Srpen 2012

Základy psaní YA Fantasy

11. srpna 2012 v 10:00 | Nel-ly |  Na téma
http://images.suite101.com/2648157_com_yafantasyt.jpgPřednastavený článek...Tak doufám, že se tu objeví, jak má a zase se nepřeto - no to :D
Krom toho zas nestihnu TT, další :-/ jenže se mi vypíná počítač a teď už s takovou frekvencí, že na to nemám náladu, a tak zase hodně čtu a dokonce chodím i ven O_O - musím s tím něco začít dělat :D

Všichni víme, že náměty se v příbězích často opakují, jinak by to koneckonců nešlo, ale jestli existuje žánr, který tímto extrémem opravdu vyniká a je především v dnešní době aktuální, tak je to určitě Young Adult Fantasy (fantasy pro mladé dospělé - viz. teenageři).

Čarodějnice z Hex Hall

8. srpna 2012 v 18:28 | Nel-ly |  Knihy v mých myšlenkách
Originální název: Hex Hall
Autor: Rachel Hawkins
Serie: Čarodějnice z Hex Hall (1/3)

Sophie Mercerová je čarodějka. Ve svých dvanácti letech získala kouzelnou moc a od té doby se snaží zapadnout mezi "normální" lidi, to sej í ovšem nijak zlvlášť nedaří, její kouzla často končí katastrofou, a když konečně jednou překročí hranici únosnosti, tak je Radou poslána do elitního nápravného zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky, vlkodlaky a víly.

Vyhlášení vítěze

6. srpna 2012 v 17:49 | Nel-ly
Po prodloužení, které zavinila remíza, jsme se konečně dobrali výsledku. Trvalo to déle a bylo to dramatičtější, než jsem si dokázala představit - hlavně k samému konci, kdy se ještě při hlasování o třech povídkách, první dvě stále navzájem doháněly a předháněly, až z toho šla hlava kolem a až do poslední minuty nebylo jasné, kdo vyhraje. A taky že nikdo nevyhrál. A tak se muselo přejít k dalšímu kolu, kde se znovu objevovaly kupy hlasů a povídky stále byly velcie vyrovnané, až nakonec jedna začala druhé utíkat až nakonec utekla o pět hlasů z dohromady 55 (v předchozí anketě hlasovalo 101 lidí).

RC review: Nebezpečná láska

3. srpna 2012 v 10:00 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
Originální název: Nebezpečná láska
Autor: Kateřina Petrusová
Serie: xxx
Nakladatelství: Fragment

Moc často se nestane, že byste zde narazili na recenzi na knihu od českého autora (a když už, tak od našich milovaných blogerů a vlastně i tady, jak jsem zjistila až po dočtení: www.katerinapetrusova.cz:)), natož aby nešlo o fantasy, ale plnokrevnou červenou knihovnu. Kateřina Petrusová přichází se svojí prvotinou zasazenou do prostředí New York City, kde se mladé ošetřovatelce Paige brzy obrátí život na ruby...

Povídkové klání

1. srpna 2012 v 14:58 | Nel-ly
Během posledních dnů do ankety o nejlepší povídku přibýval jeden hlas za druhým, že jsem chvílemi sama nebyla schopná stíhat počítat všechny hlasy. Jenže, aby to Nel-ly neměla tak sandné, nastal jistý problém, kerého jsem se v posledních čtyřech dnech začínala bát - remíza.
Nejdřív jedna povídka v podstatě kralovala hodnocení, ale pak se začaly vyrovnávata najednou se každý den přetahovaly o jeden hlas, až to včera - deset minut po půlnoci, kdy oficiálně skončilo hlasování, došlo k neočekávaném a pro mě nepříjemnému rozuzlení.

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA