Listopad 2012

Dáno osudem (27)

29. listopadu 2012 v 14:00 | Nel-ly |  Dáno osudem
Kapitola je (dokonce) relativně dlouhá… ve wordu ji mám na pět stran, tak doufám, že moji snahu oceníte a jsem vážně ale vážně zvědavá, co si o ní myslíte… protože by klidně mohla být poslední, od začátku mám tři různé varianty úplného konce povídky a popravdě tahle je jedna z nich.
Využijte možnosti, že se ještě můžete zapojit do děje a řekněte mi, prosím, co si myslíte. Hvězdičky samozřejmě jako vždy vítány.
Kapitola opět bez betareadera, za možné chyby se omlouvám, ale v brzké budoucnosti to znovu číst nebudu, protože by mi došlo, jak nechutně patetická umím být :D.

RC review: Světlo které zabíjí

28. listopadu 2012 v 20:20 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)

Originální název:Ghost Hunter
Autor: Meister Derek
Série: Lovec duchů

Když uvidím knihu s názvem Lovce duchů, jejímž hrdinou je sedmnáctiletý chlapec, představím si městkou YA fantasy, kde začneme o tom, jak je střední škola na malém městečku kdesi v Americe nudná, než přijde nová holka a začnou se dít podivnosti - a v tu chvíli hrdina zjistí, jak je jedinečný (viz Nádherné bytosti, Strážci času, atd.). Proto to byl takový šok, když jsem zjistila, že jsem narazila na podivuhodně originální a zajímavou knihu, která není líbivá jen hezkou obálkou.

Ve stínu legend (1)

27. listopadu 2012 v 12:32 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Kdyby se našel betareader, moc bych to ocenila, nemyslím si, že by to byla těžká práce :). Osobně si říkám, že jestli mi v něčem blog pomohl, tak v psaní bez chyb, ale vždycky se nějaká najde... Za komentáře, postřehy, kritiku a vůbec reakce budu moc vděčná.

Co všechno se může stát jen za několik týdnů? Jak se může cesta vašeho osudu, pokud vůbec nějaká existuje, otočit o sto osmdesát stupňů? Jednoduše. Zvláštní, že mě to ještě překvapuje… Už nemám důvod plnit rozkazy od Cooperové, přesto pokračuji v zápiscích. Proč?

V tomhle odrbaném sešitě, jehož stránky jsou stránkami mého života, pokračuju ve svých záznamech už proto, že doufám v pravdu. Možná až si znovu přečtu své myšlenky, to všechno, co se stalo, pochopím a dokážu uvěřit…


Ve stínu legend

25. listopadu 2012 v 15:38 | Nel-ly |  Ve stínu legend
Už jsem říkala, že bych chtěla přepsat a dopsat některou ze starší povídek. Vybrala jsem si tu jedinou, která byla v pro mě nezvyklé ich-formě a vím, že domyšlený děj má a i velkou šanci na dokončení - plus v ní není hlavní rolí mařenka, ale originální postava, z níž byla mařena vytvořena, protože o ní nic jiného neznáme. Ano, pobertovská povídka. Někomu z vás může připomínat tu povídku, z které po přepisování vznikla, ale je to nepravděpodobné, už je to dlouho... V posledních letech už mě povídky z dob pobertů nijak zvlášť nelákaly, ale co už.... Pobertové se nikdy neomrzí a tahle povídka (která se snaží držet kánonu a informací kolem, jak nevjíc jsem se zmohla) doplňuje - alespoń pro mě - informace, které jsem si našla.

Ve stínu legend

Anotace: Vyrůstala jsem stejně, jako každá jiná dívka mého věku až do chvíle, kdy se stala ta... věc. Můj život se převrátil na ruby a ve chvíli, kdy už jsem se začala konečně smiřovat se svým osudem, přišla další rána. Zjistila jsem, že jsem čarodějka - ironií osudu jsem se však stala obyčejnější, než kdykoliv předtím.
Nepatřila jsem mezi privilegované čistokrevné, ani mezi nenáviděné mudlovské šmejdy. Na Školu čar a kouzel v Bradavicích jsem ovšem nastoupila spolu s legendami, jež dnes zná celý kouzelnický svět. Můj příběh na pozadí děje, který ovlivnil válku i celou naší historii možná není důležitý, ale jedná se můj život.

Porcelain

24. listopadu 2012 v 20:28 | Nel-ly
Už jsem říkala, že dělání laye pro Polgaru (níže) mě navnadilo. Vím, že to není úplně zimní, na druhou ona ta pravá zima stejně pořádně není a nejspíš nám ve městech vůbec nehrozí...

Polgaří fialová zima

21. listopadu 2012 v 20:57 | Nel-ly
Jsem geniální. Tečka.

Třpytíme se po páté a naposledy

16. listopadu 2012 v 21:27 | Nel-ly |  Movies, Series,...
Twilight Sága: Rozbřesk, 2. část

Všichni to známe - toť pro začátek obraz naší společnosti - když už ne z knih, tak z filmů, když ani z jednoho, tak z vyprávění. Romance dosahující pomalu osudovosti Romea a Julie zasazená do malebného amerického městečka, kde se setkávají dva odlišní (a přeci tak podobní) jedinci, každý jiného druhu. Ona člověk, on nesmrtelný upír, jehož životním posláním je jí podobným prokusovat hrdla.

Romance vrcholí… a včera do českých kin vtrhla premiéra poslední části Twilight Ságy.


RC review: Říše temnot - Prokleté sestry

12. listopadu 2012 v 12:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: Daughter of Darkness
Autor: L. J. Smith
Série: Říše temnost #2

Přestože knihy této série na sebe nenavazují, část hlavních postav jste mohli potkat v předchozím díle, na nějž najdete recenzi - ZDE.

Společenství lamií v Temné říši žije podle starobylých pravidel, která omezují její členy a tři upíří sestry se jich snaží za každou cenu zbavit. Dojde to tak daleko, že utečou ze svého ostrova ke své odpadlé tetě, jenže co se stane, když se poprvé objeví mezi obyčejnými lidmi? Když je jejich teta zabita za záhadných okolností? A je jim v patách jejich cílevědomý bratr Ash?

RC review: Rozdělená srdce

8. listopadu 2012 v 13:30 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: Splitterherz
Autor: Bettina Belitz
Serie: Rozdělená srdce

Co byste si počali, kdyby vás rok před maturitou rodiče odvezli z velkoměsta na vesnici, kde jsou úplně jiní lidé i styl života? Není divu, že je sedmnáctiletá Elisabeth naštvaná na celý svět včetně svých rodičů i nové školy, a tak na nové spolužáky nepůsobí zrovna příznivým dojmem. A její život se nezlepší, ale naopak ještě zkomplikuje ve chvíli, kdy jí zachrání jezdec na koni, ze kterého se vyklube tajemný Colin… Život se zdá stále zajímavější, zmatenější a nebezpečí nehrozí nejen jí, ale i všem jejím blízkým.

Moje "kouzelná" knihovnička 2

4. listopadu 2012 v 19:04 | Nel-ly |  Books of my life...
V lednu jsem vám ukazovala fotky mojí maličkaté knihovničky (Moje kouzelná knihovnička 1)a co se změnilo... No, u mě toho moc nebývá, protože jsem věrná městské knihovně a máme vážně málo místa. Přesto se něco přidalo.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA