Pátek třináctého

13. ledna 2012 v 20:29 | Nel-ly |  Jednorázovky
Přesto, že jsem zklamána počtem komentářů u poslední kapitoly, nemůžu odolat jednorázovce určené pro dnešní datum. Neobvyklé postavy, které zůstávají ve fanfiction často ignorovány a důkaz, že mařeny a podobné jsou vlastně zbytečné a ve světě HP je toho stále ještě dost. Tento volnější překlad pět let staré povídky zabral snad půl hodiny (plus Dorea přispěla, jako neocenitelná Beta) a určitě to není to, co bych si na Pátek třináctého představovala.
Postavy: Alice Spinnetová, Oliver Wood
Počet slov: 1133
Originál: Friday the 13th


Alice Spinnetová by si nejraději vytrhala vlasy - každý jeden dlouhý blonďatý pramínek. Nebo možná použít své létající koště a provést si jím lobotomii. Ať tak či onak, cokoliv by bylo lepší než trpět pod nadvládou Olivera Alexandra Wooda.

Náhodnému pozorovateli by se snad mohlo zdát, že Alice reagovala s naprostým klidem, když se kapitán jejich famfprálového týmu objevil ve společenské místnosti a přerušil její soukromý rozhovor s Brycem. Bylo to však právě naopak, uvnitř Alice zuřila a pomaloučku se blížila k místu, kdy její ovládání konečně povolí - což se před Brycem nesmělo stát.

Dnešní den byl strašný. Nejdřív ji Wood brzy ráno vyhnal z postele, kvůli neplánovanému tréninku navíc, přestože do snídaně zbývala ještě celá hodina (a nakonec ji stejně nestihla). Pak dostala dopis od svého staršího bratra, že tento rok nedorazí na Vánoce domů. Za třetí pršelo, takže její, přes den dokonale upravené blonďaté vlasy zplihly, a za čtvrté… no, byl pátek třináctého, co víc bylo potřeba? Toto datum nevěstilo pro nikoho nic dobrého.

A teď jí Oliver Wood jako vždy předkládal další tipy pro hru, z nichž většinu už od něj slyšela nejméně stokrát a znala je zpaměti. Zřejmě chtěl pokračovat v jejím trápení tím, že už nikdy nezavře pusu. Alice zoufale toužila zvednout hůlku a vypíchnout mu s ní čokoládově hnědé oči, zářící vzrušením, jako by byl famfrpál jedinou důležitou věcí na světě.

"Dává to smysl, Spinnetová?" zeptal se energicky.

Alice zamrkala. "Olivere, dávalo to smysl, už když jsi mi to poprvé pětkrát opakoval, proto tu dnes sedím."

Řekla to velice klidně podle svého zvyku. Angelina si nejednou stěžovala, že její dvě kamarádky představují absolutní protiklady. Zatímco na Katie bylo za každé situace poznat, co si myslí a co právě cítí, tak Alice vždy beze slova přijala všechny nepříjemnosti a hromadila v sobě vztek až do chvíle, kdy i ona dosáhla svého limitu a vybuchla - to se stalo bez předešlé známky napětí a třeba i jen díky absolutní hlouposti. Alice sama to nebyla nikdy schopna kontrolovat. Dnes večer však začínala cítit, že se Oliver blíží k jejímu bodu zlomu. Nemohla uvěřit, že ty krásné oči posazené v pohledné tváři dokázaly získat svůj žár a fanatický lesk jen díky posedlosti famfrpálem, byla to taková škoda.

Ne, tohle byl vážně příšerný den a Alice nemohla přijít na to, jak se dalším salvám slov z Oliverových úst vyhnout.

"Já se chci jen ujistit, že to všechno zvládneš," řekl pevně, "jsi naše tajná zbraň."

"Můžu už jít?" zeptala se vyrovnaně.

"Jasně. Jenom… ehm… kde bydlíš?"

"Promiň?"

Oliver pohodil hlavou hledaje správná slova, zatímco ho Alice pozorovala. "Já jen - ah - myslím, že je pro mě důležité - jako pro kapitána - vědět něco víc o členech týmu. O tom odkud jsou a tak… Dává mi to ty správné podklady k vaší… motivaci."

Alice jen povytáhla obočí a on pokračoval.

"No, například Harry žije v Surrey. Víš, říká se přeci, že je to zahrada Anglie. Takže zřejmě reaguje na estetické stimuly,
proto se snažím … eh… nosit mu před zápasem květiny a tak, aby se uklidnil."

"Nikdy jsem neviděla nikoho dávat Harrymu květiny," řekla Alice rozpačitě.

"No -"

"Jsem z Walesu," řekla rychle ve snaze přerušit Olivera dřív, než začne další ze svých sáhodlouhých proslovů. "A pokud jsi už skončil, vrátím se zpátky k Bruceovi."

Její slova už byla podrážděná, ale na jejím hlase to stále nebylo znát. To byl možná jeden z důvodů, proč se Oliver rozhodl pokračovat v hovoru…

"Skončil jsem. Jen ještě jednu otázku a -"

A sopka uvnitř Alice Spinnetové explodovala.

"Co chceš, Olivere?" vykřikla a vstala, takže se k ní otočily všechny hlavy ve společenské místnosti. "Co mi chceš k čertu ještě říct?! Nestačilo ti, žes mě ráno vytáhl z postele, pak jsem kvůli tobě nestihla snídani, dvakrát jsi za mnou přišel během oběda a čtyřikrát při večeři! A teď znova, jen aby ses ujistil, jestli tu zatracenou hru chápu! CHÁPU! Pochopila jsem to už napoprvé. Copak ti nezáleží na ničem jiném než na famfprálu? Co chceš vědět víc? Jaká je moje oblíbená barva, kde a kdy jsem se narodila, jakou mám velikost kalhot a jaké mám nejradši? Co, Olivere? Co po mě sakra ještě chceš?!"

Nektěří mlčky zírali. Jiní se smáli. Bryce sedící kousek od nich vypadal vystrašeně, pak zamumlal něco o holkách, které nedokáží kontrolovat své nálady, a nenápadně se vypařil po schodech do ložnice. Oliver byl ohromen.

"Merline, je mi to líto, Alice, jen jsem -"

Alice si povzdechla a mávla rukou, aby ho přerušila. Znovu se klidně posadila,jen hrudník se jí po tom výbuchu stále zrychleně zvedal. Její obyčejně klidná a vyrovananá povaha byla zpět.

"Ne, zapomeň na to. Omlouvám se, Olivere. Měla jsem jen opravdu příšerný den."

"Je pátek třináctého," poznamenal.

"Jo, já vím."

Nastalo trapné ticho. Alice se snažila vymyslet nějako výmluvu, aby mohla odejít do postele, když Oliver znovu promluvil.
"Poslouchej, Alice," mluvil mnohem vyrovnaněji a uvolněně, "rád bych byl k tobě upřímný. Nechci vědět, odkud jsi, abych tě mohl motivovat k lepším výsledkům - protože jsem si jistý, že to zvládneš."

Trochu rozpačitě a omluvně přikývla.

" Ehm jo. Každopádně… chci o tobě vědět víc, protože… no, mám o tebe zájem. Ne, ve smyslu: ´Bude fascinující použít to k lepší hře´ ale spíš: ´Bylo by úžasné strávit s tebou nějakou dobu´… a ne jen, jako členové týmu nebo přátelé. I když bychom mohli alespoň jako přátelé začít. Vím, že jsem tak trochu pitomec, ale…" Oliver se zastavil a s nadějí se jí zahleděl do očí. Alice měla pootevřenou pusu šokem, a tak rychle pokračoval.

"Je mi líto, že jsem ti vystrašil přítele," řekl spěšně, "můžeš mu říct, že jsem tě vyprovokoval a… ehm, zapomeň, že jsem ti cokoliv řekl. Bylo to hloupé."

"Bryce není můj přítel," vyhrkla Alice ochotněji, než by sama sobě kdy dovolila. "S nikým nechodím."

Oliver opatrně přikývl a zdálo se, že si není jistý, jestli je to dobré znamení nebo ne. V duchu se nakopla.

"Každopádně, kdyby ti to nevadilo… rád bych se dozvěděl, kdy a kde ses narodila, jaké máš ráda barvy a i jaký nosíš kalhoty… něco o tobě, když ti to samozřejmě nebude vadit, protože myslím, že jsi úžasná a… tedy, ehm… opravdu bych tě rád někam pozval, kdybys chtěla. Nevím sice, jak je to s tím druhým klukem, ale já si ten tvůj výbuch vážně celkem užil - tedy ne tolik, protože byl zaměřený na mě, ale -"

"Olivere," přerušila jeho zmatené plácání Alice s úsměvem. "Povím ti, co chceš vědět a to samé chci vědět i o tobě, i když o těch kalhotách mi říkat nemusíš… Ale co kdybys teď prostě zmlknul a políbil mě?"

"…"

O několik minut později Alice bez dechu řekla: "Nevěřím, že by se někdo jiný kdy ve vztahu o tolik pohnul."

"Souhlasím," zasmál se Oliver. "Nakonec ten pátek třináctého nebyl zas tak příšerný, doufám?"

"Ne! Ne, vůbec. Jeden z mých nejšťastnějších."

~The End~

 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 13. ledna 2012 v 21:00 | Reagovat

Wow, je to krásne :):):). Mohlo by tu byť viacej takých preložených poviedok s netradičným párom, to by mňa, osobne, potešilo :).
Veľmi pekné :):).
Na mňa piatok 13. akosi neplatí :D. Ja nikdy nemám taký zlý piatok 13-teho :D.

2 Guenon Guenon | Web | 13. ledna 2012 v 21:09 | Reagovat

Oukej. Upřímně řílám, že tenhle pár mi nic neříká:D (Oliver je ještě ok, ale tak s Malfoyem nebo Flintem. Maximálně Hoochovou:D)
Ale bylo to příjemné, hezky tématické (pátky třináctého miluju! Vždycky si zapálím svíčky a připadám si spávně mysticky:D) a moc dobře přeložené. Já bych na jakékoli překlady neměla nervy:D
A ani nepopsali to líbání! To mě naštvalo, tebe ne? :D
Jsi šikovná, že se takhle pouštíš do ájiny. Nějak si poradit s těma frázovejma záležitostma je vždcky těžký:D

3 nel-ly nel-ly | Web | 13. ledna 2012 v 21:24 | Reagovat

[1]: já měla nejdůležitější narozeniny vždycky na pátek třináctého a taky nic :)
netradiční páry, člověk zapomíná, kolik je možností

[2]: však mě taky ne :D ale vidím raději takovéhle roztomilé hety, než miliardu slashů s páry, které prostě už nejsem schopná pochopit
tohle jsem musela chvílema hodně volně, protože ona autorka používá i na angličtinu zvláštní obraty O_O je to spíš taková chuťovka a určitě lepší, než nějaký motýlí křídla a podobný při polibku :P

4 Charlotte Evans Charlotte Evans | E-mail | Web | 13. ledna 2012 v 21:46 | Reagovat

:D Skvělé :D - Úplně to vidím... Překlady ti jdou, Nel-louši :-P :D

5 nel-ly nel-ly | Web | 13. ledna 2012 v 21:47 | Reagovat

[4]: no já nevím, asi bych raději, aby někdo spíš ocenil moje psací dovednosti :P :D krom toho, že je to mnohem jednodušší než překlady /i když tohle byla jednohubka/

6 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 13. ledna 2012 v 23:20 | Reagovat

Velmi neobvyklý pár, resp. ještě jsem se nesetkala s povídkou kde by této možnosti někdo věnoval pozornost. Střelkyně Nebelvírského mužstva většinou bývaly spojovány s Fredem a Georgem.
Moc pěkný překlad :-)

7 Piece Piece | Web | 13. ledna 2012 v 23:33 | Reagovat

Já jsem asi jediná, ale tenhle pár už jsem četla a moc se mi to líbilo, moji favorité jsou o kousek vedle, ale Wood je zlatíčko. Překlad je samozřejmě skvělý a povídku sis vybrala také moc zajímavou. Nemám ti co vytknout - a to už mě taky celkem žere :D

8 nel-ly nel-ly | Web | 13. ledna 2012 v 23:44 | Reagovat

[6]: já právě taky ne, proto mě to zaujalo... nakonec, střelkyně byly tři a to by nezvládli ani George s Fredem :D

[7]: tak tady mi nic vytýkat nemůžeš, za to bych vlastně ani nemohla O_O osobně by mě tohle asi napsat nenapadlo, proto jsem si říkala, že může být zajímavé upozornit na opomíjené postavy :) díky

9 Catrina Catrina | 14. ledna 2012 v 15:27 | Reagovat

Ani se jí nedívím, že vybuchla. Kdyby mě někdo ráno vytáhl z mojí milovaný postýlky nedopadl by nejlíp. Děkuji. :-D

10 Jannie Jannie | Web | 14. ledna 2012 v 17:32 | Reagovat

Tak to bylo krásné :) Na tento pár sjem ještě nikdy nic nečetla a byla to zajímavá zkušenost.

11 nel-ly nel-ly | Web | 14. ledna 2012 v 17:57 | Reagovat

[9]: ať se mi kdysi zdál ve filmech Oliver sexy, jak chtěl, tak vytáhnotu mě z postele, to bych mu nedarovala :D

[10]: já právě taky ne, a tak jsem si vzpomněla, když už vyšlo i správné datum (i když osobně bych si nejspíš představovala horor a podobně)

12 lina lina | Web | 14. ledna 2012 v 19:40 | Reagovat

náhodou, mě by se takovej pátek 13. líbil :D

13 nel-ly nel-ly | Web | 14. ledna 2012 v 19:45 | Reagovat

[12]: však mě taky, Wood se nám líbil už na základce ve filmu a teď musel hezky dorůst :D jen prostě u pátku 13. by člověk čekal něco jinčího *i tak Alici závidí*

14 Šárka Šárka | Web | 14. ledna 2012 v 20:03 | Reagovat

ahojík mohla by jsi pro mě hlásnout tady http://lestyle.blog.cz/1201/sonc-prvni-kolo-hlasovani#pridat-komentar  jsem tam s Jonathanem Benettem díky :) Hezký zbytek večera :)

15 Hope Hope | Web | 14. ledna 2012 v 21:59 | Reagovat

ok, mělas pravdu, líbilo se mi to, i když je pravda, že občas mi to přišlo trochu trapné, ale to romantika bývá =o))) ale vzali to hopem :-D jinak tvůj překlad se mi líbil, samozřejmě ;o)

16 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 14. ledna 2012 v 22:02 | Reagovat

[15]: tak já nevím, co chceš, u mého psaní ti vadí romantika a happyendy, které jsout rapné podle mě, a když je dostaneš v překladu, stěžuješ si :P
no, i tak dík :D

[14]: budiž blokována

17 Penelope Carolin Olivier Penelope Carolin Olivier | Web | 15. ledna 2012 v 18:19 | Reagovat

Dokonalé! Nemám slov... :-D  ;-) Líbilo se mi to a moc... Oliver je jedním z mých oblíbených postav, a tahle jednorázovka byla opravdu suprová. ;-)

18 Neriah Neriah | Web | 15. ledna 2012 v 18:59 | Reagovat

Souhlasím s tím, že občas by bylo lepší zapracovat na již existujících postavách, jako je tomu tady, než vymýšlet prapodivné Mary Sue :D Tahle povídka byla fajn, sice na můj vkus trochu romantická, ale to se poddá :D Na tenhle pár jsem nikdy nic nečetla, takže je to rozhodně originální.
Klidně zas někdy můžeš něco přeložit :-)

19 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 15. ledna 2012 v 19:12 | Reagovat

[17]: já měla Olivera taky vždycky ráda :) jen o něm nikdy nic moc nebylo

[18]: což o to, já mám svoje mařeny ráda - ještě aby ne, když díky nim tenhle blog minimálně rok žil :D ale v době HP je to v podstatě zbytečné, je tam tolik vedlejších postav... jenže nebývají tak zajímavé
uznávám, že romantiky je tam až dost, na druhou stranu si lidé stěžují na moje "ne-happáčové" konce, tak pro tentokrát ;-)

20 cassiopea-black cassiopea-black | 15. ledna 2012 v 19:14 | Reagovat

hm, nevšední povídka i její pojetí... líbí se  mi, už jenom pro to, že to je něco trochu jinýho zase :-) a obdivuju tě za skvělej překlad ;-)

21 Neriah Neriah | Web | 15. ledna 2012 v 20:28 | Reagovat

[19]:
Tak Mařeny proč ne, dost jsem jich četla a některé nebyly špatné, jenom všeho s mírou:D No, já si na tvoje konce nikdy nestěžovala, naopak se mi líbí, že to nedopadne vždy tak, jak by to všechny těšilo, jsem totiž na postavy ráda zlá :D

22 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 15. ledna 2012 v 20:33 | Reagovat

[20]:mě se při čtení vlasně líbila kvůli zajímavému páru a hysterický holce, tyhle výbuchy já ráda :D
díka :)

[21]: já měla mařeny vždy v úctě, pokud nepobíhaly po Bradavicích v džínách, neposlouchaly ipad a neovládaly různý styly magie - popřípadě rovnou zachraňovaly svět, že jo :D
na druhou stranu musely mít něco společného s hlavními postavami, jinak by nebylo o čem číst, takže...

a zlá na postavy, jo, tak to máme společné, ale já nejsem zlá, doufám O_O možná trochu :D

23 Polgara Polgara | Web | 16. ledna 2012 v 17:22 | Reagovat

Důkaz, že i tento smolný pátek může být šťastný. Povedené a na tebe dost nezvyklý pár. :-)

24 Sia Sia | Web | 16. ledna 2012 v 17:26 | Reagovat

cool (první co mě napadlo)

25 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 16. ledna 2012 v 17:32 | Reagovat

[23]: taky jsem to já nevymyslela ;-) :D

[24]: no... vlastně proč ne :D

26 chillychilly chillychilly | Web | 17. ledna 2012 v 21:54 | Reagovat

Krásný netradiční pár. O Angelině toho už víme spoustu, ale o Alici nebo katii moc ne. A Oliver to byl prostě sekáč největší, nejhezčí herec z HP, vážně, nejíc mu to seklo, alespoň co si pamatuju :)
Každoápdně ten konec byl už vážně přeslazený, ale jinak to byla moc hezká povídka. Ráda bych si toho přečetla o takhle netradičních lidech víc :)

27 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 17. ledna 2012 v 23:34 | Reagovat

[26]: ono to bylo celý přeslazený, ale zase někdy trcoha toho cukru ve vší té depresi určitě neuškodí ;-)
já teda nevím nic o Angelině, popravdě :D jen že bývá manželka George nebo podobně

28 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 22. února 2013 v 14:06 | Reagovat

Tak tohle je super překládek! Dávání kytek Harrymu před zápasem! Muheheh! A o Oliverovi a Alici jsem ještě žádnou povídku nečetla. Rozhodně super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA