Květen 2013

Blue lady new

31. května 2013 v 17:06 | Nel-ly
Určitě jste si všimli, že stávající lay prošel změnou... obrázek zůstává, nápad taky, ale po pranýřování jsem se rozhodla nebýt líná a konečně něco udělat. Ale jak vždy říkám - a jestli se to se mnou v životě potáhne budu v jistých aspektech fakt litovat :D - všechno si ráda udělám sama. Takže jsem se z Desova návrhu a rad snad poučila (zatím jsem ve fázi předělávání, tak se neděste, že se s blogem v příštích hodinách - za chvíli se naštvu, odkopnu počítač a vrátim se k tomu až zas někdy :D - budou dít divy).

RECENZE: Avena - Skrytá

30. května 2013 v 11:38 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Avena: SkrytáOriginální název: Avena: Hidden
Autor: Marianne Curleyová
Série: Avena #1
Nakldatelství: Jota

Ebony vždy věděla, že je jiná, ale v poslední době se zdá, že se mění v něco, co už se nebude dát dál skrývat ani ignorovat. Jordan se snaží uniknout před svou minulostí, která byla plná bolesti a nevyřešených konfliktů. Když se ti dva poprvé setkají, rozzáří se nebe oslnivou září, která dosáhne až do jiných dimenzí a příběh, který započal před lety jednou předpovědí a únosem, se mění v hru o čas, než se na Zemi objeví bytosti z Aveny - andělé.


RECENZE: Mezi nebem a zemí – Setkání s duchem

24. května 2013 v 13:57 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Ghost and the Goth I
AUTOR: Stacey Kade
SÉRIE: Mezi nebem a zemí #1
NAKLADATELSTVÍ: Fragment

Měla v životě všechno. Královna střední školy, roztleskávačka s kupou kamarádek a tím nejlepším přítelem sportovcem, jenže pak se stala ta nehoda, která všechno změnila. Alona Dareová zemřela, ale nepostoupila nikam dál, zůstala jako duch, který vidí, ale není vidět a brzy pochopila, že všechno to, co měla a na co byla tak hrdá, byla jen pouhopouhá lež... Aby to bylo ještě horší, tak jediný, kdo ji vidí, je Will Killian, školní odpad, cvok, co slyší hlasy a nikdy nezapadl mezi své vrstevníky.


RECENZE: Amélie a Tma

22. května 2013 v 21:23 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Amélie a Tma
AUTOR: Petra Neomillnerová
SÉRIE: Amélie #1
NAKLADATELSTVÍ: Albatros

Amélie je obyčejná dvanáctileté děvče toužící po stejných věcech, jako její vrstevníci - mít kamarády, barevné oblečení i hezké kolo... jenže ona se s nikým nestýká, chodí jen v černé, dokonce i kolo má černé, a už přes sto dvacet let je mrtvá.


Svět knihy 2013

20. května 2013 v 20:06 | Nel-ly |  Books of my life...
Svět knihy, který se každoročně koná na pražském Výstavišti v Holešovicích opravdu není jen o jedné jediné knize, ale souvisí se vším možným, co si dokážete v jakékoliv literární podobě představit. Věřím, že si ho užijí i občasní čtenáři nebo i ti, kteří jsou zarytí nečtenáři, ovšem pro knihomola, jako jsem já, je to jednoduše ráj na zemi... a zároveň peklo pro peněženku.

RECENZE: Krásná katastrofa

17. května 2013 v 15:06 | Nel-ly |  New Adult
ORIGINÁLNÍ NÁZEV Beautiful Disaster
AUTOR: Jamie McGuire
SÉRIE: Beautiful #1
NAKLADATELSTVÍ: Fortuna Libri

Abby přijela na vysokou školu, aby zapadla mezi své spolužáky, co nejméně vyčnívala a zapomněla na svou minulost. Na první pohled je to dívka ve svetřících pastelových barev, která nepije, poslušně chodí do školy a neúčastní se ničeho nelegálního a je naprosto nevinná… Naopak Travis je jejím pravým opakem. Potetovaný svalnatý zuřivec, který si po nocích vydělává peníze na zakázaných zápasech a holky střídá jako ponožky. Jejich střed nemůže představovat nic jiného, než opravdovou katastrofu.


RECENZE: Jmenuji se X

13. května 2013 v 8:26 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The story of X
AUTOR: A. J. Molloy
SÉRIE: xxx
NAKLADATELSTVÍ: Fragment

Propagace knihy, která je "vhodná pro fanoušky Padesáti odstínů" je hodně přesná. Seznamte se s Alexandrou, dvaadvacetiletou americkou vysokoškolskou studentkou, která přijíždí do Itálie, aby napsala svoji absolventskou práci a tajně doufá, že zde najde i lásku a vášeň, která v jejím životě chybí. Setkání s bohatým, atraktivním a tajemným lordem Marcusem Roscarrickem však může přinést mnohem víc, než v co doufala... a čeho se bála.

Když se jaro konečně přiloudá...

12. května 2013 v 17:42 | Nel-ly |  Další "tvorba"
K velkému úspěchu - a protože mě to překvapivě začalo bavit :D - jsem si znova užívala focení na babiččině zahradě. Peru se s makrem na svym obyčejnym foťáku, vymýšlim kompozici, čehož nejsem dost dobře schopná, a vůbec... a k mému šoku se mi i pár fotek líbilo. Kytky jsou prostě zmalovaný děvky ze světa rostlt a zatraceně jim to sluší, hned bych jim pár šušní dala :)
Jarní úvod byl v minulém článku z té samé zahrady... ZDE

Čeští spisovatelé poprvé

10. května 2013 v 13:34 | Nel-ly |  Books of my life...
U Temnářky jsem narazila na projekt, který mě zaujal už proto, že se mi v knihovně postupně kupí nové knihy českých spisovatelů - ať už těch začínajících nebo píšících delší dobu - a k mému vlastnímu překvapení je vyhledávám stále častěji. I já jsem patřila ke skeptikům, kteří automaticky odsoudili českou tvorbu posledních let (a televizní i filmovou tvorbu z devadesáti devíti procent stále odsuzuji), což byl velký omyl…
V prvním článku vám představím ty, s kterými jsem se setkala v posledních letech a ty, které pravděpodobně neznáte... a, což by mohlo být hned jasné, většinu můžete znát z jejich blogů.

Jeho vina 3/3

1. května 2013 v 17:00 | Nel-ly |  Jeho vina
Blog.. fakt si řikám, proč tu ještě jsem... má zas roupy. Upravuju, jak můžu...
Ve shrnutí je tahle poslední část překvapivě nejdelší a vhodná od patnácti let, i když si myslím, že to byla stejně povídka a vůbec i můj blog, nechám to na vašem zdravém úsudku.
Bez mučení a s trochou chvástání musím říct, že jsem na tuhle povídku, i když zatím bez bety a tedy s možnými chybami, které nevychytá ani do úmoru opakované čtená, opravdu hrdá a to i na závěr, s kterým mívám u každé své povídky problémy.
No, možná se pletu a zase je divný... to už mi řekněte vy v komentářích, kde bud vděčná za jakoukoliv kritiku i případné pochvaly (bezpřehé díky, padání k nohám a vyznání lásky :D) a hvězdičky.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA