Anime no. 1

1. června 2013 v 16:07 | Nel-ly |  Movies, Series,...
Tvrdím, že se učím a já se vážně učím, povětšinou… jinak jsem unavená myslet nebo cokoliv dělat. Bud čas od času čtu - něco, co mě nenutí na rozdíl od učebnic přemýšlet - nebo hledám kulisoidní seriály. No… a teď mi ještě není dobře, takže si přijdu extrémně ublížená a líná a proto jsem se po dlouhé době zas vydala na průzkum světa anime.


Nějakých sedm-osm let koukám na Naruta, který společně se svou druhou serií, Naruto Shippuuden už má dohromady přes pětset dílů a chvílemi je to vážně otrava - hlavně v posledním roce, když už si dávám několika měsíční pauzy a fillery (díly mimo hlavní dějovou linku, kterých stále přibývá) už přeskakuju s představou, že se k nim jednou vrátím, což se asi nestane.
Ale včera jsem si konečně pustila šestý Shippuuden film a ano… pro zarytého fanouška, který si čas od času zaslzí nad kreslenýma postavičkami, to bylo přesně to, co jsem se potřebovala. Road to Ninja vřele doporučuju těm, co už to se seriálem vzdali, pro úplného nováčka by to bylo zmatečné, protože i když Naruto filmy většinou nemají se seriálem a mangou nic společného, přeci jsen jsou ze světa, který už existuje víc jak deset let.

Ti, kdo kdysi mívali Jetix a Supermax, si jistě vzpomenou na Krále šamanů nebo na Galactic Football, což jsou spíš dětská anime na motivy Pokémonů, ale protože byly přeložené, já potřebovala k učení kulisu a třeba celý GF je na česky na youtube… no, skvěle se u toho počítá statistika :D.

* * *

Vzdálíme-li se od toho, co všichni znají a představují si, že anime jsou jen ti Pokémoni, dostaneme se do světa všech možných žánrů: thrillerů, detektivek, romanů, fantasy, hororů i erotiky.

Ze světa netradičních detektivek opravdu stojí za to zmínit Death Note - Zápisník smrti, který se dočkal i několika hraných zfilmování a toho anime… především úvodní část… pro mě představuje jeden z vrcholů toho, co jsem - co se týče seriálů obecně - měla čest shlédnout.

Máme tu vytříbené charaktery především hlavního dua - nejlepšího detektiva L, kvůli kterému máte neustále chuť na sladké, a geniálního studenta střední školy Lighta, jenž jednoho dne nalezne malou černou knížečku. Na deskách zápisníku smrti stojí, že dokáže usmrtit kohokoliv, jehož jméno vypíšete na prázdné stránky - no a kdo by to nezkusil? A co teprve, když zápisník oprvdu funguje a vy si uvědomíte, co všechno byste s ním mohli dokázat. Už třešničkou na dortu je bůh smrti Ryuuk se závislostí na jablkách.

Anime, stejně jako hrané filmy, byly přeloženy do češtiny a překvapivě mají docela dobrý dabing (ne jako pokus o přeložení pár desítek dílů naruta), ale originál je prostě originál.

Naruto, Death Note ke stažení i online na hokage.cz nebo ulozto.
* * *

Protože se mi nechce myslet, jako další jsem zvolila romantiku. Anime říznutá fantasy, která ovšem slouží hlavně proto, aby si divačky mohly zavzdychat nad různými bishíky a přitom nenávidět hlavní hrdinku, jsou vlastně dokonalým animovaným prototypem YA fantasy.

Earl and Fairy je anime zasazené do viktoriánské Anglie. O dívce, která má zvláštní schopnosti - vidí skřítky a dokonce je jejich doktorkou. Jednoho dne se setkává s mužem s popelavě fialovýma očima, který jí učaruje a zachrání před hrozbou, o které nevěděla. Brzy se ovšem dozvídá, že dotyčný je lord Edgar (nebo kdo vlastně, osobností má hodně) a má v plánu zmocnit se dědictví náležejícímu novému následníkovi krále skřítků, novému nebeskému rytíři Earlovi - a proto potřebuje Lydiinu pomoc.

Lydia byla vždy trochu zvláštní - no, když nikdo nevidí skřítky, s kterými mluví, není divu? - je jí sedmnáct, je nepolíbená a nemá dobré zkušenosti s chlapci, kteří si z ní dříve jen utahovali. Proto ji náklonnost tajemného sebevědomého Edgara vyvádí z míry a neví, co si o tom má myslet. Když se k tomu přidá vodní kůň Kelpie, který chce mermomocí odvést dívku s sebou do země skřítků a učinit ji svojí manželkou, je o problémy postaráno. A to ještě nemluvíme o temném princi, jenž má spadeno na Edgarův titul.

Earl and Fairy má dohromady dvanáct asi dvacetiminutových dílů a všechny najdete ke stažení s českými titulky na uložto.

* * *

Když Tamaki vystoupí za autobusu u lesa, ještě netuší, že se celý její život má obrátit vzhůru nohama. Je napadena podivnými stvořeními, jejichž výskyt se nedá racionálně vysvětlit, a hned na to zachráněna tajemným mladíkem, který ji odvede za její babičkou, kde na ni čeká osud. Tamaki, stejně jako dalším ženám v jejím rodu, v žilách koluje krev princezny Tamayori. Kněžky, která vesnici po staletí ochraňovala před mocí Onikimamaru… jenže pečeť, jíž byla nebezpečná síla spoutána, slábne a je na nové princezně Tamayori, aby v sobě našla zděděnou moc. V tom jí bude pomáhat skupina pěti strážců - a bishíků k pohledání - v čele s jejím zachráncem Onizakim.

Hiiro no kakera je harémovka s upištěnou a neschopnou hlavní hrdinkou, kterou všichni chlapci budou chránit svým životem a ona se jim dostane pod kůži, příběh ovšem není vůbec špatně vymyšlený a všechno ubíhá tak nějak příjemně, že si ani nevšimnete, že skončí první série, která má 13 dvacetiminutových dílů s českými titulky a druhá série je v plném proudu.


* * *

A protože bych to nebyla já, abych nezkusila i další vody. Rozhodla jsem se prozkoumat i svět yaoi, vlastně úplně náhodu jsem narazila na remake anime Ai no Kusabi z roku 1992, který má z minulého roku zatím (doufejme, že budou i další) 4 díly.

Nalézáme se v budoucnosti na planetě Amoi, kde je svět rozdělený do kast. Tou nejvyšší jsou Blondie - silnější, vyšší a chytřejší než ostatní. Blondie se nerodí, ale jsou tvořeni a znamenají vrchol evoluce, můžou dělat cokoliv, co se jim líbí a mají své mazlíčky. Jejich pravým opakem jsou mongrelové žijící ve slumech - ti jsou chudí, je jich jako krys a nemají absolutně žádná práva. Jsou naprosto bezvýznamní.

Mladý mongrel Rici vždy žil podle zákona slumu - oko za oko. Proto, když je zachráněn nejvyšším Blondiem Iasonem, nemůže to nechat být, a na oplátku mu nabídne svoje tělo. Přestože je Rici naprostá nicka, Iason si z něj udělá mazlíčka a odvede si ho do vyšší společnosti, kam se Rici vůbec nehodí a mezi ostatní čistokrevné mazlíčky nezapadá. Už proto, že odporuje a touží po svobodě, kterou mu ovšem jeho pán nechce dát... jenže city a touhy jsou silnější než rozum a Iason se rozhodne pro překvapivý čin, aby k sobě svého mazlíčka pevněji připoutal.

Přestože se jedná o eroticky laděné yaoi, není to hentai - tedy žádné přímé pohledy na sex - a má to zajímavých příběh a depresivní atmosféru. Charaktery dvou naprosto rozdílných "lidí" z rozdílných světů a vrstev jsou zde velice kvalitně předloženy a trocha toho pohledu na odhalenou kůži nikoho nezabila. Bála jsem se, jak na mě bude působit yaoi, ale protože jsem narazila na takové, které je věnováno především příběhu, tak musím říct, že jsem byla velice spokojená.


No a já jdu hledat, co dál mi svět anime může ještě přinést… pročež jsem toho zatím ještě dost neviděla, tak toho může být hodně.
Návrhy?

*obrázky: fanpop.com, http://www.yukata.cz, http://2.bp.blogspot.com
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 wendy wendy | Web | 1. června 2013 v 16:14 | Reagovat

ty ses mi naprosto trefila do vkusu! Naruta (anime) jsem ovšem vzdala už po 80. dílu Shippuudenu a místo toho čtu mangu^^ a Ai no Kusabi je úžasné.
čupr článek, Nel ;)

2 Emily Emily | Web | 1. června 2013 v 17:21 | Reagovat

NEEEE! Chtěla jsem říct, že je dobře, že tohle nesleduji.. jen tak rychle kolečkem sem prolétla ten článek a hádej co, zrovna stahuju nějaký díl.. já nechci ztratit 7 let života :-D ale už tři dny jsem v situaci, že pokud nebudu chtít, už nikdy nemusím chodit do školy... a nemám co dělat.. (samo práce a tak.. ale stejně)... prosím, neeee, naruto ne! :-D co mam dělat

3 nel-ly nel-ly | Web | 1. června 2013 v 17:41 | Reagovat

[1]:

[1]: á zrovna dokoukala celý ty dva starýá filmy... ten konec... (všimla sis vyšitýho Luciuse? O.o)... jsem zamiloavnáááá
doporuč mi něco :D

mě manga nebaví, nemá to barvičky, vtipný japonský hlasy a nejvíc na narutovi od jakživa miluju hudbu, ale jsou otravní, koukat tak jednou za půl roku, vždycky to postupně dohnat a přeskákat T_T

[2]: jen stahuj :D
já kdysi porovnávala naruta a HP a našla jsem dost podobností (rodiče, hrdinka, i teoretickýho Snapea bys tam našla o_o a nebo budu fakt cvok)

4 Polgara Polgara | Web | 1. června 2013 v 19:23 | Reagovat

Hmm, jediné, co jsem viděla, a co uznávám je Detah Note, všechny díly. To prostě nemá chybu a je to hodně dobře promakané. Ale zaujaly mě dvě tebou zmiňovaná anime, takže děkuju za tip. Mimochodem, Hellsing předpokládám znáš? To je taky lahůdka.

5 wendy wendy | 1. června 2013 v 21:31 | Reagovat

anoo, Lucius to byl parádní :33 !!
um můžeš zkusit třeba Junjou Romantica, 2 série po 12 dílech :D taky úžasné yaoi :3 ale ne tak.. působivé? nevim jak to nazvat :D

oh naruťácká hudba :3 v MP4 mam spešl album na Naruto themes :D

6 nel-ly nel-ly | Web | 1. června 2013 v 23:21 | Reagovat

[4]: jen se děsim, hollywoodskýho remaku, too zas bude O_O

[5]: no, nemusí to být zrovna yaoi :D tohle sice bylo naprosto boží, ale pustila jsem to spíš omylem...
junjou, už jsi druhá za pár hodin, co mi to doporučuje, zatím jsem našla se slovenskáma titulkama (to asi radši anglický, s kterejma jsem teď ale dokoukávala druhou serii Hiiro no kakera)

7 wendy wendy | 2. června 2013 v 10:45 | Reagovat

aha:D no tak můžeš zkusit třeba Kimi ni Todoke, ale upřímně neměla jsem trpělivost to dokoukat - hlavní hrdinka byla sice hodná a milá, ale naprosto naivní a nerozhodná :D
tak vidíš, to by ses na to fakt měla podívat :D sakra nemůžu najít na ulozto ten odkaz, kde sem to stahovala ..

8 nel-ly nel-ly | Web | 2. června 2013 v 12:11 | Reagovat

[7]: ony ty hrdinky celkově jsou k ničemu a upištěný, Tamayori hime měla objevit svoji moc a všechny zachránit a tak tam většinou stojí v krátku sukýnce a piští "Yamete!!!" :D
ale třeba na co jsem před lety koukala na animaxu, tak Kaleido Star bylo geniální :)

9 Nishi Nishi | 2. června 2013 v 20:21 | Reagovat

Článek o anime mi připomněl, že bych si konečně taky mohla po opravdu dlouhé pauze Naruta pustit. A ty jeho zářící fotky jsou lákavé :D A celkově, nějak jsem se anime už dlouho nevěnovala... :D  recenzičky jsou zajímavé a možná si pustím i to Ai no kusabi, které jsem právě kvůli těm výše popsaným obavám obcházela s odstupem :D

10 Lilly Lilly | Web | 2. června 2013 v 22:10 | Reagovat

s tou únavou a učením sjme na tom uplně stejně.. a na Naruta kouká můj přítel a zbožňuje to a musis uznat, že jsem s nim koukala na pár dílů a má to fakt zajímavej příběh a ta doprovodná hudba je úžasná..

11 nel-ly nel-ly | Web | 2. června 2013 v 22:45 | Reagovat

[9]: já si právě říkala, že yaoi fakt nebude  nic pro mě... povídky HPFF jsou přeci jen něco jinýho, ale ty explicitní slashe taky nemusim
tady je ta erotika druhotná, je to spíš o tom jejich vztahu a radim verzi 1992, je dokončená, a prostě úžasná :)

[10]: já se kdysi zamilovala právě do soundtracků, ale i příběh je chytlavý, jen se to vleče

12 wendy wendy | Web | 3. června 2013 v 21:16 | Reagovat

[11]: tak snad už jen Mononoke-hime, ale to jsem neviděla, pár lidí co znám řikalo že to je super, ale nemůžu se za to zaručit xD

13 moira moira | Web | 4. června 2013 v 21:36 | Reagovat

já se v anime moc nevyznám, vždycky se kouknu na něco, co mi někdo doporučí, ale celkově v nich dost plavu. Více než koukání na anime spíše čtu mangu. :D Ale dlouhodobě jsem zamilovaná do Fairy tail. Má to strašně strašně strašně moc dílů, ale stejně to žeru. :D
Naruto, Death Note, klasika. A víš, že jsem na Galactic Football nedávno myslela? :D

14 nel-ly nel-ly | Web | 5. června 2013 v 3:02 | Reagovat

[12]: na tu jsem koukala taky před pár dny, vždycky mi to přijde hrozně divně nakreslený, ale má to skvělou ideu, mám to radši než třeba Cestu do fantazie, tu jsem nikdy moc nepobrala :D nebo Království koček
teď tu mám ještě Naušiku

[13]: jo, tak že GF vůbec někdo zná :D no, hádám, že to všechno podle mangy bude, ale mě to nebaví, četla jsem pár naruto mang kdysi a ne, neni to ono... černobílý, bez hudby a já si pak přijdu zmatená O.o

15 Storycollector Storycollector | Web | 6. června 2013 v 17:24 | Reagovat

Za sebe doporučuji Mushishi (tajemno, lyrično, fylozofično), Sword art online (meče, láska, videohry) a věci od Satoshi Kona. Hlavně Papriku a Paranoia agent. Mají geniální hudbu od Susumy Hirasaway. Bože to je génius (Kon taky :D)! A Summer wars! Pusť si film Summer wars a když se ti bude líbit, tak od stejného tvůrce Girl who leapt through time (cestování časem) a Wolf's children (konsekvence vztahu mladé holky s vlkodlakem :P)
Jo a hentai je o heterovztahu, pokud chceš napsat, že Ai no kusabi není porno, ale je to o homosexuálech, pak správný výraz zní shounen-ai.
Pro legraci pak zkoukni Slayers (ztřeštěná fantasy) nebo Gravitation (taky shounen ai).

16 nel-ly nel-ly | Web | 6. června 2013 v 21:20 | Reagovat

[15]: Wolf´s children už mám staženo první díl a na zbytek se kouknu :)
teď koukám na Another :D takovej "horor", taky peckovej opening a vůbec hudba, a panenky O_O

no, já myslela, že když je hentai, tak je jedno jestli je to hetero nebo ne, prostě označení porna, což tohle neni
Slayers jem viděla pár dílů, ale... asi nebyla vhodná chvíle pro ztřeštěnost :D
hlavně se mi musí líbit, jak je to namalovaný, jinak mě to prostě bavit nebude

17 Storycollector Storycollector | Web | 8. června 2013 v 18:01 | Reagovat

[16]: Ne, ono je to složitější.
Máš heteroporno, homoporno pro holky a homoporno pro skutečné homouše a to je bara. Jestli je i lesbická verze yuri, jako pro skutečné lesbičky a ne jen pro nadržené chlapy, tak to nevím. Respektive určitě to existuje, ale nevím, jestli to má vlastní název, to chci říct. :-)

18 nel-ly nel-ly | Web | 8. června 2013 v 18:38 | Reagovat

[17]: složitý :D zůstanu asi u slova porno a on to bude každý rozumšt :D
ale tak jsem se zas jednou poučila, i když z výše jmenovaných nemusim vidět ani jedno :)

19 Elena Elena | Web | 11. června 2013 v 21:17 | Reagovat

Jedinou anime, kterou jsem viděla, byla princezna Mononoke (a ani ne celá). Nějak na příběhy typu Naruto, Pokémon a tak nejsem, ale nějak dokážeš zsít semínko pochybnosti, jestli by to přeci jenom nemohlo být docela zajímavé. :D
Díky stále těžší a těžší škole jsem pochopila pár lidí ve svém okolí, kteří si pouští seriály a filmy, o kterých kdysi tvrdili "jen přes mou mrtvolu". Sama momentálně sleduji seriál, jenž ode mne v minulosti dostal samé "milé" přívlastky ;-)
Takže shrnutí: díky za tipy, můžou se hodit :-D

20 moira moira | Web | 16. června 2013 v 21:00 | Reagovat

[14]: já prostě čtu. Tečka. Sice mi občas ty hlasy a hudba chybí, ale... zase mi ty postavičky občas přijdou strojené, i když je to podstat anime, nějak mi to nesedí. :D
díky, ženo, převážnou část pátku a soboty jsem strávila nad GF. Neuvěřitelný. :D

21 Enari Enari | E-mail | Web | 19. června 2013 v 16:10 | Reagovat

AnK jedině v té staré dobré verzi z '92, kdy měl Iason ten svůj dokonalý hlas, jenž byl v podstatě definicí orgasmu v audio podobě.

Earl and Fairy je tak přeslazené, že u obrazovek udrží jen milovníky staré dobré Anglie nebo blondo-bishofili. Funny fact: Kdyby tu křehulinku alespoň jednou znásilnil nějaký ožrala támhle v hospůdce U Leprachauna, tak by se to Earl and Fairy stala senzací anime světa. Žádný rape se nekonal a tak nelze dělat nic jiného než si vzdychnout a jít o žánr dál. Too bad.

Naruto a Death Note jsou klasiky v anime  worldu a každý je musí povinně ctít, ale... ALE... seriously? Pětset dílů? Nepřeháníte to kluci? Tak sakra Kakashi měls toho spratka majznout kunaiem před mozkovou tepnu a byl by klid hned v prvním díle...

Hiiro no kakera - harémovka s tupou hlavní hrdinkou... I'm so done with this shit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA