LOH 2012

28. července 2012 v 10:00 | Nel-ly |  Na téma
Po čtyřech letech znovu Letní olympijské hry a tentokrát o to zajímavější nejen tím, že se odehrávají v Británii, ale i pro Potterovské fanoušky. Tak se na to podíváme.

FIVE RINGS TO RULE THEM ALL, FIVE RINGS TO FIND THEM.
FIVE RINGS TO BRING THEM IN AND IN THE OLYMPICS BIND THEM.
IN THE LAND OF BRITAIN, WHERE THE BRITISH LIE.


Londýn je jedno z nejvýznamějších měst světa - historie i součanosti - a jako takový představuje i slavnou olympijskou historii, již po třetí hostí Olympijské hry a my tak máme možnost si prohlédnout krásy tohoto velkolepého města - například díky mnoha krátkým kratím různých nositelů olypijské pochodně, mezi nimi i na příklad, což bylo naprosté překvapení, aneglického herce Ruberta Grinta, kterého všichni známe, jako... (hádanka)
"I don't usually run for anything, but it was all downhill so I was OK," the 23-year-old Harry Potter star told The AP. "It was all a bit of a blur. I'm just so proud to be a part of it." (justjared.com)
Jinak jsme mohli samozřejmě zahlédnout všechny možné známé i pro nás méně známější osobnosti Velké Británie a výborné sportovce v čele například, jak už bývá tradicí, i s Beckhamem.
Ale dostáváme se ke Slavnostnímu zahájení, které nás zajímá. Protože přes procházku historií Anglie se těsně po začátku dostáváme k siru Kennethu Branaghovi, který ztvárnil roli Mark Rylance, který recitoval verše z Bouře od Williama Shakespeara, co nás může zajímat je o všem to, že Branagh není jen vynikající divadelní herec, ale kdysi ztvárnil roli Zlatoslava Lockharata v druhém dílu HP.

Přes minulost, průmyslovou revolici, z jejíhož kouře se vztyčilo pět symbolických ohnivých kruhů, až po vzpomínku na legendární anglické autory - především tedy pohádkovou literaturu. Kdoby neznal alespoň některý z klasických příběhů, kterými nás britští spisovatelé zásobují? Od Medvídka Pú, přes Petra Pana až po Harryho Pottera... jehož autorka se stala jednou z nejznámějších osobností Velké Británie a jako taková se J. K. Rowlingová stala součástí cermoniálu... Během jejího předčítání se objevují postavy všech možných příběhů, které dětem způsobovaly noční můry. A mezi nimi...?


Obří lord Voldemort, ten přeci nesměl chybět.


Ovšem děti musí být chráněny a to tou nejsympatičtější postavou dětských příběhů vůbec. Přílétá armáda Marry Poppinsových, aby zahnala noční můry (a bohužel i Voldyho) a uchránila dětská srdéčka.


Celý cermoniál se povedla vážně stál za to. Pře vynikající choreografii, neopakovatelný bristký humor například v podání legendárního mistra Beana po úžasnou doborovodnou muziku, která nás provedla vývojem nejen hudbení kultury až po dneší... A samozřejmě nesměla chybět ani královna doprovázena tím nejlepším strážcem, kterého jí Spojené království mohlo nabídnout. James Bond v podání Daniela Craiga - britové nikdy nezapomínají na bezpečnost své královny.


Pak, konečně, přišlo to, na co jsme čekali. Tisíce a tisíce soutěžících z různých států světa, z nichž některé mě neustále překvapují svou existencí a já si čím dál více uvědomuji, jak jsem zeměpis flákala. Až konečně se objevila početná výprava z naší malé rozkošné zemičky a s ní... podle mého názoru... vrchol nevkusu korunovaný sakem, čímsi dlouhým bílým, přeplácanými tříčtvrťáky a doplňky a k tomu "vtipnými" holinkami. Jestli výběrové řízení outfitu našich sportovců vybralo tohle, jako nejlepší možnost, tak si snad ani raději nechci představovat další návrhy a osobně naše atlety již teď lituji.


Abych ale nekončila negativně. Popřeji všem soutěžícícm i divákům (ať už u televizních a počítačových obrazovek nebo přímo v Londýně) sportovního ducha, krásné vzpomínky, napětí a co nejméně úrazů v těch následujících 16 dnech.


Z nějakého důvodu, jemuž jsem nedokázala přijít na kloub (protože nakonec to nebylo Chromem, Explorelem ani Mozillou) a nevím tedy, jestli se zas někdo hrabal v nastavení blogu (a jestli ano, tak si ho najdu!), tak obrázky stažené z tumbrlu a přeposílané od předrahéDory- http://d-o-r-e-a.tumblr.com, prostě nejdou nastavit do prostřed, do strany, nikam...

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 28. července 2012 v 12:18 | Reagovat

Lord Voldemort byl naprosto luxusní :D Jsme si říkala  - Nějakej velkej, nebo ne? o.O Ale Voldík je Pán, musí být velký ^^ . Bylo to opravdu nádherně udělané, nejvíc smát jsem se musela u našeho milovaného "Mr.Beana alias Johnny Englishe" :D <3 Zbožňuju ho. :D . Nebo David Beckham ... Jojo, úžasná podívaná :D :P . Hehe.

2 Guenon Guenon | Web | 28. července 2012 v 15:03 | Reagovat

Z Ruperta mám radost, u Rowly jsem i slzu upustila. Báječný to bylo, celý velice velkolepý (a přitom jsem si celou dobu připadala doma, británie prostě umí :D)
Ne ale fakt, byla jsem vyloženě nadšená z toho, jak to měli celý udělaný podle svého. Tohle jsme my a světe čum. Kdyby to kdy bylo u nás, budeme uvažovat, jak podlézt všem okolním zemím.
Jediný, co mi vážně vadilo, byl ten překladatel - blbeček, celý to překládal špatně a ještě rušil atmosféru. Kdyby mlčel, udělá líp.
Paul na konci byl taky boží, gumovky odpudivý (prezentujme se jako sedláci. proč ne, žejo).
A na konci, jak to zapalovali ty děti, to bylo neuvěřitelně stylový. (a ano, Guenon opět slzela, protože je to přecitlivělej blbeček :D)

3 nel-ly nel-ly | 28. července 2012 v 15:14 | Reagovat

[1]: He is back and bigger than ever ;-) :D
já mistra Beana nikdy neměla moc ráda, ale je fakt, že k britskýmu humoru to prostě patří

[2]: mně to s těma dětma přišlo... nevim no, my to celý komentovaly s Doreou po našem a celkem jsme se shodly, že všechny tyhle velké akce chtějí vymačkat slzy - postižení, hluchý děti zpívající hymnu, nový generace a bla bla bla... až toho bylo až moc
ale je fakt, ýže to pojali po svym a skvěle, Rowla i Mary Poppins byly super a zase vem to tak, že když člověk neumí anglicky, tak z toho nic mít nebude a t sis to mohla pustit na netu :-P
já ostatně taky koukala na netu, i když na livestream čt, krásně jim to šlo :)

4 kami kami | Web | 28. července 2012 v 15:33 | Reagovat

Keby babka ráno nedoletela a nevravela o tom, čo pozerala včera večer, tak by mi ani nenapadlo, že už to začalo. Hups!
Ale toto potterovské zhrnutie sa mi páči a je mi ľúto, že som prišla o Bonda.

5 Guenon Guenon | Web | 28. července 2012 v 15:34 | Reagovat

[3]: Dobře, ale proč nenaťukat titulky nebo najít překladatele, co umí anglicky? Překládat nesmysly, a když mu něco ujelo, totálně si to vymyslel. :D Neříkej mi, že by se nenašel někdo, kdo umí mluvit plyně. (tenhle překládat už královskou svatbu a taky to voral :D)
No, já chtěla koukat v televizi, sešli jsme se spousta lidí a koukali na velký obrazovce. Má to lepší atmošku. :D
A... Tak, jasně že to má zapůsobit, ale když to srovnáv s Pekingem "podívejte, co umíme! Podívejte na techniku! A bum, prásk!" Naumělkovaný, neosobní. Tohle sice má působit na lidi, ale nic to nemění na tom, že je to krásný. Že mohli najmout profesinály a stejně by uspěli, ale oni místo toho udělali největší zážitek v životě spoustě dětí, který to nemaj skvělý. Já tam tu znakovku viděla neskutečně ráda, jen si představ, co to pro někoho muselo znamenat.
Co se next generation týče, mě ti potěšilo už jen proto, že ta symbolika "koukejme do budoucnosti, i když si vážíme své historie", která to celý provázela, mi přišla velice vkusná. A rozhodně to víc přeju těm dětem, než zaprodanýmu fotbalistovy, co už se jen umí fotit nahoře bez. (a ten to měl původně dělat, myslím)
Takže tak. :D Ale chápu, že cyničtější dušičku to mohlo přetížit. :D

6 nel-ly nel-ly | 28. července 2012 v 16:01 | Reagovat

[4]: hele ale mě málem taky, nebýt facebooku, tak jsem prošvihla začátek :D

[5]: zkus si překládat za pochodu to, co lidi říkaj... jsem an tebe moc zvědavá, brouku.
Je fakt, že chvílema to drhlo, ale nemůžeš psát titulky nebo si připravit překlad něčeho, o čem nevíš, co to bude nebo co budou říkat...

krom toho ty online vysílání šly stejně dobře s překladem i bez něj :-P

tak zase ale Čína je prostě taková, tam patří všechno pompézní a spolupráce miliard sjednocených lidí - krom toho všichni ví hodně o Británii a mohli jsme předpokládat, co tam dají a divit se, co nedali... neříkám, ně se tohle líbilo strašně moc, ale taky na tom dost dělá fakt, že Anglie je nám blízká a je to evropská země a Čína naprosto rozdílná kultura
jakou znáš čínskou pohádku? nebo vůbec čínského spisovatele, hudebníka či film? tam se nikdy nehrálo na jednotlivý legendy, ale na masy a masy lidí - a to znamená pompéznost

spíš koukejte, všechny naše hovna na ramena budoucích generací, který se pod nima jen podlomí - já nevim, zapalování ohně vždycky patřilo legendám a tak jsem čekala, že to na konci předaj (i kdyby tomu Beckhamovi), pak už mi to prostě přišlo přehnaný, na někoho to citově působí, mě to přijde trapný
podobně jako jsem nepochopila "českej" humor s holinama, deštníkama a nevkusem

7 °Alex °Alex | Web | 28. července 2012 v 20:21 | Reagovat

Dnes som tento ceremoniál akurát pozerala z archívu. Bol rozhodne vtipný a krásne podaný :). Až som bola prekvapená, že toto stihli za 4 mesiace (náš totálne debilný komentátor to tak zahlásil, tak dúfam, že aspoň toto nezbabral a povedal aspoň niečo reálne :P :D).
Ale keď začali pochodovať jednotlivé tímy, bolo to trochu únavné, tak som pretočila najprv na Čechov, pri ktorých - a prepáčte - som sa musela zasmiať, hoci nie na dlho, lebo keď bližšie ukázali tie gumáky, tak som fakt nevedela, čo si myslieť. Gumáky vás nejako symbolizujú alebo iba pred ceremoniálom brali nejaké drogy? Slovenský tím som zastihla na krátko, čo mi teda už vôbec nechýba :D.
Najviac ma potešil ten Voldy a Mr. Bean :D (hoci Pána Fazuľu nejak neobľubujem, radšej mám inšpektora Clouseaua). Ale najviac som sa smiala, keď kráľovná skočila z vrtuľníka :D:D. To bolo niečo no ;-) :D. Škoda ale, že celý čas bola taká zamračená, lebo jej úsmev pristane viac :D.

8 Taz~ Taz~ | Web | 28. července 2012 v 21:03 | Reagovat

Voldy ma neskutočne pobavil :) Neskutočne som sa pobavila na skákajúce j kráľovnej z vrtuľníka. Toto bolo vážne niečo neskutočné, pre mňa asi najkrásnejší ceremoniál na OH :)

9 nel-ly nel-ly | Web | 28. července 2012 v 21:17 | Reagovat

[7]: jo no... mě vždycky baví státy, který vůbec nevim, že existujou :D
ty gumáky a vůbec celej outfit je naprosto příšernej, ale zas si nás všichni zapamatují, pak ještě teda "USA Army",ale slováky si nepamatuju :) což je asi jen dobře... většinou se prostě pamatujou ty hrozný
taky Beana moc nemusim, ale je fakt, že to k Anglii prostě patří

[8]: to jo, jako celý to bylo vtipný :))

10 Guenon Guenon | Web | 29. července 2012 v 0:03 | Reagovat

[6]: Tak, brouku, já nejsem profesionál. Ale musím říct, že i přes to žbrblání moderátora jsem rozumněla víc, než překládal. A myslím, že když jde do přímého přenosu mluvit, šly by do něj vpisovat titulky. Působilo by to líp, bylo by to korektnější, a nekazilo by to atmosféru. :P A já ti věřím, že šly i bez překladu, ale já se na kompu na olympiádu dívat nechci. Navíc bych řekla, že zrovna tenhle překladatel to kazil i těm, co anglicky nemluví vůbec.
CO se Číny týče - ano, věřím, že něco znám. Neznala bych ale všechno, a o to jde. Proč by nás o sobě něco nenauščili? Ani teď jsem, z anglickýho, neznala sto procent. A potom jsem si to našla, takže nejsem jenom ohromená, ale navíc i chytřejší.
Ale čína byla určitě velkolepá, jen říkám, že britskej přístup se mi líbil víc. To můžu :P
Co se zapalování týče - celý ten ceremoniál vyprávěl příběh. Protože to dělal režisé, žejo. Od počátků, přes historii, po to, co známe dnes - až do epilogu, budoucnosti. Nejen, že to zapůsobí(což to má. To je celej důvod pořádání tehle pompézních zahajování - ukázat se), ale i to něco přinese. Beckham už má všechno, ale ty děti... Může to v nich nastartovat hodně.
A holinky se mi taky nelíbily, v tom souhlasím. Nelíbí se mi, že ze sebe děláme ještě větší ubožáky, než jimi jsme.

11 nel-ly nel-ly | Web | 29. července 2012 v 1:14 | Reagovat

[10]: bych tě chtěla vidět, jak to stíháš překládat a zároveň psát do titulků najednou, vážně moc :-P
no, jen říkám, že když ti to vadí, tak máš jiný možnosti... na netu to šlo bez sekání ve stejný kvalitě, jako v televizi
uznávám, že chvílema kecal blbosti :-D ale no... myslim, že nikoho lepšího už stejně nemáme

Jen říkám, že čína neni na jednotlivce... čína vyniká v tom, že schromážděj masy lidí a ukážou pompéznost, krom toho, co si pamatuju, tak to procházelo taky jejich mytologií a i když to bylo něco úplně jiného a pro evropana možná ne to pravý, tak to byla Čína... kdyby dělali něco na motivy toho, co teď angličani, vypadá to hloupě, stejně jako kdyby se v Londýně pokoušeli o to, co v Pekingu

mě se líbil ten příběh (ostatně stačily sáhodlouhý proslovy o ničem), ať sit o oběhne nová generace, ale zapalování už desetiletí patřilo legendám sportu, a tak bych nechala... můj názor, nelíbilo se mi to, i když ty zvedajícíc se pláty byly luxusní

ubožáci nejsme, jen nevkusnej národ... což je ubohý, taky fakt :-D

12 nel-ly nel-ly | Web | 29. července 2012 v 1:15 | Reagovat

[11]: nebo si připlať kanály... eurosport to dává sice v češtině a na svym dalšim i originále ;-) z toho, jak tam částečně mluvili francouzky bys určitě moc pochopila

13 Guenon Guenon | Web | 29. července 2012 v 9:36 | Reagovat

[11]: A tak jak, chtěla bys vidět mě? Mě je šestnáct, mam ájinu pár let. Tady nejde o to, že přímo já bych to měla umět líp, ale že z celý republiky by se určitě našel někdo, kdo umí anglicky plyně. Existujou lidi, co maj 200 úhozů za minutu. Prostě by to šlo. Jen říkám, že to bylo mizerně zvládnutý.
Co se těch dětí týče, to už je řekněme věc názoru, ale moderátory bráníš trochu drasticky. :)

14 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 29. července 2012 v 10:09 | Reagovat

Zahájení olympiády bylo velkolepé! Opravdu se mi to moc líbilo a dokonce se mi při nástupu líbily i ty holinky, bylo to vtipné a většina zahraničních médií to tak i vzala :) No a jelikož jsem fanynka Harryho Pottera, tak jsem se tak moc smála Voldymu a hlavně reakcím na jeho "návrat" :D

Děkuju za tvé komentáře u mě na blogu. Je pravda, že vymlouvat se na poruchy učení u některých chyb nejde, ale při psaní na počítači mám třeba já vyšší chybovost, než při ručním psaní, ale to asi záleží na každém...

15 Yanny.)) Yanny.)) | 29. července 2012 v 11:38 | Reagovat

Dívala jsem se na to s otevřenou pusou a nemohla jsem uvěřit svým očím.. bylo to tak DOKONALE ZORGANIZOVANÉ A PŘIPRAVENÉ! Už jen proto, že Britskou kulturu fakt miluji (jako my všechny:D), ale také proto, že to udělali tak správně vtipně a přitom okázale, že jsem měla husí kůži po celém těle... Scéna s Backhamem mi sice přišla možná trochu přehnaná, ale to bylo proto, že ho nemám moc ráda.. ale k britskému sportu samozřejmě neodmyslitelně patří. :)
ÚŽASNÉ... sice to byla první a poslední věc, která mě na olympiádě nadchla a zajímala (sportovní fanoušek vážně moc nejsem:D) ale i tak jsem si to užila :)

16 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 29. července 2012 v 11:40 | Reagovat

* Beckhamamem, pardón :D

17 cassiopea-black cassiopea-black | 29. července 2012 v 13:38 | Reagovat

chtěla jsem napsat, že nechápu, jak může někomu Voldy přivodit noční můry, (no dobře, napsala jsem to xD) ale když jsem viděla tu obří věc, už se nedivim xD chudák, takhle ho zošklivit, ten se musí obracet v hrobě nebo někde xD... jsem ráda, že se OH pořádají zrovna v Londýně a musí být opravdu zážitek tam být :)

18 nel-ly nel-ly | Web | 29. července 2012 v 14:35 | Reagovat

[13]: já mám úhozů víc jak 300 za minutu a myslím, že bych to nestihla, ani kdyby mluvili česky a věř mi, že ani když si překladatel, který to dělá roky, tak z voleje to bez zasekávání nezvládneš... neřikám, že to bylo něco extra, na druhou stranu ale, většina lidí by to nezvládla
a znám to od mámy, která pracuje jako překladatelka na velvyslanenství ;-)

[15]: ten vypdal jak nějakej mafián :-D ale mě to bylo sympatický, nějak mi k tomu prostě patřil
já koukala od malička s mámou, v posledních letech už ne na všechna mistrovství, ale na olympiádu se i kouknu, když už ne aktivně... tak ať něco vim :-D

[17]: mladší soused na chatě měl kdysi zakázáno číst HP, protože během čtení čtyřky měl v noci tak živý sny, že padal z postele... takže si musel pár let počkat, a pak teprve dočíst a osobně to i celkem chápu :D
já furt čekám, kdy dostanu darem pár tisíc, abych se tam mohla vypravit, ale nejspíš se nedočkám :-D

19 Nishi Nishi | Web | 29. července 2012 v 15:58 | Reagovat

Voldy byl dokonalý! Úplně dominoval mezi všemi, jeho hůlka... ooh.. jak já byla naštvaná na tu Marry Poppins!
A souhlasím, hudba byla překrásná, bylo to dobře sladěné a mr.Bean také nesměl chybět. (dost se mi líbili svítící postele a pak ty holubí křídla. A Davida Backhama mohli ubrat -.-)
Ale jak se tak dívám, já se ségrou jsme byly asi jediné, kdo miluje ty české netradiční holínky :D Originální, humorné a lepší než obyčejná sáčka, v nichž chodila více jak polovina států :D

20 nel-ly nel-ly | Web | 29. července 2012 v 16:07 | Reagovat

[19]: jo no, proč vyslat jednu holubici, když můžeme mít svítící holuby na kolech, že jo? :D
nevim... no, mě by holiny nevadily, kdyby šlo jen o ně... ale to dlouhý cosi, tříčtvrťáky (proboha!) a ještě všechno přeplácaný a přesto ještě sako... to už bylo moc
i když je fakt, že americká armáda byla taky vtipná

21 Guenon Guenon | Web | 30. července 2012 v 16:56 | Reagovat

[18]: Tvoje mám má velice stylovou práci. :)
Jinak to nemusíme řešit, to se prostě holt stane, že se neshodnem. Mě přišlo, že se to dalo udělat líp, to je tak jediný, co řeknu :) ;-)

22 nel-ly nel-ly | Web | 30. července 2012 v 21:03 | Reagovat

[21]: všechno jde vždycky líp ;-) :-P

23 Guenon Guenon | Web | 30. července 2012 v 21:50 | Reagovat

[22]: No jo, ty obludo. :-P :-D

24 nel-ly nel-ly | Web | 30. července 2012 v 23:05 | Reagovat

[23]: obludo? seš nějaká drzá na to, že sis zas zmizela kdovíkam a na jak dlouho beze slova, neocenila moji reakci a inovaci v povídce na tvou radu :-P a ještě se pohybovala v mym okolí
pche

25 Guenon Guenon | Web | 31. července 2012 v 0:07 | Reagovat

[24]: Tentokrát ne beze slova, náhodou. Jsem psala článek o pauze, mrkni se :) Jmenuje se Na neurčito.
A jakou radu v povídce? To je ta nová? Ještě jsem se na ni nemrkla, ale neboj, mám tě na seznamu to-read. :D (a to si stěžuje ta pravá, mimchodem! :D pamatujeě betovací období? ;-) )
A, jak říkám, uspořádáme nějakej super-sraz i s kostýmama. Na nějakou výjimečnou příležitost. :D

26 nel-ly nel-ly | Web | 31. července 2012 v 0:42 | Reagovat

[25]: se mnou to bylo vždycky složitý a já si nestěžuju, jen podotýkám, že jsem vzala na vědomí tvoji "stížnost" :-D
mě do kostýmu nedostaneš, krom toho zrovna nevynikám v účasti či oblibě SUPER-akcí a už vůbec ne v kostýmu :-X na to jsem moc velkej puritán :D

27 Guenon Guenon | Web | 31. července 2012 v 0:59 | Reagovat

Nevím, o co přesně šlo, ale jak říkám, mrknu se. :) (teda, dneska už ne, musím jít spát, ale časem :D) Ráda si to přečtu, protože i tady to zavání Drarryovinou :D (do čeho jiného bych kecala? :D)
Jé, ty jsi teda. Škoda:D Ale neříkala jsem super-akci, jen pro pořádek. To by znamenalo hodně lidí a já jich z netu chci potkat jenom fakt pár. (sraz je prostě všechno vejš než jeden člověk :D) A kostýmy jsou zábava! (já bych třeba chtěla jít za Rona. Nebo Dobbyho ještě, možná. :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA