Říjen 2012

Týdeník čarodějek

27. října 2012 v 20:38 | Nel-ly
Přednostně jde o pro-zatím-náhradní blog a layout, ale nejdřív se musím vykecat...
Člověk by čekal, že když je nemocný a zavřený doma, bude se nudit a zajímat se o blog... no, jenže dotyčný člověk už ví, že nápady a vůbec ho přepadají vždy, když nemá čas. A tak sedí doma, čte si jakýsi pochybný historický román a nedělá vůbec nic... jen uvažuje, kdy nakonec usne, ucpe se mu nos a v noci se udusí, protože sebezáchovným reakcícm svého těla už dávno nevěří.

Co Rowlingové uklouzlo?

16. října 2012 v 22:25 | Nel-ly |  Rady autorům i čtenářům
Našla jsem (vlastně Dorea našla :)) na tumblru seznam informací, které Rowlingové ukouzly při nečetných interview, o tom, co se dělo s našimi hrdiny po skončení knih.
Něco už víme z jiných zdrojů, něco tu nenajdete, ale musím říct, že je tu hodně informací, které se ke mě dřív nedostaly - a tak jsem vám to přeložila (mějte se mnou pochopení, je to jen odfláknutý rychlý překlad)


Dáno osudem (26)

14. října 2012 v 12:00 | Nel-ly |  Dáno osudem
No ano, vážně, nemáte vidiny. Vím, že si nejspíš už nikdo nepamatuje předchozí děj, a tak vás odkazuji na shrnutí, které přišlo po 20. kapitole a těch dalších pět... no, děj byl důležitý, ale něco si určitě pamatujete a pokud chcete, bylo by nejspíš nejlepší přečíst si znovu předcházející 25. kapitolu.
Troufám si doufat, že teď už to doopravdy dokončím. Když nic jiného, jsme na začátku sedmého ročníku, který zdaleka nebude tak dlouhý, jako předchozí, ovšem bude zajímavé (nedošlo mi, jak složité to bude) psát z pohledu Astorie, když je v Bradavicích zatímco se Harry někde honí za Viteály a Draco s Daphne jsou kdovíkde.
Všem věrným děkuji, že to semnou vydrželi až doteď. Doufám, že se kapitola bude líbit a že ji alespoň trochu pochopíte, snažila jsem se znít tak, abych vás uvedla zpět do děje...
No a, budu doufat ve vaše komentáře, názory, kritiku, hvězdičky a vůbec... však to znáte.

RC review: Říše temnot - Tajemství upírů

13. října 2012 v 16:56 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: Night World - Secret Vampire
Autor: L. J. Smith
Série: Říše temnot #1

Šesnáctiletá Poppy má celý život před sebou. Jedinou překážku před dokonalými letními prázdninami, které chce strávit se svým nejlepším kamarádem a tajnou láskou, představuje občasná bolest v břiše, která jí kazí spánek. Ona si je však jistá, že o nic nejde - nejspíš jen nějaká viróza, která hned přejde - proto je to takový šok, když se dozví, že má rakovinu.

RC review: Hunger games: Vražedná pomsta

10. října 2012 v 19:36 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: Hunger Games - Catching Fire
Autorka: Suzane Collinsová
Serie: Hunger games (2/3)

Katniss by měla slavit svoje vítězství v Hladových hrách - nikdo neočekával, že by mohl vyhrát zástupce zrovna dvanáctého kraje a už vůbec ne, že výherci budou rovnou dva. Katniss dokázala obejít pravidla Kapitolu a zachránila tak sobě i Peetovi život, ovšem to ji vystavilo do smrtelného nebezpečí. Prezident Snow zuří a opravdové "Hry o život" právě začínají.

Být sám

5. října 2012 v 16:08 | Nel-ly |  Jednorázovky
Potřebovala bych si najmout vymýšleče názvů, takže kdyby někoho napadlo něco zajímavějšího, jsem svolná prakticky ke všemu... Každopádně je to povídka. Je to HP. A je relativně dlouhá - netlesktejte, zatleskám si sama. Konečně taky něco, už bylo na čase.
Postavy: Draco Malfoy a... nechte se překvapit
Doba: po Bradavicích
Rating: 15+
Slov: 1980

Dáno osudem?

4. října 2012 v 14:00 | Nel-ly |  Dáno osudem
Tak jsem si vzpoměla na povídku, u které jsem vám naposledy slibovala, že už ji doopravdy dokončím. No, a už to bude zase bude víc jak půl roku...

Teď jen, jestli si na ni ještě pamatujete vy a máte o ni vůbec zájem???

Padesát odstínů šedi

3. října 2012 v 14:00 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
Originální název: Fifty shades of Grey (v originále je Grey myšleno Christianovo jméno)
Autor: E. L. James
Série: Fifty shades (1/3)

Konečně se v Čechách objevil překlad erotického románu, který Spojené státy doslova položil na ramena. Některé knihy prostě nemůžou dostat uprostřed, jak už to u davových šílenství bývá - někteří knihu milují, jiní nenávidí a neexistuje žádná střední cesta.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA