Květen 2012

Vytoužené uvolnění

30. května 2012 v 13:07 | Nel-ly |  Jednorázovky
Ehm. Tak za prvé bych vám ráda oznámila, že notebook se zapnul, vypnul a nejspíš už definitivně odešel - a já jsem stále stejně chudá. Příspěvky? Ne, dělám si srandu, i když... :D A stolní počítač se také stále restartuje. Minulý týden to pro změnu dělal pokaždé, když jsem se odvážila zapnout word... když jsem ho musela vyndat ze zásuvky pětkrát v hodině, přestalo mě to bavit, a tak jsem poslední články i tuhle... eh... povídku, psala v editoru blogu, což není příjemné a i když mě to neomluvá, omluvte možné chyby.
Jo, a taky tu záludně zápolím s anglickou gramatikou (jak snadné je to všechno zapomenout, když to nevyužíváte ._.) a snažím se znovu skamarádit s matikou, z které se stala pěkná netýkavka. Takže nevím, jak to bude vypadat... ale 11.6. mi držte každopádně palce, však já se do té doby snad ozvu.
Tak tedy... (víte, jak jsem na tom s názvama...)


Postavy: Pansy Parkinsonová, Draco Malfoy a pár Nebelvírů...
Rating: 15+
Žánr: eh, počkejte si po přečtení, ať si nespoileruju ;-)
Shrutí: Pansy vždy věděla, co chce, jen netušila, jak to získat.

Pokrevní pouta

29. května 2012 v 13:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: Bloodlines
Autor: Richelle Mead
Série: Krevní pouta #1

V dnešní době jsou knihkupectví zaplavena desítkami fantasy románů pro mladé, kdy do popředí vystupují různé nadpřirozené postavy a z velké části především upíři (vampýři, pokud chcete). Napíše-li dnes, nejčastěji americká autorka, někdo knihu o upírech, která obsahuje znaky - dívky, s níž se může čtenářka ztotožnit, tajemného sexy idola (idoly, milostné rojúhelníky a více úhelníky jsou velmi ceněné) a jakési variace na střední školu - tak má zajištěno, že na obláce bude napsáno, že jde o "bestseller", jenže jak už víme, jen několik málo knih si zaslouží to, aby se dostaly do podvědomí čtenářů, kteří upíry nejsou přímo posedlí. Jednou z těchto knih byla i Vampýrská akademie, jejíž spin-off Pokrevní pouta představují.

Nedotkneš se bratra, otce, matky své

24. května 2012 v 13:48 | Nel-ly |  Na téma
Tabu dnešní doby? Všeobecné tabu. Zakázené ovoce. Nebo prostě věc, na kterou pohlíží každý po svém?

Incest, tedy sexuální vztah mezi rodinnými příslušníky, není v dnešní době nic menšího, než deviace, jenže podívejte se na historii světa a vývoj morálky až do dnešní podoby.

Alfa a Omega: Štvanice

22. května 2012 v 21:48 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Originální název: Alfa and Omega: Cry Wolf
Autor: Patricia Briggs
Série: Alfa a Omega #1

Série Mercy Thompson, o které jsem se zde zmiňovala již dříve, uchvátila čtenáře po celém světě a teď, před vydáním posledního dílu Mercedes, autorka přichází se spin-off sérií, která získala název po novele, jejíž pomocí byly představeny hlavní postavy příběhu - Alfa a Omega.

Odpoutání mysli

17. května 2012 v 14:00 | Nel-ly |  ORIGINÁLNÍ TVORBA
Už dlouho tu nebyla žádná "originální" tvorba. Uvažovala jsem co a jak to napíšu (potom, co se mi zapnul notebook, já si do něj začala psát a on se zas nenávratně vypnul a já tak všechno ztratila), až jsem najednou začala s tímhle. Byla to otázka deseti minut, kdy se ze mě valila slova, přestože se jedná o fikci a nenapadlo by mě, že budu psát něco podobného. Jo a názvu si zase nevšímejte... bože, tohle mi prostě nejde!
SLov: 857
"Hej ty," ozývá se otravný hlas kousek vpravo od mé hlavy, "holka, vstávej."

"Nech mě být."

"Seš hluchá? Dělej!"

Něčí hrubá ruka mě popadne za předloktí a násilím vytáhne na nohy, já se však hned v další chvíli hroutím na zeď za sebou a ze všech sil se snažím udržet otevřené oči. Nejde mi to.

Domácí štěstí

13. května 2012 v 22:16 | Nel-ly |  Drabble
Te název... ale to je jedno. Vůbec nevím, co to je, ale je to tu. Trvalo to asi pět minut (až na to, že dalších deset mi word nechtěl počítat slova) a poslední dny jsem se snažila pracovat na povídce, kterou zjevně ndopíšu, protože jsem v polovině prostě ztratila nit... a to se mi poslední dobou stává nějak často.
No, každopádně tedy drabble, zase Malfoyovské, ale tentokrát dvousetslovné...
Věnováno milované Doře.

Originalita ano, ale nepřehánět

12. května 2012 v 10:00 | Nel-ly |  Na téma
Jde to se mnou s kopce, když už ani pořádnej článek nenapíšu, ale já to asi nijak neupravim, i když mi přijde, že jsem řekla, co chtěla, tak to nějak nechce dávat smysl. Co nadělám :D blog i já si tu slastně hnijeme

Aktuálním tématem dnešní doby (a nejen té) je originalita. Jenže, co to vlastně je?
Lidé si často stěžují, že filmy, seriály, knihy, povídky i umělecká díla ztratila na své originalitě a kolují i řeči, že v dnešní době se už být originální v podstatě nedá. Všechno už bylo přeci řečeno, natočeno, napsáno, namalováno, vysocháno i nošeno… nebo ne?


Prohřešek

3. května 2012 v 20:00 | Nel-ly |  Drabble
Už tu zas dlouho nic nebylo, co? No, já vím, vím, vím... dejte mi čas, třeba se vzpamatuju (a třeba se vzpamatují i počítače), jednou. Prozatím takové mini pidi drabble o ničem, aby řeč nestála.
Hlavní postavou tak často zneužívaný Dráček.


Zpět na internetech

2. května 2012 v 16:39 | Nel-ly
Inteligentně (jak už to tak u mě bývá) jsem si vymyslela lhůtu dodání povídek do 30.4., což byly čarodějnice, které jsem už pár let nestrávila jinde než na místech, kde je tekoucí voda a elektřina ceněný zázrak - to ne, přeháním, dnes už se vymoženosti moderní doby dostali i k nám, takže jsme si žili jak prasata v žitě. Ale to je jiná…

Níže v článku rekapitulace všech přišlých povídek, kdyby cokoliv nedošlo nebo tak, stát se to mohlo a určtiě se ozvětě - moje technické variace na novodobého mistra Beana mi znemožňují všem odpovědět jednotlivě.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA