Kouzelná knihovnička 3

28. prosince 2012 v 14:39 | Nel-ly
Minulá Kouzelná knihovnička přibyla vlastně celkem nedávno, tedy začátkem listopadu 2012, kde jste se mohli vidět vše od začátku tohoto roku (Moje "kouzelná" knihovnička 2). Od té doby jsem ale oslovila další nakladatelství kvůli spolupráci a byly Vánoce... a už i povánoční slevy.
A co víc. K Vánocům jsem dostala něco, co konečně vyřeší moji nechuť ke čtení na počítači, chybějící mp3 a prostor pro knihy... takového černého broučka v semišovém obalu. Co to asi bude?


Dvě nové knihy tu nemám. Jednu jsem dočetla u babičky a nechala ji tam s tím, že si ji třeba ona bude chtít přečíst a druhou jsem zapoměla, což je jen dobře, protože bych se na ni musela ihned vrhnout. Jedná se o dárek k Vánocům, který jsem si vybrala a netrpělivě čekala, až ho najdu pod stromečkem (nabo spíš naší podivnou větví) - Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (a tedy jediná kniha, která byla jako oficiální vánoční dárek). Jsem vážně, vážně zvědavá, jaké to bude. Druhá je recenzní výtisk, jehož recenzi jste si mohli přečíst v článku před dvěma dny - Příběhy ve znamení touhy.


Tak tady jsou všechny (krom dvou výše zmíněných) dohromady a za nimi... no ano. Hobití desky! :-D a mám i sešit... ty jsou, co? Jen mě štve, že nemám žádnou dostatečně vysokou poličku, kam bych si je mohla dát tak, aby bylo vidět něco víc než jen jejich hřbet (kde je alespoň Bilbo).

A teď postupně...

Začneme recenzními výtisky, kde už nepřibyly jen ty od nakladatelství Fragment, ale i nakladatelství Fortuna Libri a Knihcentrum. K tomu se, jak doufám, přidá Domino, které reagovalo celkem pozitivně a Broklin, kde posílají k recenzi jen e-booky, což mi ale teď už vůbec nevadí :)

1. O zlaté labuti - sbírka pohádek od indického duchovního učitele znamého po celém světě. Recenze ZDE.
2. Milovánky - zatím jsem nečetla, ale chystám se. O tom, že se nesmíte vzdávat lásky ani když je vám přes třicet a nejste zrovna modelky.
3. Adele - životopis slavné zpěvačky, která je dnes jednou z nejprodávanějších interpertů.
4. Smrtící chaos - první recenzní výtisk od Fortuna Libri. Recenze.
5 Kruh - první díl trilogie. V jednom místě a v jeden čas je na stejné místo svedeno šest dívek. Nemají nic společeného a neví, jak se tam dostaly. Brzy však pochopí, že jedna bez druhé nepřežijí.
6. Letopisy Narnie - myslím, že nemusím blíže představovat, o co se jedná. V Kouzelné knihovničce 1, jste mohli vidět, že mám pár jednotlivých dílů, ale ne všechny a zdaleka všechny jsem nečetla, myslím, že je čas to dohnat. A už jsem blízko. Krom toho kniha má krásnou obálku.

Koupené knihy... Něco jsem prostě musela mít a dost také přispěla včerejší sleva v knihkupectví Dobrovský. Věděla jsem, že když tam pujdu, něco si odnesu. Ale že hned tři... no, litovat vážně nebudu. Jen nebudu jíst a budu chodit nahá :D

1. První čarodějovo pravidlo - kdo sem už nějakou dobu chodí, moc dobře ví, jaká je moje nejoblíbenější fantasy serie. A když začala vycházet v souhrných hardbackých? Bože, jak já to chtěla. Jenže je toho tolik - příběhy bývaly rozděleny na půlky, dohromady 24, teď 12 - že nevím, nevím, jestli to někdy nastřádám. Krom toho konec serie (kdy jsem četla zatímco knihy vycházely jedna za půl roku) mám skoro celý v malých knížkách, kde už byl zase kvalitní překlad. Jenže tyhle velké - to je prostě krása :D
2. Hot Boys - prvotina české autorky, která začínala na povídkovém serveru a e-book této knihy se stal takovým hitem, že ji pak i vydala. Knihu jsem měla mezi knihami k přečtení aniž bych to věděla a protože jsem ušetřila třetinu ceny a čeští autoři by se měli podporoavt, tak jsem šla do toho.
3. Znamení vlka - k mému šoku (který jsem utrpěla až doma) kniha od té samé autorky. Ono, když češka píše pod pseudonymem a ještě jsou jeí hlavní hrdinové zase v Americe, tak je to těžký... zatím jsem na začátku a no, dojmy si nechám do recenze.
4. Loviště (Alfa a Omega 2) - ano ano ano ano!!! Serii Mercedes Thompson od Patricie Briggsové jsem měla ráda, dobře se četla, ale Alfa a Omega... druhý díl je mnohem lepší než první a já ho miluju snad ještě víc. Jenže fakt netuším, kdy se dočkáme trojky, což mě dost děsí.
Recenze na první díl - ZDE (řekla jsem si, že když nepůjde o recenzáky, nemusím vás zásobovat recenzemi na další díly,
protože bych se nikdy dostatečně nevyhla tomu, abych prozradila předchozí děj). A protože Polgara mě má označenou snad v každé fotce s knihami, tak první díl Alfy a Omegy má zas pujčený ona :).

A nakonec nová láska mého života přehrávající mp3 (už skoro rok mi nefunguje zvuk do sluchátek z mobilu a mp3 nemám už mnohem dýl a jsem z toho na nervy, protože levný rádijko funguje jen v nadzemním mhd a to jen, když se mu zachce) a hlavně nyní už osbashující víc jak stovku e-boooků.

A co vy? Četli jste některou z výše zmíněných knih nebo vás zaujala? A co si myslíte o čtečkách?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 28. prosince 2012 v 16:50 | Reagovat

Koukám, že se ti sbírka knížek začíná slušně rozrůstat. Nejvíc ti závidím Goodkinda, toho bych taky časem chtěla. A ta knížka o Hobitovi je v čj? Trochu mi to přípomíná tu knížku s Harrym Pottera, ten Filmový světa. Je to v podobném ražení? Nechceš nafotit? :-)

2 Delly Delly | Web | 28. prosince 2012 v 17:44 | Reagovat

Pěkná kupička knih :-D Narnie vypadá v tomhle vydání úžasně :-) Mám doma to předešlé, s tou žlutou obálkou. I když možná bych byla radši za jednotlivé knihy, takhle vypadá strašně tlustě a nikdy se k ní už snad víckrát nedostanu :-D Ale takhle mám od Fragmentu Hunger Games a taky je to vyloženě pastva pro oči :-)
Jinak ti závidím Loviště, k sérii jsem se ještě nedostala, ale chystám se už dlouhou dobu. Ale ne a ne se k ní dopracovat :D Navíc u nás v knihovně nic od Patricie Briggsové nemají, což mě štve.
A chtěla jsem se zeptat, ta čtečka, co je to za značku? Marně přemlouvám rodiče o její pořízení a pořád mám smůlu :-| :-D

3 nel-ly nel-ly | Web | 28. prosince 2012 v 18:47 | Reagovat

[1]: DESKY! :-D
sice by bylo fajn, kdyby bylo něco uvnitř, ale...
jo no, ale těch Goodkindů je dvanáct, plus Pravidlo devítek (to mám) a Ozubí reguly taky ve velkym (to mám naštěstí taky)
i s tou slevou by se to prodražilo :(

[2]: jo no, je fakt, že je to obří a díky těm deskám těžký, přesně jak ty Hunger Games - ty mám jako recenzáky první dva díly v paperbacku a vyhovuje mi to víc
u nás naštěstí Mercy maj celou, ale na to, že je to mětská knihovna praha, tak třeba někde u Brna už maj v knihovně i Gjorky, Rezistenci a někde jinde zas už i Alfu a Omegu O_O
každopádně určitě doporučuju, první díl Mercy ještě není ono, ale když se to rozjede, tak ta serie celá vážně stojí za to a spin-off mi přijde ještě lepší

hele, čtečka Prestigio, nikdy dřív jsem o tom neslyšela, ale hádám, že Kindle by byla zbytečně jen dražší se stejnejma funkcema - prostě černobílá s hudbou, audioknihama, e-bookama v pdfku nebo html a prohlížečem obrázků (mám tam garfieldy) a od výrobce tam máš jako dárek ještě 150 knih zdarma v různých jazycích
těším se na všechny Grimmovský pohádky a třeba audiobook Havrana v angličtině, to bude sranda

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 19:50 | Reagovat

Páni. To je teda knížek. V podstatě mě zaujaly všechny koupené knihy. A už delší dobu bych si ráda přečetla Narnii. Ale jak se znám, tak to bude trvat. Čtečka je dobrá věc, ale mám mnohem radši knížky. A Hobití desky jsou vážně krásné :)

5 Delly Delly | Web | 28. prosince 2012 v 19:57 | Reagovat

[3]: Zrovna u Hunger Games jsem docela ráda za jednu knihu, ale zase se mi do toho kvůli tloušťce teď o škole moc nechce.
My máme celkem malou knihovnu, ale občas mě překvapují novinkami, např. Splynutí od Maggie Stiefvaterové tam bylo téměř okamžitě, ale zase si říkám, že vůbec nevědí, co tam mají dávat, protože už tak mě rozčilují, že tam nemají sérii Píseň ledu a ohně od Martina :-| A zase Školu noci tam mají všechny díly, takže přemýšlím, že jim do toho začnu mluvit :-D
Mercy jsem taky nečetla :-| Jako knížku nemůžu nikde sehnat a v knihovně ji prostě nemají. Děs.
To zní dobře :-) Čtečku si přeju už strašně dlouho, ale pořád jen poslouchám, jak je to zbytečný a že jsou normální knížky stejně lepší :-| Což sice jsou, ale na cestování a u knih, u kterých si nejsem jistá, jestli se mi budou líbit, jsou prostě čtečky lepší. Musím jim to vymluvit :-D

6 nel-ly nel-ly | Web | 28. prosince 2012 v 20:11 | Reagovat

[4]:já se dostala do poloviny pátýho dílu, a pak to odložila, tak si říkám, že teď už to prostě dočtu :)
čtečka... ach... už teď ji miluju :-D ej to tak malý a hlavně teda jsem potřebovala i mp3

[5]: právě to je ono, je to obří a já doma moc nečtu, takže takhle velký knihy mít nemůžu (umírala jsem u Eragonů a teď vycházej v paperbacích! to by člověka nasralo)
no, já četla první dva díly vlků z Mercy Falls, líbil se mi první, ale u druhýho jsem myslela, že si nudou ukoušu ruku, takže s tou autorkou jsem skončila
no, Píseň ohně a ledu tady sice je hned několikrát (nakonec v Praze je několik desítek knihoven a můžeš si to necha poslat na svoji pobočku) ale čtou to teď všichni, takže je tam miliarda rezervací

já mám ráda čtení normálních knih a chodim do knihovny, ale třeba nemají anglické výtisky, že jo a čtení na počítači nesnášim, bolí mě z toho hlava... a představa, že třeba Hru o trůny tahám s sebou?
Nebo na dovolenou jsem táhla taky tři knihy a stejně mi nestačili, protože válet se jen tak na pláži mě nebaví

plus, jsem si teď konečně stáhla Portrét pro Bradavice od Evi a je jednoduché předělat word na pdfko, takže mám v plánu si do ní takhle dát i oblíbené povídky (na tisknutí je to přeci jen moc drahé)

7 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 20:14 | Reagovat

[6]: Tak to držím palce :)
A taky ti to neničí záda ;-)

8 nel-ly nel-ly | Web | 28. prosince 2012 v 20:16 | Reagovat

[7]: no já se přesouvám od stolního počítače k notebooku (to je u mě už naprostý vrchol lenosti, ale máma je má oba svoje taky, tak co :-D ), takže je fakt, že na to si stěžoavt nemůžu... i když čtečka je přeci jen přenosnější, to je fakt :D

9 wendy-chan wendy-chan | Web | 28. prosince 2012 v 21:19 | Reagovat

Tak čtečka, jo? Gratuluju, já ji dostala pod stromeček taky.^^ A prostě si to nemůžu vynachválit. Mimo jiné taky proto, že se mnou bysme už brzy museli vyhlásit osobní bankrot, jelikož knihy jsou čím dál dražší a dražší. Ale ta čtečka je fakt něco! A nejvíc se mi na tom líbí, že tam můžu číst i fanfiction. xD Na to jsem čekala, až si budu číst Portrét pro Bradavice upelešená na gauči a né na tvrdý židli u PC. :-D
Mimochodem, tvořím si z některých tvých povídek PDFka do čtečky, doufám, že ti to nevadí.^^
Tak ať čtečka slouží.

10 nel-ly nel-ly | Web | 28. prosince 2012 v 22:33 | Reagovat

[9]: jej, fakt? to mi opravdu vůbec nevadí
já se je chystala dát k stahování, jenže u starších dokončených by to chtělo opravy a na to se necítím (a jsem líná) a z těch nových jsem se nějak furt nedostala k dokončení, takže je to teď na mrtvém bodě :D

Portrét už ve čtečce mám a těším se, chystala jsem se, že si to přečtu celé znova v kuse a hezky v klidu... Stejně jako anglické povídky (konečně nebudu mít nutkání zrychlovat si čtení pomocí příšernosti na google překladači :D )

11 TerushQaH TerushQaH | E-mail | Web | 29. prosince 2012 v 15:24 | Reagovat

krásné knížky.. Letopisy Narnie už mám doma pár let.. četla jsem je už několikrát.. zbožňuji tyto knížky.. :)
Hot Boys a Znamení vlka jsem obě četla a mám je doma..Hot Boys je skvělá knížka..Znamení vlka neni špatné,ale není to také nic extra.. občas dost nedomyšlené, ale co se dá dělat..
Loviště.. nemůžu se dočkat až si přečtu. .:)

12 nel-ly nel-ly | Web | 29. prosince 2012 v 15:45 | Reagovat

[11]: jo, já dočetla Znamení vlka včera v noci a chystám recenzi, na Hot Boys se těším víc... tak uvidíme
já Narnii nedočetla, ale měla bych, musím!, tak se snažim :)

13 babu babu | 29. prosince 2012 v 19:40 | Reagovat

Já jsem čtečku dostala taky teď k Vánocům a nemůžu si jí vynachválit ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA