Informační zpravodaj

19. dubna 2012 v 22:31 | Nel-ly
Seznamte se třemi rozhodčími soutěže, nejde o ledajaké neznámé, nýbrž o dvě spisovatelky a autorky dvou naprosto odlišných, ale úžasných, fantasy světů.
Těšte se mnou z toho nejúžasnějšího dárku, který jsem si mohla k narozeninám nadělit. A aby se neřeklo… taky vám povím něco o kapitálových povídkách. Takže čtěte, informujte se a komentujte =)


SOUTĚŽ

V předchozím článku jste se mohli dočíst, že pořádám soutěž o knihu. Všechny informace naleznete ZDE já doufám, že se zúčastní co nejvíc (a alespoň několik málo, prosím :D) lidiček. A abych vás mohla naladit, představím vám další dva porotce, krom mé neprofesionální maličkosti.

Je na blogu známou osobností. Zapsala se do povědomí blogerů svými častými příspěvky na různých serverech, úžasnými články o psaní, vydávání knih nejen vlastním nákladem, ale i radami o tom, jak naložit s rukopisem, který zasíláte nakladatelství - a jak to vůbec všechno probíhá.
Temnářka je autorkou Podmoří. Světa, který vás uchvátí svou originalitou, nápaditostí a jehož postavy se vám zapíší hluboko do srdce… a to mluvím, ze své vlastní zkušnosti, protože minimálně Femorian by si mohl založit svůj vlastní fanynkovský klub (a já bych byla hrdou členkou :D). Temnářka minulý rok začala spolupracovat s nakladatelstvím Krigl a vydala svůj v pořadí třetí (první dva vlastním nákladem) román z Podmoří s názvem Hladová přání (ve zkratce trochu zavádějící HP :D), který obdržel mnoho kladných recenzí. V tuto chvíli pracuje na další knize z Podmořského světa a my jí můžeme přát hodně úspěchů a nápadů do budoucna.
Temnářka je taky zkušenou porotkyní i účastnicí v povídkových soutěžích a o její kritický názor na povídku se stojí fronty - takže i vy můžete pomocí naší malé soutěže získat tuto skvělou možnost.

Jedná se o celkem mladý blog, za to ale velice nadějnou spisovatelku a autorka fantastického světa pro malé i velké, který je ukryt hluboko na dně oceánu. Poznejte Gjorky a jejich tajemství v nové knize, jež nedávno vyšla rovněž v nakladatelství Krigl a těší se velkým úspěchům (začátkem června v Praze se plánuje i křest na který se moc těším, protože stále odolávám a vyhýbám se Luxoru, abych po Gjorcích nesáhla předčasně :D).
V mnoha recenzích se dočtete o propracovanosti světa, který vám Colleen představuje, o postavách, s kterými se dokážete krásně žít a uvěřitelnému přátelství, jež vás chytne za srdce.
A v neposlední řadě samozřejmě…

Nel-ly
Občasný bloger, jakýsi-takýsi povídkář a vůbec porotce, který získal své místo jen díky známostem na těch nejvyšších místech. Ostatně má ten nejintimnější stav s majitelkou tohoto blogu…


Už se těšíte, abyste dozvěděli, z čeho jsem tak vyjuchaná, co? Slyšeli jste někdy o MEČI PRAVDY od TERRYHO GOODKINDA (pokud chodíte na tento blog pravidelně, nebo i nepravidelně ale už delší dobu, tak určitě ano). Tato, promě naprosto geniální a nejoblíbenější dlouhá fantasy sága, byla završena a přesto… mé srdce… pokračuje samostatným románem s našimi hrdina Richardem a Kahlan, ale i všemi ostatními. A mě se rozbušilo srdce, když jsem klika na objednávku a dneska se (nekecám) celý den usmívám na otravný lidi v mhd (dobře, vydrželo mi to jen hodinku-dvě, ale já hodně cestovala).

OZUBÍ REGULY
Triumfální návrat Matky zpovědnice Kahlan, Richarda - Lorda Rahla a ostatních hrdinů slavného cyklu Meč pravdy.
Zasunul meč zpátky do pochvy a opatrně sáhl na plíšek. Byl však opět studený. Zvedl ho a v duchu začal nápis hned překládat. "No tak co," zeptal se nedočkavě Zedd. "Co tam je?" "Stojí tu: 'Můžeš zničit ty, kdož mluví pravdu, ale nemůžeš zničit pravdu samotnou.' " Zedd vrhl na Regulu temný, podezíravý pohled. "Takže teď ten stroj začne chrlit čarodějova pravidla?" "Vypadá to tak," řekl Richard. Položil ruce na horní stranu stroje, opřel se o něj plnou vahou a vzpamatovával se z toho, co právě zažil. Přemýšlel, co by měl udělat. "Stejně bych rád věděl, jak bychom ho mohli zničit, kdyby to bylo nutné." "Zřejmě je nějak chráněný štíty," řekla Nicci. "Ale neumím je odhalit. Rozhodně nefungují jako štíty, se kterými jsem se doposud setkala. Ve hře jsou síly, kterým nerozumíme." Zedd přikyvoval na souhlas. "Zdá se, že se v minulosti už někdo musel snažit stroj zničit jako my. Nikdo by si nedal takovou práci s ukrytím stroje, kdyby to nebylo jediné možné řešení." Ihned do svém vydání se román dostal na 1. místo nejprodávanějších knih New York Times.
(a pro jednou se těm Timesům dá i věřit)


Jo, no… povídky, co? Už měsíc jsem nezapnula notebook, prostě to nejde! A samozřejmě nemám peníze na opravu. A co myslíte? No samozřejmě… Nel-ly vždycky zapomene zálohovat a strkat na exterňák, takže pokud si počkáte, možná se jednou i dočkáte (jenže do té doby stejně nejspíš všichni zapomenou)… přesto povídky budou pokračovat, i když jak to tak vypadá, kapitoly, které už byly předpřipraveny, musím začít psát znova na novo a do toho se mi prostě nějak furt nechce.

Až na VLASTNÍ CESTOU, která mě rozzuřila a já ji smazala :D tedy ne z blogu, ale v počítači, takže bych ráda začala znova, až to nějak přeupravím a hlavně hodně, hodně zkrátím. Jo, a taky tu mám deset… ano správně, deset!... rozdělaných jednorázvek z nich převážná část má víc jak polovinu napsanou a se mnou se vždycky něco najednou "stalo" a já se sekla.

A to je pro dnešek asi tak vše… doufám, že se soutěže zúčastníte, protože nemáte, co ztratit, ale za to můžete i něco vyhrát. A hlavně se pobavit.

Pac a pusu… (no však víte kdo)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Colleen Colleen | Web | 19. dubna 2012 v 22:46 | Reagovat

Juj! Děkuju za tak krásnou vizitku :-)
Tak já slavnostně slibuji, že budu při porotcování za tu hodnou, a trhání ručiček, nožiček a hlaviček přenechám Temnářce. (Aby si nezkazila pověst krutopřísného soudce :-D  )

2 Surynka Surynka | Web | 20. dubna 2012 v 8:25 | Reagovat

Teda... samé zajímavé věci... hned se jdu mrknout na tu soutěž a taky se podívám, co bych tak mohla "vyslídit" na porotkyně :-D a s těmi povídkami... škoda, že se ti do toho nechce. Já s tím,vzhledem k tomu, že nechci nijak zklamat to málo lidí, které to čte(že to vůbec čtou mi je věčným překvapením), takže se ani nesekám, což nemůžu říct o psaní osobních knížek, které zveřejním až se mi povede je vydat.... zřemě vlastním nákladem, nebo zkusím najít si nějaké známé :D Ale hodně štěstí a doufám, že si brzy počteme nějakou jednorázovku, nebo třeba pokračování ke kapitolovce? :-? :-D

3 nel-ly nel-ly | Web | 20. dubna 2012 v 15:39 | Reagovat

[1]: nestraš nám možné soutěžící :D temnáři možná vypadají nebezpečně, ale dokáží být určitě i milí, stejně jako ty :)

[2]:věřím, že jednou se zas pohnu, já se už možná sekám i proto, jak dlouho už blog mám, v prvních měsísch to šlo jedna báseň aj e to jen horší a horší... stárnu :D ale na holičkách vás nenechám, čtenáře si musím udržovat, jako každý
a doufám, že se zúčastníš ;-) potřebujeme nějaké soutěžící, aby to vůbec k něčemu bylo :-D

4 lina lina | Web | 20. dubna 2012 v 16:03 | Reagovat

viš nel-ly, že tě mám hrozně ráda....ale teď se fakt začínám bát :D

5 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 20. dubna 2012 v 16:31 | Reagovat

Jééj, tie prvé dve knihy poznám :).

6 Ewil Ewil | Web | 20. dubna 2012 v 17:08 | Reagovat

Tohle dokáže otrávit, když elektronika nefunguje tak, jak potřebuješ a všechno jde do háje. Hlavně to psaní. Pak se ti nechce to psát znovu, protože poprvé to mělo to správný kouzlo a tam jsi napsala skvělý slovní obrat a co když se ti to nepovede podruhý? - jo, tohle znám a taky jsem byla šikovná jednou na to takhle doplatila. Každopádně překonej tvůrčí blog, dopiš jednorázovku a nějakou, kde se můžeš vyvztekat. Ledy i hráz povolí a zase se to z tebe bude sypat :)
Začátky byly vždycky nejlepší, protože člověk sršel nápady, byla trochu jiná blogová doba a teď je to všechno jinak. Lidi už tak moc nečtou a někdy mi přijde, že je to snad pro ně moc práce. Každopádně to neznamená, že si takhle svoje návštěvníky neudržíš :) piš, až budeš mít chuť a věrné stálice zůstanou a budou se vracet :)

7 Guenon Guenon | Web | 20. dubna 2012 v 17:50 | Reagovat

Já ti poradím - chce to nový počítač. Aby se ti líbil a inspiroval. Já teď se svým novým červeným Dráčkem píšu víc, než kdy jindy. A peníze jsou problém, vím, ale tak... Bude léto. Brigády. Spousta práce se po zimě vysype. :) (doufám, šetřím si na motorku :D)
Jinak, protora je lákavá. Vy tři, to už je dost cenných názorů na to, abych se pokusila. (tak se pokusím :D)
A Meč závidím. :D Knihovny ho ještě nemají... A tak chudá Guenon čeká :D

8 nel-ly nel-ly | Web | 20. dubna 2012 v 19:31 | Reagovat

[4]: opovaž se na mě vykváknout! :-D já vím, že to zvládneš ;-)

[5]: já mám druhou teprve v plánech :)

[6]: a nejen slovní obrat, ale prostě nic nejde napsat stejně... plány jsoujednou, pak zase zmizí... ano, dopisovala jsem půlku jednorázovky, ale nejraději bych se na to bejvala vykašlala :-/
no, já se ještě stále považuju celkem za mladého blogového sviště, však jsem s HPFF začala už když většina těch, od kterých jsem četla ty nejlepší povídky, dávno nepsala :D ale já byla vždyky pomalejší :D

[7]:chce viď? koupíš mi ho? :D ofificálně jsem na stolním, který se někdy seká,někdy nechce zapnout a potřebuje přeinstalovat (a kdovíco ještě), ale co zmůžu?
Hm, léto je nejhorší, už tak se špatně práce shání, a v létě o to hůř... a i tak to nestačí :-/
já ani nevěděla, že už to přeložili!!! málem jsem dostala infarkt, když jsem to na netu viděla a hned jsem to musela mít :D

9 laurdes laurdes | Web | 20. dubna 2012 v 22:04 | Reagovat

41? Tak to máš můj obdiv! Já bych tak chtěla přečíst spoustu dalších knížek, ale prostě víc času nemám :( .. a jak se ti proboha povedlo sehnat takovéhle porotce? :) ..

10 Ewil Ewil | Web | 21. dubna 2012 v 13:22 | Reagovat

[8]: naprosto vím, o čem mluvíš. Možná by bylo i dobrý řešení, to zkusit promyslet o chlup jinak, jemně pozměnit, aniž by to zničilo hlavní myšlenku příběhu a dostalas postavy tam, kam potřebuješ. Mohlo by ti to pomoct a ta chuť by se možná i vrátila. Třeba bys s tím byla ještě spokojenější :)
Nejsi blogový mládě, už dávno ne :) to, že píšeš pomalu, přece není vada. Lepší psát pomaleji a precizněji, než ze sebe sypat jednu kapitolu za druhou, aniž by měla hlavu nebo patu ;)

11 nel-ly nel-ly | Web | 21. dubna 2012 v 15:28 | Reagovat

[9]: já čtu právě po tramvajích, autobusech a tak a on by člověk neřekl, ale furt se někam jezdí, krom toho jsem byla nemocná
moji drahý porotci? :-D to je tajemství facebooku ;-)

[10]: já bych chtěla být :-D ale nejsem no, tak možná blogový teenager, aspoň? určtiě ne stařeček :)
ono je to hodně i tím, že tohle je můj první a určitě poslední blog, protože na nějaká stěhování a podobné bych neměla nervy :-D

12 Ewil Ewil | Web | 22. dubna 2012 v 20:30 | Reagovat

Teenager by šel :D dospělák je nudný a stařeček už by byl nad hrobem a znamenalo by to konec :D
To chápu :) pokud stěhování není nutností nebo po něm neprahneš, pak není co řešit :)

13 Chloe Chloe | Web | 23. dubna 2012 v 16:25 | Reagovat

Ta soutěž vypadá fakt dobře. Asi nemám dostatek odvahy se zúčastnit (i když...kdo ví, třeba se do toho pustím, ještě uvidím), ale rozhodně budu fandit a hlasovat a číst.. :D Těším se :-)

14 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 23. dubna 2012 v 18:03 | Reagovat

Mockrát děkuju za 3 komentáře u mě na blogu! :) Je super, když někdo komentuje knihy k věci a je vidět, že ví o čem mluví :))) Já mám na většinu věcí, co jsi mi napsala, podobný názor, takže jsem si hezky zakývala... :D Určitě si tě taky jednou prolezu a okomentuju. Co kdybychom se daly vzájemně do oblíbených stránek?:)

15 nel-ly nel-ly | Web | 23. dubna 2012 v 18:47 | Reagovat

[12]: neprahnu :-D bych se raději zastřelila, kolik toho už je

[13]: no odvahu nabereš tím, že to zkusíš a pošleš do téhle pidi soutěže, a pak třeba už zvládneš i do větší a bude ;-)

[14]: já si vždycky ráda zanázoruju :-D hlavně, když někdo čte to, co já... takže moc ráda :)

16 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 26. dubna 2012 v 20:51 | Reagovat

Super, takže už jsem si tě přidala :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA