RC review: Písničky o zvířatech

3. března 2013 v 19:02 | Nel-ly |  Sbírky a další...
Autor: Zděněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Ilustrátorka: Vlasta Baránková
Nakladatelství: Fragment 2013

Pamatujete si písničky jako: Mravenčí ukolébavku; Krávy, krávy nebo Když se zamiluje kůň? Určitě ano, byly to melodie našeho dětství a jako takové se hluboce zapsaly do našich srdcí, ovšem ne všichni si pamatujeme všechna slova nebo známe noty, a právě proto vychází kniha obsahující všechno, co je potřebné, abyste ty písničky nikdy nezapomněli.


Když v kročíme do vsi, vítá nás štěkot psů, když vkročíme do lesa, sojka hlásí, že o nás ví. Ráno nám nedají spát kohouti. Některé živé tvory jsme si ochočili a poslouchají nás (kůň, pes, někdy i kočka), u jiných se to nepodařilo (blecha, mouchy). O zvířatech si vyprávíme vtipy: Slon jde po dřevěném mostě a mravenec mu říká do ucha: "Že ale dupeme!"
V téhle knížce je celé stádo zvířecích písniček. Snad si některou vyberete a zazpíváte ji svému psu, kočce, křečkovi, papouškovi, králíkům… (oficiální text distributora)


Ve čtvrtek 28.2.2013 se v Paláci Neoluxor na Václavském náměstí konal křest knihy Písničky o zvířátkách za přítomnosti jejích autorů a dlouholetých spolupracovníků Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, křest byl doprovázen programem nejen pro děti, ale i dospělé.

Dozvěděli jsme se něco o tom, jak vznikla nejen spolupráci těch dvou pánů, ale jak se rýsovaly písničky, jejichž melodie i texty máme zapsané hluboko v sobě. Začátky vlastně nebyly nijak pozoruhodné, o to pozoruhodnější však je dlouholetá spolupráce, která pokračuje i dnes... přestože první členové dětských pěveckých souborů už dávno mají vlastní děti, tak i dnes můžete sobor těchto pánů najít.


Pan Uhlíř se také svěřil se svou zkušenost se zvířátky, která nebyla zas až tak pozitivní, jako když se mazlíte s oblíbeným králíčkem (i když je fakt, že jsem tam zjistila, že nejsem jediná, na koho jeho vlastní králík drzý a vrčel, jenže já měla králici a ta se jen tak zbavit kulek nedala), ale za to podaný způsobem, kdy se prostě musíte zasmát. Kdo z nás se někdy nebál velkých psů?

Před samotným křtěním knihy za účasti paní z nakladatelství Fragment, která s autory spolupracuje i dlouhé roky, jsme si i zazpívali - ano, i já zpívala, a jak mi to šlo *Polgary se radši neptejte jak :D *- a já s potěšením zjistila, že některé texty si stále pamatuju, aniž bych to věděla, a kdyby ne, měla jsem přeci knihu…


Písničky jsou doplněny o krásné barevné ilustrace Vlasty Baránkové a jako novinku zde najdete nejen text, ale především noty, abyste si je mohli zahrát kdekoliv - pro jednou a poprvé jsem litovala, že už doma nemám klavír *mohla bych to oplatit sousedce, která pravidelně cvičí a to, co by ode mě slyšela, by se jí určitě nelíbilo*.


*Děkuji nakladatelství FRAGMENT za recenzní výtisk. Knihu najdete ZDE.
*Obrázek: fagrment.cz
*Článek o křestu s fotkami u Polgary ZDE.

A/N: A na jaké písničky od dua Svěrák-Uhlíř si vzpomenete vy? Měli jste nějakou oblíbenou?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 galaxy galaxy | Web | 3. března 2013 v 21:09 | Reagovat

Díky za sympatie k zelené:) Bohužel se u mě vyvinula alergie na zpěv těhle dvou, ale bezpochyby jsou jejich písničky pěkné.

2 Hope Hope | Web | 3. března 2013 v 22:15 | Reagovat

Uhlíře jsem před třema a půl rokama viděla a slyšela na festivalu v Rokycanech :-D a písničky jsem si zazpívala, i když jsme spíš kecaly s holkama :-D to jen tak mimochodem :-D
asi se zeptám Pol, jak ti ten zpěv šel :-D

3 magicmax magicmax | Web | 4. března 2013 v 14:47 | Reagovat

To zní jako dobrý nápad vydat tuto knihu jinak to Když se zamiluje kůň jsme se učili na škole v přírodě takže ta kniha by se mi mohla hodit no také když vlastně nevím nic.

4 Polgara Polgara | Web | 4. března 2013 v 20:35 | Reagovat

Nezpívala jsi falešně. Akce byla fajn, užila jsme si i to zpívání, i když falešně jsem musela zpívat spíš já, můj hudební hluch je totiž pověstný. :-D
Nicméně zážitek to byl zase na dlouhou dobu nezapomenutelný. A děkuju za reklamu. :-)

5 nel-ly nel-ly | Web | 4. března 2013 v 23:45 | Reagovat

[1]: tak to u mě ani zdaleka... na druhou stranu jsem jejich písničky neslyšela už vážně dlouho

[2]: ona mě ráda chválí :D to je ta naše láska

[3]: já se sama divila, že si ještě pamatuju text, neslyšela jsem tu písničku už roky a hned bych si podle not zahrála... jen už nemám na co

[4]: no jo, když trpíš hudebním hluchem, tak nemůžeš poznat, jestli jsem nebo nejsem falešná :D :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA