodobých erotických románů? Koneckonců díky fenoménu (tím slovem se strašně plýtvá) Fifty Shades na nás tenhle žánr útočí ze všech stran a nakladatelství se snaží tomuto boomu přiblížit různými formami soutěží ve psaní povídek na motivy vašich oblíbených bestsellerů (tímhle slovem se neplýtvá, spíš je smutný).

Co spojuje už pověstnou trilogii FIFTY SHADES, dokonce až pentalogii CROSSFIRE, fragmenťácké malé něco JMENUJI SE X nebo horkou novinku od Joty BOŽSKÝ BASTARD?


Ukolébavka (3+4)

24. července 2013 v 14:00 | Nel-ly |  Ukolébavka
Znovu dvě kapitoly najednou - snad je zvládnete, vykecávek, úvah a myšlenkových pochodů je na tuhle povídku dost i po jedné kapitole, ale taková nálož...? - a tentokrát mnohem víc úprav, než na začátku. Tohle ještě stále bylo už jednou zveřejněno, ale přepisování je tolik, že doporučuji (a ne proto, abych navnadila čtenáře, i když trošičku :D) radši si to zopáknout, jestli mě snesete.
Venku je krásné (možná až moc), ale já sedím po nocích v práci a přes den spím (vypadám tedy jako tvaroh) a tak jsem si říkala, že trochu té deprese neuškodí, psát tohle v říjnu/listopadu nejspíš byste mě ukamenovali :D Komentáře - kritika, pochvaly... a hvězdičky vítány :P


RECENZE: Mezi láskou a smrtí

23. července 2013 v 14:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Abandon
AUTOR: Meg Cabot
SÉRIE: Mezi láskou a smrtí #1
NAKLADATELSTVÍ: Knížní klub

Pierce zakopla a upadla. Zemřela a po druhé se setkala s ním. Nejdříve nechápala, co a kdo je a možná to bylo jen dobře, protože pravda byla děsivější než jakékoliv její představy. Smrt není zdaleka konec, ale začátek, který může být velice tajemný - především, když se ocitnete v náruči samotného podsvětí.


RECENZE: Markýzina neteř

22. července 2013 v 20:25 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Die Nichte der Marquise (Erotiche roman)
AUTOR: Daria Charon
SÉRIE: xxx
NAKLADATELSTVÍ: Moba

Román odehrávající se ve Francii 17. Století, kdy ve Versailles vládl Ludvík XIV a lidé měli opravdu renesanční mravy. To ostatně dokazuje už prolog a první strana erotické knihy plná různých lidí v postelích, lízaných údů a podobně, proto bylo velkým překvapením, že se vůbec nejednalo o takový propadák.

Ukolébavka (1+2)

20. července 2013 v 12:00 | Nel-ly |  Ukolébavka
Budiž přednastaveno, protože jsem zrovna na knižním srazu ve Zlíně (pokud jsme se cestou s laurdes někde neztratily a hned na začátku se našly, ale doufejme... :D).
Každopádně, jak jsem slíbila, po přepsání jsem to začala i splácávat, proto budiž dvě kratší kapitoly v jedné, i když mi zrovna dobře vycházejí odseky... maličko přepsáno, pár změn a tak vůbec, tak se hezky čiňte, až tu nebudu ;-) Prolog a úvod zde.1

Stál před branami velké tmavé budovy a cítil se hůř, než kdy jindy. A to nezažíval zrovna nejšťastnější období. Připadal si, jako by ztrácel sám sebe a teď, když hleděl na vysoko položená zamřížovaná okna, kovanou bránu a vysoké zdi, ten pohled všechny jeho pocity jen umocňoval. Harry si připadal sám, neuvěřitelně sám.

Ukolébavka (prolog)

17. července 2013 v 18:04 | Nel-ly |  Ukolébavka
Jsou to neuvěřitelné dva roky a pár drobných, co jsem dostala zajímavou žádost na povídku na přání, která mě tak zaujala, že jsem se do ní podle svého pustila a ona se postupně rozrůstala do kapitolových rozměrů.
Jednou jsem rozbila počítač, pak zapomněla, co jsem vlastně chtěla říct (jo, skleroza - stává se mi to docela často O..o) a povídku splách čas, přest jsem zpět a doufám, že mezi vámi zůstali ještě někteří věrní či noví (začínáme od důkladně přepsaného a maličko zrychleného začátku) čteníři, kteří se se mnou podělí o své názory, kritiku či pochaly a doklpeou to se mnou do zdárného konce, který se zrovna zpracovává (trochu mi hapruje moje depresivní psaní, vedlejší článek s pokusem o komedii a krvežíznivost zapříčiněná celým měsícem v práci).
Svět byl zachráněn, nastala nová éra a mladý bystrozor se musí naučit žít normálně jako všichni ostatní. Harry Potter bojuje se svou minulostí - musí se s ní vyrovnat, aby dostal šanci na zářivější budoucnost. Co se však stane, když dostane dopis z oddělení nemocnice Svatého Munga, o kterém se nemluví?
Draco Malfoy zmizel a teď není stejný jako dřív. Co ho potkalo? Kde byl? A co Harryho nutí se tolik zajímat? Existuje pro oba dva šance na uzdravení?
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy, Ginny Weasleyová, Hermiona Grangerová, Ron Weasley,...
Doba: post-Bradavice Rating: 15+
Žánr: depresivní, psychologický, překvapivě ne slash, i když kdoví.. každopádně kapka preslashe, 100%
UPOZORNĚNÍ: Povídka byla napsána jako fikce. Následující děj možná může obsahovat jisté "mudlovské" příznaky, přesto je povídka psána jen pro jako značně nereálný příběh pro čtenáře a nechce tak znevažovat psychické choroby, jichž jsme tak často svědky a na nichž není nic vtipného, romantického ani jednoduchého. Prosím, uvědomte si to, až ve svém okolí uvidíte někoho "zvláštního".

Prolog

Harry Potter usrkl černé kávy, aniž by odvrátil zrak od pergamenu potištěného hustě psaným černým textem, jež držel ve své druhé ruce. Pročítal si ho stále dokola a dokola, jako by nemohl uvěřit slovům, která četl. Dopis, který dnes ráno našel na stole ve své kanceláři na Ministerstvu, v něm vyvolal vzpomínky a pocity, jímž sám ještě nedokázal porozumět - nicméně to bylo silné, velice silné.

Kouzelná knihovnička

15. července 2013 v 20:41 | Nel-ly
Už je to nějaká doba, co Abyss představila projekt focení knihoven, což je něco pro knihomoly - kdoby se nechtěl pochlubit a zároveň prošmejdit, co mají ostatní? Nejsem asi zdaleka jediná, co před nějakými dvěma týdny slintal nad Polgařinou knihovnou, která byla i mezi články na hlavičce blog.cz (a já slintala doopravdy, páč jsem ji viděla na živo a něco málo si z ní nakradla :D). Vzhledem k tomu, že já mám knihovnu jednu a musím mít tedy knihy naskládané ve dvou i více řadách (a to jich prosím opravdu nekupuju zas tolik a některých jsem se musela zbavit při stěhování T_T), tak na to musím trochu jinak...

YA jako filmové předlohy (2)

14. července 2013 v 16:45 | Nel-ly
S YA knihami se roztrhl pytel už dávno a je pomalu na čase, aby se začaly filmy podle knižních předloh. A vypadá to, že jak jsme se měli na co těšit tenhle rok, tak v příštích letech se můžeme do kin rovnou nastěhovat.

Město z kostí, Sedmý syn, další Hunger Games, Sirotčinec slečny Peregrinové, Divergence, Vampýrská akadamie a mnoho dalších už si razí cestu na filmová plátna. Mezi nimi třeba i další Carrie, která... no ano, je vlastně taky YA fantasy :D

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA