Červen 2012

Rudá jako rubín

18. června 2012 v 23:48 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Autor: Kristin Gier
Originální název: Rubinrot: Liebe geht durch alle Zeiten
Serie: Láska nezná čas

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. A co teprve když pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem?

Gwendolyn to narozdíl od své sestřenice v životě měla celkem jednoduché, přestože vyrůstala v rodině plné skrytých tajemství, vždy měla jako oporu svou nejlepší kamarádku Leslie, milující matku a dva mladší sourozence. Narozdíl od své sestřenice Charlotte, s níž a její tetou a babičkou žije ve starobylém domě v Londýně, měla takřka normální dětství - ovšem až na to, že již od malička vídala duchy.

Pro krásu

16. června 2012 v 10:10 | Nel-ly |  ORIGINÁLNÍ TVORBA
Eh, eh, eh... já strašně chtěla pokračovat, nebo začít psát nebo cokoliv nějakou povídku. Ale tak sedim, koukám, usilovně se snažím a nic...
A pak se stalo, že jsem ležela, čmárala si a najednou zjistila, že jsem vyčmárala rukou A4 čehosi, co by se dalo nazvat začátkem povídky, jenže... za prvé mám strašné písmo, za druhé nejsem schopná nic domyslet, za třetí mám problémy s koncema (a tenhle konec jsem si představovala doopravdy jinak). Každopádně tedy "ORIGINÁLNÍ" povídky na TT.

"KRÁSA JE VŠUDE VÍTANÝM HOSTEM"
~Johann Wolfgang Goethe~

Říká se, že krása je pro ženu jeden z nejcennějších darů. Většina lidí by s tím souhlasila.Já bývala jednou z nich.

V dětství jsem snila o ladných křivkách, bělostné pokožce, tmavých řasách a dlouhých hedvábných kadeřích. Pak se sny splnily a já je začala proklínat.

Gjorkové: Tajemství minulosti

12. června 2012 v 14:28 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Autor: Tereza "Colleen TB" Benešová
Série: Gjorkové #1

O knize Gjorkové: Tajemství minulosti jste se mohli dočíst dříve už zde na blogu se vzpomínkou na probíhající soutěž a jednu z našich porotkyň, ale určitě jste narazili i na jiných blozích, protože Colleen je jedna z blogerek představující svoji prvotinu z fantastického podmořského světa.

A jede se dál...

11. června 2012 v 13:10 | Nel-ly
To je asi tak jediné motto, které bych mohla považovat za vhodné pro můj život.
Takže tedy, ještě než se vrhnu do reportu z besedy, kde se sešly hned čtyři mladé spisovatelky se svými knihami ze světa české fantastiky i českého blogu, budeme se chvíli věnovat mému duchaplnému filozofování... Taky jste tak zvědaví, co ze mě zas vypadne?

Sladká jak krev

6. června 2012 v 14:41 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Autor: Petra Neomillnerová
Série: Tina Salo #1

Praha je neuvěřitelně prívětivé město, pro "našince" určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když se na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat. (Oficiální text distributora)

Tina je trochu zvláštní upírka. Je jí sice čtyřista let, trápí ji neustálý hlad po krvi, kdy s vervou a chutí balí třeba mladé feťáky, aby s nimi mohla obcovat a přitom se náležitě nasytit, na druhou stranu, ale dokáže chodit ve slunci, ze stříbra má jen nepříjenou vyrážku a nikdy nezemřela.

Po ránu

5. června 2012 v 20:56 | Nel-ly |  Drabble
Existuje kurz vymýšlení názvů? Asi bych ho potřebovala.
No, je to o ničem a předvídatelné, ale tak mě pochopte, bez smyslu pro humor nemůžu vymýšlet humorná drabble. To přeci nejde. Každopádně tedy dvousetslovné něco k výjimečnému dni.Divergence

1. června 2012 v 13:40 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Autor: Veronika Rothová
Originální název: Divergent
Série: Divergence (1/3)

Teprve nedávno jsem se doslechla o jedné z nejočekávánajších knih...? A já o ní neslyšela, ale kladná hodnocení ze všech stran mě nakonec udolala, a když jsem na knihu narazila náhodu v knihkupectví, neodolala jsem a druhý den už byla přečtená. Nerada začínám číst série, které teprve vycházejí (poučení od Eragona řekla bych), ale u Divergence je fakt, že první kniha jako celek vlastně úplně stačí, přestože už teď s nadšením očekávám, co bude dál, protože dvaadvacetiletá americká spisovatelka svou prvnotinou dokázala, že by mohla udělat velkou díru do světa.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA