Únor 2012

Únos čtvrté princezny

23. února 2012 v 19:58 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Autor: Julie Golding
Originální název: Dragonfly (překlad mi vysvětlete, nechápu :D - v anglickém znění "vážka" by dávalo naprostý smysl vzhledem k ději a symbolice, mimochodem)
Série: xxx

Někdy, když si chcete přečíst hezkou knížku spíš proto, abyste si odpočunuli a nemáte náladu na kratší či delší série, zatoužíte po příběhu, který vám dá dostatek romantiky, dobrodružství i drama v jednom a vejde se do jedné knihy, která nepřipomíná bichli. Přesně tyhle možnosti vám nabízí kniha ÚNOS ČTVRTÉ PRINCEZNY od JULIE GOLDINGOVÉ.

Žena v černém

22. února 2012 v 15:48 | Nel-ly |  Movies, Series,...
Díky "pro-mudly.blog.cz" jsem vyhrála lístky na pondělní premiéru filmu ŽENA V ČERNÉM (The woman in black 2012) v Lucerně, a tak jsme s kamrádkou vyrazily na tu podívanou a s dost rozporuplnými pocity. Přeci jen, hlavní roli ztvárnil Daniel Radcliffe, jehož herecké výkony v Harrym Potterovi často zaostávaly za jeho kolegy Emmou Watson a Rupertem Grintem, i když se jako každý samozřejmě zlepšoval, a tohle byla první možnost vidět ho jinak, než jako brýlatého hrdinu s jizvou na čele - tentokrát představoval hororově odvážného hrdinu bez brýlí a jizvy.

Milenec z temnot

16. února 2012 v 21:27 | Nel-ly |  Love (historické, paranormální romance)
http://www.cbdb.cz/img.php?type=book&size=book_detail&id=9089Autor: J. R. Ward
Originální název: Dark Lover
Série: Bratrstvo černé dýky 1/9

Bratrstvo černé dýky, jak se tato sága nazývá, je tak trochu něco jiného, než Vampýrská akdemie (kterou jsem jako jedinou upířinu dočetla), nejedná se totiž o YA Fantasy - která je většinou představována jako romantické fantasy pro náctileté dívky a jejími hrdiny bývají bytosti (lidé a nelidé) stejného věku, často se pak odehrává na středních školách (častěji v Americe na internátech) atd. však to sami znáte… Dnes jedná spíš o fantasy červenou knihovnu a musím říct, že tahle na mě zabrala.

Pravý Zmijozel?

14. února 2012 v 20:33 | Nel-ly |  Drabble
Víte, že kdybych dnes nevylezla z domu (jak jsem měla prvně v plánu, ale dočtení knihy a hlad mě donutily) vůbec bych si nevšimla, že je Valentýn? Si takhle jdu do tesca a divím se, proč je všude červeno a v tom mě to bací... No a když drabble byla dva roky předtím, musí být i teď...
Drabble je věnováno těm, kteří Valentýn zaregistrovali, ale nic jim neříká, protože to ani mě a tak vám nic správného na to téma nevymyslím (krom toho vlastně nejsem v posledních dnech schopná napsat vůbec nic - ne že bych měla čas) a speciálně věnováno CHARLOTTE EVANS, která měla tu odvahu napsat si o tři témata na povídky na přání a tady má zkomoleninu prvního z nich :D

Postavy: Lucius Malfoy a překvapení
Slov: 200
Téma: Svátek všech zamilovaných

Sami si rozhodněte (anketa)

7. února 2012 v 7:00 | Nel-ly
Přiznám se, že po "aktivnějších" pár týdnech na mě zase přišel starý známý povídkový útlum a já nemám nápady na nové povídky ani stávající, které zase čekají na dopsání - přestože vždy přesně vím, co chci napsat, jaksi nejsem toho schopná.

Jenže ještě stále čas mám a nechci se jen tak nudit - krom toho mě čekají zkoušky z angličtiny a já si potřebuju procvičovat jak gramatiku (bože, to fakt musím), tak i všechno ostatní (jen mluvení se vyhýbat jak čert kříži) a k tomu mi ty překlady pomáhají - a sama se někdy přiučím zajímavá slova (co už, že většinu v normální řeči nevyužiju :D).

Povídek v angličtině jsem za tu dobu, co čtu fanfiction, přečetla vcelku dost - nejen HP, ale i několik fanfikcí na Gone with the Wind, které se v češtině bohužel nenajdou a u nějakých skvostů je to vážně strašná škoda - a nejsem si jistá, co bych si tak měla vybrat pro překlad a hlavně, o co by byl zájem.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA