Duben 2012

RC review: Temná akademie: Vyvolení

29. dubna 2012 v 10:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Autor: Gabriella Poole
Originál: Darke Academy: Secret Lives
Série: Temná akademie (#1)
Nakladatelství: Fragment

Anotace: Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení - skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.

Blue spring

27. dubna 2012 v 19:07 | Nel-ly |  Layouts
Už dlouho byl sněhulák přeci jen trochu opožděný, jenže mě stále nechytil žádný nápad ani nic podobného, až jsem nakonec zvolila tu nejjednodušší možnost, která ode mě nevyžadovala skoro žádnou snahu. A takhle to dopadlo... :D
A mimochodem... soutěž končí už z pár dní - pondělí 30.4. (zároveň jsou to i čarodějnice, takže se vrátím, pokud mě neupálí nebo něco jiného, až v úterý prvního... takže do té doby můžete posílat povídky).

Informační zpravodaj

19. dubna 2012 v 22:31 | Nel-ly
Seznamte se třemi rozhodčími soutěže, nejde o ledajaké neznámé, nýbrž o dvě spisovatelky a autorky dvou naprosto odlišných, ale úžasných, fantasy světů.
Těšte se mnou z toho nejúžasnějšího dárku, který jsem si mohla k narozeninám nadělit. A aby se neřeklo… taky vám povím něco o kapitálových povídkách. Takže čtěte, informujte se a komentujte =)

Co si takhle trochu zasoutěžit?

18. dubna 2012 v 16:41 | Nel-ly |  Soutěže
Nakladatelství Fragment věnovalo soutěžní výtisk prvního dílu Temných vizí, jejichž recenzi jste si mohli přečíst níže. A protože se tento blog tváří, jako povídkový, musíte si výhru samozřejmě nějak zasloužit.

RC review: Temné vize

14. dubna 2012 v 9:16 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: Dark Vision 1: The Strange Power
Autor: L. J. Smith
Série: Temné vize (1/3)
Nakladatelství: Fragment

Kaitlyn se vždy její spolužáci i lidé z okolí stranili. Nebylo to jen vinou jejího neobvyklého vzhledu, ale především díky zvláštním schopnostem, které ovládá. Čas od času totiž pocítí nutkání kreslit, a když se mu poddá, její obrázky předpovídají budoucnost - jsou však tak nejasné, že dávají smysl až ve chvíli, kdy se stanou skutečností.

Prokletý den

13. dubna 2012 v 15:11 | Nel-ly |  Jednorázovky
No, máme znovu pátek třináctého... a co víc, dneska k tomu mám ještě i NAROZENINY (neptejte se kolikátý, stejně vám to nepovím :D je to děs)... což už samo o sobě svědčí o různých hrůzách, třeba i o takových, které zažívá Scorpius v téhle krátké povídečce. Ano, mým hrdinou je nejmladší z Malfoyů, který věří na pověry.
A jak už to tak bývá, místo abych šla s kamarádem do baru na narozeninovou skleničku (dohodli jsme se, že jsme přeci jen ještě dost mladý, abychom chodili na večeři :D), místo toho jsem nemocná a za hodinku jedu do nemocnice na pohotovost pro antibiotika.

Měsíční píseň

10. dubna 2012 v 12:58 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Originální název: Moon Called
Autor: Patricia Briggs
Série: Mercedes Thompson (1/7 - česky zatím 6)

Slýchávala jsem o této autorce a její "vlkodlačí sérii" na každém rohu, ale stále jsem se nemohla dokopat k tomu, abych první díl otevřela. Anotace láká na: dívku, která má za souseda vlkodlaka a v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi…

Velikonoční překvapení

9. dubna 2012 v 9:00 | Nel-ly |  Drabble
Je na vás, koho si domyslíte. Osobně jsem zvědavá na váš názor, protože jsou různé varianty - ať už slashové nebo neslashová, popřípadě třeba i nová generace - a doufám, že se vám tohle mé mini drabblátko bude líbit. Není to zrovna to, co bych si asi představovala, ale sto slov to má, charakteristiku drží a ve svátek je to na tomto blogu už také jakousi tradicí.
Téma: Velikonoce
Počet slov: 100
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA