Únor 2013

RC review: Upíři z Morganville: Prokletý dům

28. února 2013 v 8:49 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: Class Houses
Autor: Rachel Caine
Série: Upíři z Morganville #1
Nakladatelství: Brokilon

Claire je teprve šestnáct let, ale na svůj věk je velice chytrá, a proto se už tak brzy dostala na Univerzitu v zapadlém městečku Morganville. Netrvá dlouho a mladá dívka má potíže. Je obětí šikany bohatších dívek, které to zjevně myslí vážně a po jednom opravdu tvrdém útoku se Claire rozhodne opustit kolej a najít si ubytování mimo školní kampus. Lidé v městečku se ovšem chovají podivně, nikdo se s nikým nebaví a za soumraku se zavírají ve svých domovech… městečku Morganville vládne temná síla, které se Claire brání všemi možnými prostředky a s pomocí nových přátel. Jenže i oni mají svá tajemství.


Ever (úvod, 1)

26. února 2013 v 13:22 | Nel-ly |  Ever
Kdo by to řekl. Nakone jsem se odvážila. První originální kapitolová povídka, která s HP nemá absolutně nic společného... A tedy vlastně i vůbec první pokus, protože jak už jsem kdysi říkala, první, co jsem kdy napsala, putovalo hned na blog *bohem obdarovaná? ne, ňouma :D*, ale tak už to mám, v šuplíčku to nechávat nechci a už je jen na vás, co si o tom budete myslet a jestli budete mít zájem o pokračování. Ráda bych od vás slyšela, jestli má cenu pokračovat dál nebo zůstat u milovaného HPFF, která se mě dlouho držela *a Rowlo dej mi sílu* i nadále držet budu.
Název je zatím provizorní a jedná se o YA (tolikrát jsem vtipkovala, že se do toho jednou sama pustím, až...) a "originální" je velic zajímavý pojem. Myslím, že kdyby se vyskytlo něo oprvdu originální, tak to pravděpodobně nikdo nepochopí, pročež čekejte klasiku doplněnou špetkou Nel-ly, aby se neřeklo.
Hope, má lásko, věnováno tobě :D, protože fakt nevím, jestli budu mít příležitost ti kdy věnovat další kus.

Dáno osudem (29)

21. února 2013 v 18:28 | Nel-ly |  Dáno osudem
A už se blíží konec, na kterej jsem se těšila, i když kdoví, jestli to zvládnu tak, jak bych chtěla... s akcí vždcky trochu pokulhávám :D však mě znáte... ostatně i tahle kapitola je víc než děje plná spíš myšlenkových pochodů. A především doufám, že se zorientujete, protože je to další velký skok včas (dokonce delší, než mezery mezi kapitolama :)).

Brownies s mascarpone

20. února 2013 v 20:36 | Nel-ly |  Další "tvorba"
)Někdy má člověk nepřekonatelou potřebu se pochlubit a hlavně, když sladké vůbec nepeče a neumí to (naštěstí to většinou ani nejí), jenže nemám co dělat a můj žaludek prostě miluje rozmazlování. Minulý týden to byly mušle, bez receptu, co dům dal a nedopadlo to zle, pak zapečené tortilly s tuňákem, v pondělí Chilli con carne a dneska jsem se rozhodla upéct Brownies s mascarpone polevou a musím se pochlubit, že to chutnalo přesně tak, jak mělo :-D a dokonce možná i líp, i když je mi teď špatně, jak jsem přejedená.

Ve stínu legend (9)

18. února 2013 v 17:39 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Nemyslím si, že si to zasloužíte, ale když už byla hotová... Jo budu zlá, tak :-D ono nevidět žádnou reakci (hvězdičky jsou fajn, ale moc mi neřeknou), třeba i kritickou o tom, jak se courám, dělám chyby a podobně, co by mi pomohlo se zlepšit, nebo nějakou malou pochvalu je demoralizující, takže se sem člověku chodit vůbec nechce.
Na druhou stranu jsem díky tomu udělala něco, co se nestalo už tak... osm let? a i předtím to byl ojedinělý jev. Začala jsem hrát počítačový hry! :-D a když konečně dokážu stáhnout něco jiného než demo-verze, tak hrozí, že mě to začne fakt bavit.
Taky mi přestala spolupracovat v mozilla, takže nemám lištu záložek, nepamatuju si skoro žádná svoje hesla a nemůžu si jen tak zmenšovat obrázky v blogu a zároveň zachovat jejich poměr stran... Pecka.
HOPE, tebe jedinou navždy miluji, protože máš neskonalou trpělovist s mými chybami


Jdi za svým snem

16. února 2013 v 16:16 | Nel-ly
Množí se mi dotazy na Elizabeth (nejen na facebooku a blogu, ale dokonce na ask - jsem ráda, že to k něčemu je :D) a já jsem vážně ráda, že jste na tu moji chuděru nezapomněli. Je to moje první povídka (takže se vážně, ale vážně stydím za to, jak se courám...) a proto má svoje klady i zápory.

RC review: Nepřítel mého nepřítele

15. února 2013 v 19:58 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
Autor: Kateřina Petrusová
Série: Bavettovi #2
Nakladatelství: Fragment 2013

Autorka, která podobně jako M. T. Majar vzešla z českého povídkového portálu, už vlastně není úplný nováček na regálech knihkupectví. S jejím prvním románem, jehož je "Nepřítel mého nepřítele" volným pokračováním, jste se mohli setkat i na tomto blogu pod názvem: Nebezpečná láska.

Už svou prvotinou Petrusová dokázala, že nemá nejmenší problém vymyslet napínavý příběh nejen o lásce, ale i o hranicích lidských možností a její styl psaní čtenáře prostě dokáže vtáhnout do děje tak, že jen stěží dokáže knihu odložit…

Kreativnost

14. února 2013 v 13:23 | Nel-ly |  Drabble
A zase tu je Valentýn a jak víme, tak k našim hrdinům to patří podobně, jako Halloween (ale po tom mé dětské srdce stále touží :D). Takže je tu, v pořadí už čtvrté, valentýnské drabble. Dvojdrabble, do stovky se nevejdu.

RC review: Past na medvěda

11. února 2013 v 15:43 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Autor: Petra Neomillnerová
Série: Tina Salo #3
Nakladatelství: Brokilon

Tina je nucena vrátit se z cest zpátky do Prahy, když je medvědolak Bér, který díky své práci u policie kryje záležitosti upírů, obviněn z vraždy pornoherečky. Ihned je jasné, že to na něj někdo hodil - ale záhadou zůstává kdo a proč? A tak Tina Béra "uklízí" do Polska, kde však není tak bezpečno, jak se na prví pohled zdálo a sama se vydává po stopě pravých zločinců… Když se k jejím problémům přidává i stará nevyřešená situace s jejím biologickým otcem, jenž děsí upíry po celém světě, a v Polsku se zároveň rodí počínající upírská válka, je jasné, že na Tinu nečeká zrovna procházka růžovou zahradou.

Ve stínu legend (8)

10. února 2013 v 11:00 | Nel-ly |  Ve stínu legend

Ještě stále zkratkovitě, ale už takřka naposledy... dlouhá příprava děje, chm... jen aby za to vážně stál, co? :D A co hůř... Annie nám bude muse začít pomalu dospívat a to mi dalo tolik práce z ní udělat pošahanou puberťáčku. Člověk se pak nediví, že je na všechny (a nejvíc na mě) sprostá a nechce spolupracovat.
Zas a znovu děkuji HOPE za betaread, bez ní byste totiž museli trpět u mých chyb a to by se vám nelíbilo. Věřte mi :D
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA