Březen 2012

Měsíční oko

29. března 2012 v 8:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: A Great and Terrible Beauty
Autor: Libba Brayová
Série: Gemma Doylová (1/3 - volné pokračování)

Spojení viktoriánského dívčího románu s YA fantasy, jak tohle asi může dopadnout? To zjistíte v prvním díle trilogie, která vypráví tajemný příběh Gemmy Doylové - dívky, jež dokáže otevírat říše.

Letní čas

25. března 2012 v 10:00 | Nel-ly |  Jednorázovky
Neuvěříte, co mě včera v noci napadlo, když jsem uvažovala, kdy se přesně změní čas. Nejdřív jsem chtěla drabble, ale znám se... já prostě umím roztahovat. Nakonec je z toho překvapivě dlouhá jednorázovka, ale myslím, že můžu být spokojená.
Je to slash (a nebude těžké uhodnout, co jsem si vybrala za pár) a já doufám, že se vám bude lbítit, a dáte mi to znát komentáři a hvězdičkami. Pochvaly vítány, kritika ještě víc. Zatím bez bety. (a i se mi tentokrát líbí obrázek - sestavený po různů z obrázků v počétači, takže nejsem schopná udat odkaz)

RC review: Inheritance

24. března 2012 v 19:06 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originálná název: INHERITANCE
Autor: Christopher Paolini
Série: Odkaz dračích jezdců 4/4

Je tomu už spoustu let, co první díl tetralogie ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ spatřil světlo světa a brzy se, díky propagaci, ale i chytlavému příběhu vycházejícímu z pera velice mladého spisovatele, stal bestsellerem nejen ve své rodné Americe.


Hunger games (film)

23. března 2012 v 21:12 | Nel-ly |  Movies, Series,...
Není to až tak dávno, co na pulty knihkupectví v Americe a záhy pak na Světě vrhla trilogie Hunger games a uchvátila tisíce čtenářů - a určitě zaslouženě. Ve svém žánru směřovaném hlavně pro mladé čtenáře, kteří upřednostňují akci a hrdiny svého "náciletého" věku určitě patří mezi špičku. Jak na tom tedy bude film, který tento týden vpadl i do kin?

Anita Blake: Provinilé slasti

18. března 2012 v 16:30 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Originální název: Guilty Pleasures
Autor: Lauren Kaye Hamilotonová
Série: Anita Blake 1/21 (stále vychází)

Ve světě, který americká autorka Lauren Hamilton představila poprvé v roce 1993 (v ČR vychází 2006) není vampyrismus ničím výjimečným. Vlastně přímo ve Spojených státech je dokonce zlegalizovaný a má i vlastní církev. Jedná se o něco úplně jiného, když se upíři, nemrtví, ghúlové, lykantropové a další nemusejí schovávat před zraky obyčejných smrtelníků a svět Anity Blakové tak přichází s úplně novým rozměrem.

Smysl života 2/3

17. března 2012 v 18:07 | Nel-ly |  Jednorázovky
Jednorázovka na tři části a ještě zase roztažená na delší dobu, protože opravdu nejsem schopná stíhat absolutně nic, natož blog... krom toho, že jaksi nemám ani nápady, náladu nebo tak, divný. Asi už prostě píšu moc dlouho, no. Však o prázdninách bude mít blog tři roky, to není divu, že už to není ono.
Každopádně tedy prostřední část, děje se toho víc, i když se vlastně nic neděje. A stále jsem se nerozhodla, co to vlastně je. Stále tedy Regulus s Luciusem, necelý rok po jejich seznámení.

Váhání

13. března 2012 v 17:10 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: Linger
Autor: Maggie Stiefvater
Série: Vlci z Mercy Falls 2/3 (předchozí díl: Mrazení)

Říká se, že všechny druhé díly prostě bývají horší, protože slouží v podstatě jen jako přechod k závěru trilogie. Ano, většinou to bývá pravda, ale to ještě neznamená, že by to mělo být pravidlo a neměly by být samy o sobě zajímavé a vyprávět svůj příběh. Podíváte-li se na takového Pána prstenů, tak nikdo neřekne, že Dvě věže nejsou zajímavé, přestože je jasně znát, že knižní i filmové verze prvního a třetího dílu nad nimi převládají.

Smysl života 1/3

11. března 2012 v 21:22 | Nel-ly |  Jednorázovky
Měla to být povídka na přání pro Charlotte Evans, jenže... V poslední době, jak jste si asi všimli, jsem měla jeden ze svých rozsáhlejších záseků a rozepsat se na povídce na přání? No, ubíhalo to svým směrem, až z toho vzniklo... No, uvidíme, co na to řeknete.
Charlotte chtěla Luciuse Malfoye a Reguluse Blacka (což už samo je výzva), chtěla také humor, což teda zdaleka není, ale prosila o něco "zajímavého" a to věřím, že to je.
Vždy jsem si představovala Reguluse, jako verzi Draca v jiné generaci, ale to jaksi nejde, že ano, takže jsem to zkusila pojmout trochu jinak, i když to není Reg, jak ho vidím většinou já a hodně z vás si možná řekne, že to není on - jenže nikde nebylo předepsáno, jaký byl a já se na to rozhodla podívat z jeho pohledu a pohledu toho, kdo všechny naše zmijozeláky vždy ovlivňoval. No, dost keců a snad se bude líbit... stále dopisuji a jsem na osmé straně, takže budou buď dvě části nebo tři.Mimochodem, tahle část je asi nejméně zajímavá, uznávám, ale odseky jsou prostě mrchy.
Postavy: Regulus Black, Lucius Malfoy
Doba: po Regově vystudování
Žánr: psycho, drama,...
Připravte se na emocionálně labilní jedince, psychologičnu, Zmijjozely a trochu úvah, které si o sobě moc myslí.

Cestou necestou....

8. března 2012 v 21:16 | Nel-ly |  Na téma

… městskou hromadnou dopravou

Zrovna když bych měla náladu na vypisování, tak přijde tohle téma. A můžu jen říct, že s MHD mám svých zkušeností dost a dost (víc, než bych si sama přála), ale přesto na ni nehodlám nadávat.


Hostitel

7. března 2012 v 17:51 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
Originální název: The Host
Autor: Stephanie Meyer
Série: xxx

Jméno Stephanie Meyerové je v dnešní době takřka notoricky známé a autorka je spojována se svojí nejslavnější sérií, která se stala jedním z hlavních pilířů úspěchu novodobých YA upířin pro náctileté dívky.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA