Beznaděj (7)

11. ledna 2012 v 12:22 | Nel-ly |  Beznaděj
Tak jsem si říkala, že vám nebude vadit, když si chvíli od toho pochmurného "něčeho" odpočinete (krom toho, že jsem nemohla najít flashku, na který povídku mám :D ale psst), ale nebojte, stále pokračujema a stále v relativně stejném tempu a stejné délce kapitol - tedy tentokrát kratší a ve skrze o ničem, prostě to tak vyšlo.
Tohle musí jít útržkovitě a rychle, než budete mít čas klást nepodložené otázky - to je velká výhoda knih, protože do toho nemůže nikdo průběžně kecat - ne, že bych za to nebyla ráda,a takže jen říkejte, komentujte a dávejte vědět.
btw. z nějakého důvodu mi blog přestal znovu brát formátování z wordu a vkládát mezi odstavce mezery (a já už zvykla psát bez enterů!), nevíte o tom někdo něco?


"Vodu?"

Otočil se za hlasem a jeho pohled se setkal se zelenýma očima, která se mu za ty dlouhé měsíce, které tu společně strávili, nesmazatelně vryla do mysli.

Harry Potter. Otravný, hrdinský, naivní, stupidní, zatracený Potter, ke kterému celá ta léta cítil jen odpor a hněv. Na druhou stranu jeho jediný společník, který na sebe nechal bez protestů řvát, a přesto vždy dělal, co uměl nejlépe - otravoval okolí, tedy Draca, svojí galantností a nesobeckostí, která ho vždy tak vytáčela.

Nenamáhal se už vysvětlovat Potterovi, že když už je strčili do jedné cely, neznamená to, že jsou z nich automaticky nejlepší přátelé, protože věděl, co by následovalo. Potter začne tvrdit, že lidé si mají pomáhat, že ví, že nejsou kamarádi a že Draca chápe - a tyhle věty nesnášel snad ze všeho nejvíc - a pak se stejně zase bude chovat, jako by byli nějací obyčejní spolubydlící a nevisela jim nad hlavou neodmyslitelná a trvalá hrozba smrti.

A tak se Draco rozhodl jednoduše v tichosti kývnout rukou a nechat si, od zjevně šokovaného černovlasého poděsu, jehož vyvádění z míry si dokázal se škodolibým potěšením vychutnat i v této beznadějné situaci, vložit do ruky kalíšek s tekutinou, která by se jen stěží dala nazývat: čirá.

Zvyk, všechno je jen o zvyku, pomyslel si Draco, když s očima upřenýma na malé okénko u stropu přemýšlel o svém... živoření tady v kobce, protože život se to nazývat nedalo. Zvyknul si na to, co s ním dělali, neměl na vybranou. Zvyknul si být vděčný i za ty skromné příděly oschlých potravin a vody, které jen tak-tak stačily, aby jeho i Pottera udržely na živu. A zvyknul si dokonce i na svého otravného společníka, přestože ten v posledních dnech jevil známky své bývalé otravné energičnosti. Ať už se s ním stalo cokoliv, jeho postoj k životu, nejen tady, ale celkově, se změnil a Potter znovu získával svůj ztracený elán a naději, díky nimž se s ním zase nedalo skoro vydržet.

A nejhorší na tom bylo, že do svých plánů zjevně začal zahrnovat i jeho samotného, o což Draco doopravdy nestál.
Záchrana. Svoboda. Život.

Taková blbost. Neměli nejmenší šanci, že by se odsud, kdy dostali. Když si odmyslel fakt, že nemají hůlky v kouzelně zabezpečeném sklepě, ještě stále zbývaly ty zrůdy, které přecházely nad jejich hlavami a žily si v pohodlí elegantního Malfoy Manor, už jen to pomyšlení kdysi Draca rozčilovalo k nepříčetnosti, dnes však všechno bral s lhostejností. Co na tom záleží? Malfoy Manor snad nese jeho jméno a podle zákona patří jemu, jenže to na ničem nic nemění.

Draco se nechtěl rozrušovat myšlenkami na útěk - o záchraně ani neuvažoval, protože věděl, že ta není možná už od začátku. Možná na zemi existoval někdo, kdo by chtěl zachránit Pottera - určitě, i kdyby Svět pohltila apokalypsa, vždy by se našli blázni, kteří by toho brýlatého skrčka chtěli zachránit - ale nikdo by nestál o něj. Nepatřil ani k jedné straně, neměl už nikoho, kdo by se za něj postavil, k čemu by mu vlastně ta svoboda byla?

Ne, takhle nemohl uvažovat. Život. Vždy přemýšlet jen o tom, jak i nadále přežít. Na ničem jiném nezáleží, než na jeho vlastním přežití. To se naučil už dávno a hodlal se této filozofie držet až do konce.

"Kolik si jich viděl na hoře? Já tak čtyři možná pět na jednou, ne víc, to by se určitě dalo a…" vymýšlel své bláznivé plány Potter a Draco ho okázale ignoroval. Nebyla naděje. Ať si namlouval cokoliv, tak ani on neměl šanci na přežití, protože jednou… jednou je přestane bavit, najdou si jinou hračku a jeho už nebudou potřebovat. Co však chtěli od Pottera? To byla záhada.

"Co od tebe chtějí?" slyšel se Draco zeptat ani nevěděl, jak k tomu došlo. Nechtěl se zaplétat do hovorů - do jiných hovorů než hádek, kterým nebylo vyhnutí a alespoň tom chladu vždy rozproudily tuhnoucí krev v jeho žilách. Nechtěl o Potterovi nic vědět, nechtěl s ním navazovat žádný kontakt, chápat o jako další živou bytost, snad i spřízněnou duši… nechtěl nic z toho, jenže zjistil, že to na tom co nechtěl, nikdy nezáleželo, dokonce ani tady ne.

"Cože?"

"Proč tě tu drží, ty pitomče," nedokázal s ním mluvit v klidu, prostě to nešlo. Jak může být někdo tak zabedněný? To Draco nikdy nechápal. "Musejí k tomu mít nějaký důvod, jinak by tě už dávno zabili nebo nechali pojít hlady."

"Informace, nejspíš," pokrčil Potter rameny, "a taky si nejspíš myslí, že by mě ještě mohli potřebovat, kdyby se cokoliv zvrtlo."

Draco jen nechápavě přivřel oči a Potter si povzdechl.

"Ať je to jak chce, furt jsem ten hrdina, co zabil velkého Voldemorta," řekl s kousavou ironií, která se vůbec nepodobala tomu ignorantskému Nebelvírovi se srdcem na dlani, jakým se vždy tvářil být. Draca to v duchu šokovalo. Chápal samozřejmě, že válka, smrt a vězení změní každého - on sám by mohl vyprávět - jenže tahle Potterova temná stránka, která někdy vyšla na povrch a známka toho, že i někdo jako on dokázal dospět a ztratit alespoň část ze svých iluzí, pro něj stále zůstávala nepochopitelnou záhadou. Přesto se Draco dokázal opovržlivě uchechtnout a Potter jen souhlasně kývnul.

"Jak jinak," ušklíbl se Draco, "na světě se vždy najde někdo, kdo by chtěl bojovat za slavného Harryho Pottera. Tomuhle rozumím, nedovolí si tě zabít a možná se někde hluboko uvnitř stále bojí… což osobně nechápu."

"Přežil jsem smrtelný útok a bez hůlky," zašklebil se na něj Potter.

"Náhoda."

"Dvakrát?"

"I náhody se opakují," oplatil mu Draco úšklebek a stěží potlačil úsměv, "osud zřejmě ví, jak mi piješ krev a tohle je můj další trest za život v hříchu."

"V hříchu?"

"No jo, mat -" zasekl se, přivřel oči a pak pokračoval, "všichni říkali, že krást, šikanovat a smilnit se nemá a já je neposlouchal. Možná bůh doopravdy existuje a ty si můj trest, Pottere. Koule přikovaná k mým nohám."

"Tím pádem má doopravdy vytříbený smysl spravedlnost," zasmál se Potter, "protože ani pro mě by nemohl existovat větší trest."

"Když nic jiného, tak alespoň v tomhle se shodneme," pokrčil Draco rameny.

6. Kapitola ~ 8. Kapitola
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Charlotte Evans Charlotte Evans | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 15:25 | Reagovat

Skvěle :-) Už začínají komunikovat... Skvělý! Moc se těším na další :-)

2 Kirsten Kirsten | 11. ledna 2012 v 15:47 | Reagovat

Hmm... takže Harry plánuje útek a Draco sa už ním dokáže aj civilizovane (v rámci nich :-) )porozprávať. Teším na ďalšiu časť.
P.S.: Koľko to bude mať dokopy asi častí? už vieš?

3 Guenon Guenon | Web | 11. ledna 2012 v 16:04 | Reagovat

Jééé. Ale vážně - ten rozhovor na konci. ROzkošné. Oni prostě dokáží bý rozkošní i v téhle situaci. To miluju. Za to je (tě) miluju:D
A jinak... Draco dokonce i perlí! Já si říkala, že je to ten angst, tak se u toho můžu klidně napít. Výsledek? Poprskaná obrazovka! (Záchrana. Svoboda. Život. Taková blbost. - geniální! :D)
A Potterův pokus o sarkasmus mě velice potěšil. Draco na něj má svělej vliv.
Krásná kapitola, prostě.
A nejlepší je, že když se konečně shodnou, oba kecají! :D Paráda.
Těším se na další (a očekávám vězeňšký ty víš co:D)

Jo a to s tím blogem - dělá mi to taky. Normálně ve wordu píšu všechno s mezerami mezi odstavci a on mi to vždycky smrdne do jednoho textu. Docela mi to vadí, ale nejsem ochotná to předělávat:D

4 Jenny Jenny | Web | 11. ledna 2012 v 16:58 | Reagovat

Tak Harry mě tady slušně dostává.. Ta jeho 'temná' stránka >> Jeho nové já :D To je prostě úžasné. A jejich rozhovory? Ještě lepší ;)

5 Piece Piece | Web | 11. ledna 2012 v 19:47 | Reagovat

Báječná povídka! Jak mi mohla tak dlouho unikat, je pravda, že jsem hrozná a svět HPFF pomalu opouštím, ale... je to sladké, milé a neuvěřitelně uvěřitelné. První povídka kde je Harry sympoš a Draco... no, co k němu říct :D Jako všem se mi moc líbil ten rozhovor na konci . byl geniální, ale ještě bych vyzdvihla úvod a Dracovo myšlenky, parádně napsané. Budu se moc těšit na pokračování :D

6 Aternitas Aternitas | Web | 11. ledna 2012 v 21:04 | Reagovat

Harry začína s šialenými záchrannými planmy-celý on. Som zvedavá ako to celé dopadne, Draco bol v tejto kapitola strašne zlatý a zároveň tak ironický ( smrteľne sexi kombinácia :D)Nemôžem sa dočkať ďalšej kapitoly.

btw. Budeš ešte pokračovať v Ukolébavke? :)

7 nel-ly nel-ly | Web | 12. ledna 2012 v 3:09 | Reagovat

[1]: no, abys to neviděla moc růžově, známe je :D

[2]:Prvoplánově bylo deset, rozpočítané to je - pokud to nějak nepřeženu - stále stejně, maximálně do dvanácti :)

[3]: to víš, i Pottřík se ve válce a vězení obrousí do temna ;-) jinak by s ním nebyla sranda
jo ty víš co :P já nikdy nic neslíbila

blog je debil! nejdřív jsem psala s enterama, pak mi je začal mazat, pak vkládal dva navíc, takže to bylo roztahaný, tak jsem přestala a nastavila si ve wordu srozumitelný formátování, zvyknu si na něj a ejhle... tenhle první článek mi sesumíroval do jednoho
což o to, u tisíce slově mi to nevadí, ale co moje "normální" délka? a miliarda odstavců?!

[4]: já zas ráda šokuju a řekla jsem si, že Harrouš u něj vždycky zabere nejvíc... :)

[5]: NO! jak jsen mohla?! :D ne, odpouštím ti, ale opouštět tenhle svět, však on si tě zas nejde *věštím* a nikdy tě ze svých spárů doopravdy nepustí
náhodou, do Drarry já ráda sympoše Harrouše, jen Draco to špatně snáší, ještě nakonec bude jeho "lepší" polovička větší tahnout O_O a co si pak počne?

[6]: no, ono by to nešlo, kdyby se mu ty jeho manýry nevrátily alespoň na chvli (jim oboum)
budu, sice jsem z toho trochu vypadla a čeká mě čtení mých hrůz, ale budu, tohle je taková krátká chuťovka, kterou vám sem na sázím v podstatě jako omluvu, že mi to všechno tak trvá O:)

Všem moc děkuju. Ti, co mě znají, vědí, jak dialogy nesnáším. Jo, myšlenkový pochody, to je moje, jenže to nestačí...

8 Polgara Polgara | Web | 13. ledna 2012 v 15:20 | Reagovat

Tahle povídka se mi začíná líbit čím dál tím víc, důvody proč už jsem vypsala ve starších komentářích, nicméně tady v téhle části musím pochválit rozhovor mezi Dracem a Harrym.
Jen nechápu, co máte všichni s těma očima. Vždyť čtenáři jsou sice paka, ale vědí jaké oči jejich oblíbenci mají. :-D

9 emmm2010 emmm2010 | 14. ledna 2012 v 2:51 | Reagovat

už se strašně moc těšim na další kapitolu...začínám být zavislá na tvých povídkách ale byla bych ráda kdybys nějaký obnovila :) ale zase ...asi máš hodně práce...kdo by dneska neměl...a jestli ti vadé počet komentů..budu ti klidně každejch 5 minut jeden přidávat :D

10 nel-ly nel-ly | Web | 14. ledna 2012 v 17:49 | Reagovat

[8]: no smaragdový oči, ne? já už si říkala, že třeba taková povídka o Dracově závislosti na drahýh kamenech, která by ho k němu přitáhla... no, nikdy nevíš :P

[9]:tohle jsem sem strčila, aby se neřeklo, když vím, že mi žádná velká pauza nehrozí, protože je to se mnou špatné, to vím :D
a zase zpětná reakce vždycky povzbudí ;-) i když času dost bohužel není nikdy

11 Looney Looney | 14. ledna 2012 v 20:05 | Reagovat

Krásně napínavé, nemůžu se dočkat, až se povídka víc rozjede. ;) Můžeme se v dohledné době těšit i na další díl Ukolébavky?

12 nel-ly nel-ly | Web | 14. ledna 2012 v 20:36 | Reagovat

[11]: jen co tahle povídka skončí, přijde čas Ukolébavky ;-)
ono, dva depresivní a lehce psychologické výplody najednou, a ještě stejné postavy, z toho už bych byla zmatená i já
ale teda rozjede, on už je spíš konec :)

13 Looney Looney | 17. ledna 2012 v 20:02 | Reagovat

To samozřejmě chápu. :) Podle popisu jsem si myslela, že Beznaděj bude ještě nějakou dobu pokračovat... Ah, no, ale to samozřejmě nevadí, jen ať ta chuďátka už dlouho netrpí. :( Musím si nakoupit kapesníčky! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA