Prosinec 2012

Nový začátek

31. prosince 2012 v 10:14 | Nel-ly |  Jednorázovky
Minulý rok jsem vás šokovala a pokoušela se o vtip, tentokrát je to trochu depresivnější povídka, ale myslím, že pro Nový rok vhodná... nápad přišel na poslední chvíli a ještě když jsem ji psala, jsem nevěděla, co z toho bude a jak to skončí.
Nebudu vám prozrazovat hlavní postavu a budu zvědavám, jestli na ni přijdete dřív, než se sama představí a doufám, že se vám novoroční povídka bude líbit...A příště se už uvidíme v roce 2013.

Šťastný Nový Rok


Z Příčné ulice ho vyhnalo bujaré veselí, které pohltilo celou nákupní třídu, ale ani tady to nebylo o nic lepší. Na každém rohu se střetával s hloučky smějících se lidí, dveře barů byly otevřené a vycházela z nich veselá hudba, která jen stěží přehlušila výkřiky hostů… Všichni byli šťastní. Měli důvod oslavovat. A on si více než kdy jindy připadal, že do tohoto světa už nepatří. Připadal si spíš jako vzdálený divák, než reálná osoba, která žila svůj život. Život, který už dávno ztratil smysl.

Znamení vlka

29. prosince 2012 v 15:59 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
Originální název: Znamení vlka
Autor: M. T. Majar
Série: Vlci #1
Nakladatelství: Fantom Print

Spíše než urban fantasy připomíná Znamení vlka, první díl vlčí kdo-ví-kolika-dílné série, spíš paranormální romanci, což může vést jen ku prospěchu věci. Protože jak už dávno víme, upíři, vlkodlaci a jim podobní jsou sexy a do červené knihovny se dokonale hodí - říká ta, co zcela propadla upířímu Bratrstvu černé dýky.

A co víc - tentokrát se jedná o českou spisovatelku začínající na amatérském povídkovém webu, jejíž e-book "Hot Boys" získal takovou popularitu, že kniha byla později vydána i ve své fyzické formě. Byla by velká škoda, kdyby se tak nestalo.

Kouzelná knihovnička 3

28. prosince 2012 v 14:39 | Nel-ly
Minulá Kouzelná knihovnička přibyla vlastně celkem nedávno, tedy začátkem listopadu 2012, kde jste se mohli vidět vše od začátku tohoto roku (Moje "kouzelná" knihovnička 2). Od té doby jsem ale oslovila další nakladatelství kvůli spolupráci a byly Vánoce... a už i povánoční slevy.
A co víc. K Vánocům jsem dostala něco, co konečně vyřeší moji nechuť ke čtení na počítači, chybějící mp3 a prostor pro knihy... takového černého broučka v semišovém obalu. Co to asi bude?

Odkazy: A co vy?

27. prosince 2012 v 16:21 | Nel-ly
Můj seznam odkazů, kdysi dávno "spřátelek" je hodně zastaralý, i když jsem ho pravidelně upravovala... už dávno mi došlo, že není aktuální a nebude, dokud nesmažu 90% stránek, protože už prostě dávno nefungujou/jsou pozastavené (což kdovíco znamená) a nebo dokonce smazané. Některé zůstaly jako archivy, na jiných se blogeři rozloučili, u většiny nevím, co se stalo... Jen, že už nejsou.


A vzhledem k novému nastavení hlavní stránky BLOG.CZ (která nemusí být trvalá, ale nejspíš to dost potrvá), už se nemůžu spolehnout na seznam oblíbených blogů, který jsem mívala... stejně jakona lištu na mozille po rozbití počítače... takže pokud tu nejste, omlouvám se, já zapomněla. Je toho moc. Tak dejte vědět ;-)

RC review: Příběhy ve znamení touhy

26. prosince 2012 v 20:07 | Nel-ly |  Sbírky a další...
Originální název: Příběhy ve znamení touhy
Autor: Kolektiv autorů
Série: xxx
Nakladatelství: Mladá fronta

Jak spolu souvisí touha a káva? Patnáct slavných českých a slovenských osobností připravilo ve spolupráci s francouzskou kávou Carte Noire unikátní projekt, v rámci kterého se zamýšleli nad slovem touha. V povídkové sbírce najdete příběhy Jaroslava Rudiše, Haliny Pawlowské, Marka Šindelky, Kláry Mandausové, Tomáše Hanáka, Kateřiny Janouchové, Sáry Saudkové, Ivy Frühlingové, Tamary Heribanové, Evy Urbaníkové, Jozefa Heribana, Kristiny Farkašové, Jozefa Banáše, Olgy Feldekové a Michala Hvoreckého. Texty doprovázejí fotografie Sáry Saudkové.

Vánoční kouzlo 2/2

24. prosince 2012 v 17:00 | Nel-ly |  Jednorázovky
A druhá část, kde se vlastně děje to podstatné... někteří z vás už mohli dopředu uvažovat, co se tak stane. Já to vyřešilo... no tak, jak jsem to vyřešila, protože jsem dlouho nemohla na nic přijít a nakonec jsem prostě přestala myslet a psala, šlo to samo.
P.S. (25.12. 17:00) Sussanah pořádá vánoční soutěž a já byla v podstatě "donucena" se do ní příhlásit, takže pokud se vám povídka líbila, můžete pro ni hlasovat - ZDE. (a za komentáře předem děkuji :))

Vánoční kouzlo 1/2

24. prosince 2012 v 10:00 | Nel-ly |  Jednorázovky
Povídka, s kterou jsem začala v létě - neptejte se proč - a dokončovala jsem ji na rychlo dne, ve čtyři ráno jsem dopsala poslední větu (ale je fat, že do půl druhé jsem balila dárky a předtím se k tomu jaksi nedostala). Je tam vidět rozdíl v tom, co jsem psala v létě a co dnes, ale co se dá dělat... možná maličko infantilní příběh hlubšího motivu, ale jsou Vánoce - a ty vyžadují kouzlo, radost a romantiku a to všechno tu máme a rovnou ve dvojitém balení ;-)

Veselé Vánoce vám všem

Ač by se to nezdálo a nikdo na to nejspíš nikdy nepřišel, tak bratři Weasleyovi doopravdy nebyli identičtí. Často si dělávali legraci ze svých kamarádů i rodiny, když tvrdili, že Fred je George a George je Fred, nebo že Fred je Ron, který požil extrémní dávku lektvaru krásy…

RC review: O zlaté labuti

23. prosince 2012 v 12:56 | Nel-ly |  Sbírky a další...
Originální název: Great Indian Meals
Autor: Sri Chinmoy
Nakladatelství: Madal Bal

Tyto příběhy o dobru, lásce a odpuštění byly napsány ze srdce a pro srdce. Některé z nich vypráví o postavách, které žily v dávné Indii před stovkami a tisíci let, jiné jsou vsazeny do prostředí pohádkového či naopak zcela současného, každý z nich se však mohl stát kdekoli a kdykoli. Ukazují, že síla čistého srdce, soucitu a odpuštění dokázala odpradávna vítězit nad hněvem, závistí i chamtivostí - a že to dokáže stejně tak i dnes.


Konec Světa

21. prosince 2012 v 16:00 | Nel-ly |  Drabble
Tak co mysíte... přežijeme? (Když nic jiného, tak konce Světa se bojím popravdě míň, než nového vzhledu blog.cz) Svět se hroutí ve strachu a nervozitě - v posměšcích a nadávkách - ale je to i k něčemu dobré. Dává nám to odvahu.
Počet slov: 200

Ve stínu legend (4)

20. prosince 2012 v 19:09 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Konečně se dostáváme k cestě do Bradavic, a pak k zařazení. Znovu podotýkám, že Mary je kanonická postava, takže žádné stížnosti, že je "zase" někdo v téhle koleji :D A jen tak mimochodem, kapitola je tu přednstavená už od soboty večer... no nejsem skvělá? Už dokonce i plánuju, jak zaplnit následující dny.

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA